Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Motosalon přivítal rekordní počet návštěvníků

 
pondělí, 10. března 2014, 13:00

Přes pětasedmdesát tisíc lidí prošlo podle od čtvrtka do neděle branami brněnského výstaviště. Jednapadesát tisíc z nich pak zavítalo na veletrh Motosalon. Zbylí návštěvníci si prohlédli veletrhy Prodítě a Rybaření.

Nejvíce lidí přišlo v sobotu, kdy do areálu zavítalo jednadvacet tisíc lidí. „Jednalo se o nejlepší a zároveň rekordní ročník, co se počtu návštěvníků týče,“ zhodnotila mluvčí veletrhu Dita Brančíková.

Na akci, které letos přálo počasí, se představilo přes sto padesát značek motocyklů z dvanácti zemí světa. „Společnost Harley-Davidson si Brno dokonce vybrala pro evropskou premiéru svých nových modelů. Lidem se také líbilo, že si mohli otestovat skútry, elektrická kola nebo koloběžky,“ shrnula lákadla letošního ročníku Brančíková.

ČTĚTE VÍCE Harley-Davidson představil legendu v novém a nejlehčí touringový model

Na motocyklech Yamaha vyšších kubatur se zájemci dokonce vypravili na Masarykův okruh. „Doprovod jim dělal policejní motoklub Blue Knights,“ podotkla mluvčí.

Návštěvníci si také mohli prohlédnout závodní motorku Karla Abrahama, se kterou brněnský jezdec vstoupí do nové sezony. Stroj na Motosalon přijelo odhalit několik celebrit, mezi kterými nechyběli například Eva Decastelo, Dalibor Gondík nebo Jan Révai. Abraham se prezentace nezúčastnil. „Testoval v Kataru,“ vysvětlil při odhalení mluvčí brněnského automotodromu Jiří Smetana.

ČTĚTE VÍCE Abrahamovu motorku pokřtili šampaňským

Motosalon se příští rok koná v Praze, do Brna se vrátí za dva roky. „Podle smlouvy s motosekcí, která dává veletrhu jako jedinému záštitu, se města konání musí střídat,“ zdůvodnila Brančíková.

 


 

Kam dál?

Vinaři se připravují na výrobu slámového vína

pátek, 28. února 2014, 09:25

Jihomoravští vinaři se v těchto dnech připravují na výrobu slámového vína. Jeho produkce v posledních letech roste a je...

Brněnští radní schválili dodatek smlouvy a otevřeli cestu k centru...

středa, 26. února 2014, 17:58

Brněnští radní ve středu schválili dodatek smlouvy s developerem CTP Invest týkající se stavby logistického centra...

Brněnská koalice spěje k dohodě o Amazonu

úterý, 25. února 2014, 21:42

Brněnská koalice ČSSD a ODS spěje k vzájemné dohodě ohledně projektu Amazon, stejně tak spěje k dohodě s developerem...

Tisíce mýdel zabalí za deset minut

úterý, 25. února 2014, 16:41

Cestu skořicového mýdla od zabalení do obalu až po ovinutí do fólie na paletě mohou od úterý do pátku sledovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.