Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály

 
pátek, 6. prosince 2013, 11:04

Jihomoravské pivovary začaly expedovat vánoční speciály. Brněnský pivovar Starobrno uvádí na trh raritu - pivo, které se dá archivovat. Piva z černohorského pivovaru se budou prodávat ve vánočním balení společně s další pivy skupiny Pivovary Lobkowicz. Vyplývá to z informací pivovarů.

Starobrno uvařilo speciální osmnáctistupňové polotmavé pivo s osmi procenty alkoholu nazvané Reserva 2013. Podle odborníků je možné pivo v lahvi 0,75 litru podobně jako víno archivovat. "Speciál jsme vyrobili ze tří druhů moravských sladů a nepříliš často používaného moravského tršického chmele," uvedla mluvčí pivovaru Kateřina Beute. Podle ní jde na trh téměř 500 hektolitrů speciálu.

Další novinkou je Starobrno Medák v sudovém provedení. Pivovar navařil 2000 hektolitrů tohoto ležáku. Prodávat se bude do vyprodání zásob. Sládek pivovaru Milan Schramm při vaření piva přidával na varně květový včelí med od dodavatele ze Skalice nad Svitavou. "Medový ležák je určen pouze pro restaurace, hospody a další provozovny on trade segmentu," uvedla Beute.

Novinku připravil i Zámecký pivovar Břeclav, který obnovil provoz letos v květnu. Pivo nazvané Vánoční dědictví nese letopočet 1522, který odkazuje na založení zámeckého pivovaru. "Stupňovitost piva je právě 15,22," uvedl Jan Svoboda z vedení pivovaru.

Pivovar Černá Hora bude svoje speciály nabízet ve společném balení s dalšími pivovary skupiny Pivovary Lobkowicz. V této nabídce bude například tmavý Granát nebo Páter. "Úplnou novinkou je dárkové balení pivních stylů, které v sobě skrývá nejen osm různých piv z různých pivovarů, ale tato piva navíc reprezentují osm různých pivních stylů," uvedla mluvčí skupiny Barbora Kameníková. Do tohoto balení se dostaly tři piva z Černé Hory - svrchně kvašené pšeničné pivo Velen, tmavý ležák Granát a speciální pivo s přídavkem medu Kvasar z Černé Hory.

Vánoční trh obohatí i piva z nově otevřeného pivovaru na zámku v Oslavenech na Brněnsku. Minipivovar, který zastřešuje městská společnost, v sobotu otevře pro veřejnost.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Nový majitel farmy Bolka Polívky couvnul, farma je znovu na prodej

pátek, 6. prosince 2013, 09:44

Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a...

Smlouvu s Amazonem budou brněnští zastupitelé schvalovat v úterý

čtvrtek, 5. prosince 2013, 11:39

Brněnští zastupitelé by na svém zasedání 10. prosince měli schválit nájemní smlouvu s americkým internetovým obchodem...

Amazon čelí námitkám proti projektu logistického centra i v Brně

středa, 20. listopadu 2013, 10:09

Občanské sdružení Čisté Tuřany z Brna se postavilo proti stavbě logistického centra americké firmy Amazon v Brně v...

Na brněnské skládce bylo zničeno 37 tisíc talířů

středa, 13. listopadu 2013, 10:56

Brněnská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nechala v uplynulých dnech rozdrtit na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.