Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pivovary mají už navařeny speciály na vánoční trh

 
neděle, 2. listopadu 2014, 18:09

Jihomoravské pivovary už mají navařené speciály na vánoční trh. Letos se to obešlo bez větších překvapení. Pouze vyškovský pivovar připravil nový speciál, bude jím polotmavé svrchně kvašené pivo.

Vyškovský pivovar se v posledních letech na speciály zaměřuje. V minulosti dával v omezeném množství na trh i typy piv, které v Česku nebyly obvyklé. "Adventní speciál už zraje, jeho várka měla 60 hektolitrů," řekla manažerka provozu vyškovského pivovaru Michaela Lusková.

Starobrno uvařilo letos pivo Medák, kterým se prezentovalo už v minulosti. Nová je ale receptura. "Med přidáváme jak na varně, tak i ve fázi ležení piva do ležáckých tanků. Od tohoto kroku si slibujeme, že se v pivu zvýší medové aroma. Dlouhé dokvášení v ležáckých tancích pak příjemně zakulatí chuť tohoto výborného ležáku," uvedl sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl. Včelí med ve třináctistupňovém speciálu je od dodavatele z Moravy.

Břeclavští sládci stejně jako loni připravili pivní speciál Vánoční dědictví. Je to tmavé, filtrované pivo, které neprochází pasterizací. "Na stůl se tak dostává ležák, který je charakteristický karamelovou chutí a obsahem alkoholu šest procent," uvedl Michal Šimíček ze Zámeckého pivovaru Břeclav. Extrakt původní mladiny Vánočního dědictví odkazuje na vznik pivovaru v roce 1522 a má hodnotu přesně 15,22 procenta. Vánoční dědictví bude distribuováno jednak v sudech a 1,5litrových PET lahvích, ale také v limitované edici skleněných lahvích s keramickým uzávěrem o objemu dva litry a 0,65 litru.

Pivovar v Černé Hoře, který patří do skupiny Pivovary Lobkowicz, se bude opět prezentovat s dalšími pivy skupiny v dárkových kartonech. Nabídku pivních produktů doplní nový pivovar v Brně s kapacitou do 10.000 hektolitrů. Jeho spuštění chystá Brněnská pivovarnická společnost v čele se sládkem Petrem Hauskrechtem, který působil i ve Starobrnu. Podrobnosti k produkci pivovar zveřejní v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Na Černovické terase přibude 500 nových pracovních míst

pátek, 31. října 2014, 15:07

Brněnská průmyslová zóna na Černovické terase se příští rok rozroste o dvě nové výrobní haly. Výrobu sem přenese z...

Dobíjení elektrovozidel v Brně už čtvrtým rokem

pátek, 31. října 2014, 10:57

Nabíjení elektromobilů, elektrokol a elektroskútrů je možné v Brně už čtvrtým rokem. Pokud patříte mezi ty, kdo zvažuje...

Developer CTP hledá v Brně náhradní investory místo Amazonu

čtvrtek, 30. října 2014, 21:41

Developer CTP Invest už jedná s klienty, kteří by mohli obsadit obří plochu, která měla na brněnské Černovické terase...

Přístroji, který analyzuje na dálku, pomůže na trh nová firma

středa, 29. října 2014, 15:34

Přístroji, který umí na dálku provést chemickou analýzu, pomůže na trh nově založená firma AtomTrace. Vznikla jako...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.