Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jednání o Amazonu v Brně přerušili, výsledek je nejistý

 
úterý, 18. března 2014, 12:59

Zda americká internetová obchodní společnost Amazon vybuduje v Brně obří logistické centrum, je nejisté i po třech hodinách dnešního jednání brněnského zastupitelstva. To by mělo schvalovat smlouvy s developerem CTP Invest a s Ředitelstvím silnic a dálnic. Primátor Roman Onderka (ČSSD) jednání přerušil do 14:00. Jednání se zasekla na tom, že územní plán momentálně nepřipouští stavbu logistického centra, a také na tom, že CTP začala pracovat na pozemcích města, aniž by k tomu měla povolení.

Klíčovým problémem tak najednou není sjezd z dálnice D1, který ulehčí přetížené dopravě ve Slatině, Černovicích a Tuřanech. V této otázce už se totiž CTP smluvně zavázala vykoupit minimálně 70 procent pozemků pro sjezd, aby se stavba urychlila.

Na práce na pozemku, které CTP dosud nepatří, upozornili obyvatelé, kteří poblíž plánovaného Amazonu bydlí a na jednání je vytáhla Strana zelených. "Neexistuje smlouva, která by CTP povolovala nakládat s pozemky města. Přitom už tam shrnulo ornici a naváželo suť. To je v rozporu se stavebním zákonem," prohlásil zastupitel Martin Ander (SZ).

ČTĚTE VÍCE: V Brně dnes budou schvalovat smlouvu s CTP kvůli příchodu Amazonu

CTP se přímo na jednání zastupitelstva k tomuto konání nepřiznalo a tvrdilo, že pracuje pouze na pozemcích, které již loni koupilo od ministerstva obrany. Z fotografií, které mají zelení k dispozici však vyplývá, že CTP pracovala i na městských pozemcích, což připustil i koaliční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD).

Druhým problémem je potřeba aktualizace územního plánu. Někteří zastupitelé se totiž obávají soudních sporů s CTP v případě, že aktualizace územního plánu neprojde. Pospíšil však tvrdí, že toto je ošetřeno přímo ve smlouvě s CTP.

Amazon slibuje, že v Brně vytvoří minimálně 1500 pracovních míst a investuje zde zhruba 2,7 milardy korun.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

V Brně dnes budou schvalovat smlouvu s CTP kvůli příchodu Amazonu

úterý, 18. března 2014, 10:03

Brněnští zastupitelé budou na dnešním zasedání schvalovat smlouvu s developerem CTP Invest, který ve městě chystá...

Brněnské výstaviště letos nabídne nový veletrh

pátek, 14. března 2014, 15:10

Vybavení pro divadla, bary nebo kongresové prostory nabídne začátkem listopadu na brněnském výstavišti nový veletrh...

Z Intersparů budou Alberty: Ahold koupí konkurenční SPAR

úterý, 11. března 2014, 09:51

Nizozemská společnost Ahold kupuje síť prodejen SPAR. Rakouská společnost vlastní v České republice přibližně padesát...

Motosalon přivítal rekordní počet návštěvníků

pondělí, 10. března 2014, 13:00

Přes pětasedmdesát tisíc lidí prošlo podle od čtvrtka do neděle branami brněnského výstaviště. Jednapadesát tisíc z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.