Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olšany žádají odstranit tenisové kurty na Polívkově farmě

 
pondělí, 16. prosince 2013, 11:52

Vesnice Olšany na Vyškovsku požádala Krajský soud v Brně, aby v probíhajícím insolvenčním řízení s bývalou farmou Bolka Polívky zařídil odstranění tenisových kurtů, které stojí na obecním pozemku. V příštím roce totiž začnou Olšany stavět kanalizaci a to i v těchto místech, sdělila starostka Dana Křížová.

Na nutnost odstranění kurtů upozorňovala soud už v září, přesto se farma v říjnu dražila za 15 milionů korun včetně kurtů. Ty tam před lety nechal postavit herec Polívka. Zaměřením se však zjistilo, že 50 metrů čtverečních je na obecním pozemku, který je v katastrální mapě veden jako příjezdová cesta. Současná cesta totiž v katastru není a pozemky pod ní vlastní jeden z věřitelů Alexandr Seidl. Tomu prodal na jaře řadu pozemků okolo farmy právě Polívka.

"Poslali jsme soudu výzvu znovu, protože nemůžeme dál čekat. Případ se vleče a my musíme do dubna dodat na fond životního prostředí podklady a příští rok chceme začít kanalizaci stavět. Je to investice za 50 milionů a musíme to stihnout do roku 2015. Navíc před novou dražbou se bude dělat znovu soupis majetku, tak je potřeba, aby to bylo jasné. Vždyť teď nejspíš ani potenciální kupci nevěděli, že kurty jsou na obecním," řekla Křížová.

Kromě ztráty pracovních příležitostí není zavřená farma pro obec velkou ztrátou. Přesto by Křížová ráda, aby se konkurz co nejdříve vyřešil. "Zvlášť jestli se tam nebude v zimě topit, tak to bude rychleji chátrat a to je škoda. Pronajaté obecní pozemky jsou navíc zanedbané," podotkla.    

Pro konkurz je požadavek obce další překážkou. První dražba totiž byla před dvěma týdny zmařena, vydražitel Alkony-CZ nesložil peníze. Minulý týden navíc Vrchní soud v Olomouci uložil krajskému soudu, aby jmenoval nového insolvenčního správce. Ten dosavadní, Petra Hýsková, totiž fungovala do 17. července jako společnice tehdejšího kolegy Michala Edla, ten však neměl
oprávnění funkci insolvenčního správce vykonávat.

Před týdnem se také věřitelský výbor dohodl, že dražba se bude opakovat, ovšem nikoliv jako dražba podniku, ale jako dražba souboru movitých a nemovitých věcí. Nový vlastník tím pádem bude moct začít od nuly a nemusí se zabývat ekonomickou minulostí podniku. Cenu stanoví nový znalecký posudek.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Jednatel brněnského Bobycentra žádá o rychlé vyhlášení konkurzu

úterý, 10. prosince 2013, 16:26

Jednatel společnosti Bobycentrum Václav Tomsa opakovaně požádal Krajský soud v Hradci Králové, aby na ni vyhlásil...

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály

pátek, 6. prosince 2013, 11:04

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály. Brněnský pivovar Starobrno uvádí na trh raritu - pivo, které...

Nový majitel farmy Bolka Polívky couvnul, farma je znovu na prodej

pátek, 6. prosince 2013, 09:44

Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a...

Smlouvu s Amazonem budou brněnští zastupitelé schvalovat v úterý

čtvrtek, 5. prosince 2013, 11:39

Brněnští zastupitelé by na svém zasedání 10. prosince měli schválit nájemní smlouvu s americkým internetovým obchodem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.