Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě kasina v Brně-střed mají výjimku pro provoz hracích automatů

 
středa, 15. ledna 2014, 19:58

Zastupitelé městské části Brno-střed dnes schválili pro dvě kasina v centru města výjimku, která jim umožní provozovat hrací automaty. Týká se to kasina v hotelu Grand a provozovny v Křenové ulici.

Pro ostatní podniky platí plošný zákaz hazardu. Podle starosty Brna-střed Libora Šťástky (ODS) platí v podnicích, které dostaly výjimku, přísnější režim.

"Provozovny identifikují návštěvníky, vedou jejich evidenci a mají bezpečnostní systém," uvedl Šťástka. Původně navrhoval, aby výjimku dostalo devět kasin, sedm z nich však nevyhovovalo. "Nesplňovaly zákonné podmínky," podotkl starosta.

Kasino v hotelu Grand žádné automaty nemá, Šťástka však nevyloučil, že se může situace změnit. V provozovně v Křenové ulici je 59 automatů, ale počet se na základě udělení výjimky může zvýšit. "Hazard můžeme regulovat tím, že stanovíme, nebo vyloučíme místa, na kterých bude. Nemyslím si však, že lze určit přesný počet přístrojů," uvedl Šťástka. Zároveň však upozornil na to, že v případě nepřiměřeného zvyšování počtu automatů může zastupitelstvo zamezit nárůstu novelou vyhlášky.

Radnice Brna-střed původně počítala s výjimkou pro desítku kasin, což kritizovala občanské sdružení Brnění, které proti automatům ve městě dlouhodobě bojuje. Podle jeho zástupců by se v takovém případě vrátilo do centra téměř 500 automatů.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Student Agency koupí devět dvoupatrových autobusů

úterý, 14. ledna 2014, 10:53

Autobusový dopravce Student Agency koupí devět dvoupodlažních autobusů Setra za více než 110 milionů korun. Pošle je...

Šampionem Salonu vín je Ryzlink bzeneckého vinařství

pátek, 10. ledna 2014, 11:50

Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2014 se stal Ryzlink rýnský 2011 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Bzenec....

Příprava veletrhu? V průměru zabere deset dní

čtvrtek, 9. ledna 2014, 14:37

Jen šedesát dní v roce není v areálu brněnského výstaviště živo. Vyplývá to z analýzy, kterou si firma nechala...

Olšany žádají odstranit tenisové kurty na Polívkově farmě

pondělí, 16. prosince 2013, 11:52

Vesnice Olšany na Vyškovsku požádala Krajský soud v Brně, aby v probíhajícím insolvenčním řízení s bývalou farmou Bolka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.