Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Příprava veletrhu? V průměru zabere deset dní

 
čtvrtek, 9. ledna 2014, 14:37

Jen šedesát dní v roce není v areálu brněnského výstaviště živo. Vyplývá to z analýzy, kterou si firma nechala vypracovat společností Cyrrus. Po zbytek času se v pavilonech chystá, likviduje nebo koná některý ze čtyřiceti veletrhů nebo některá ze čtyřiceti akcí.

Ačkoli se brány výstaviště otevírají návštěvníkům vždy jen na několik dní, příprava areálu zabere více času. „Na uspořádání veletrhu potřebuje firma zhruba deset dní intenzivní práce v areálu. Příprava menší akce zabere přibližně šest dnů,“ řekl analytik společnosti Cyrrus Karel Potměšil. 

Ačkoli od začátku ekonomické krize počet vystavovatelů klesá, mají v České republice brněnské veletrhy dominantní pozici na trhu. „Jsou také klíčové pro středoevropský trh, protože akce podobného zaměření ostatní města nemají,“ vysvětlil Potměšil.

Firma také přináší peníze do městské pokladny. „Šest až sedm milionů ročně odvádíme městu z parkování a vstupného, přes čtyři miliony vydáme za vodné a stočné a deset milionů věnujeme na propagaci brněnských veletrhů v zahraničí. Navíc každý rok zaplatíme pět milionů za péči o funkcionalistické pavilony,“ sdělil generální ředitel brněnských veletrhů Jiří Kuliš.

Výstaviště dává práci také tisícovkám Brňanů, i když samo zaměstnává jen čtyři stovky lidí. „Nepřímo totiž z pořádání akcí těží například hoteliéři a restauratéři,“ podotkl analytik. Dodal, že návštěvník za účast na veletrhu utratí průměrně šest set korun, za rok se tedy tato suma vyšplhá k téměř šesti stům milionů korun.

 


 

Kam dál?

Olšany žádají odstranit tenisové kurty na Polívkově farmě

pondělí, 16. prosince 2013, 11:52

Vesnice Olšany na Vyškovsku požádala Krajský soud v Brně, aby v probíhajícím insolvenčním řízení s bývalou farmou Bolka...

Jednatel brněnského Bobycentra žádá o rychlé vyhlášení konkurzu

úterý, 10. prosince 2013, 16:26

Jednatel společnosti Bobycentrum Václav Tomsa opakovaně požádal Krajský soud v Hradci Králové, aby na ni vyhlásil...

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály

pátek, 6. prosince 2013, 11:04

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály. Brněnský pivovar Starobrno uvádí na trh raritu - pivo, které...

Nový majitel farmy Bolka Polívky couvnul, farma je znovu na prodej

pátek, 6. prosince 2013, 09:44

Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.