Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobíjení elektrovozidel v Brně už čtvrtým rokem

 
pátek, 31. října 2014, 10:57

Nabíjení elektromobilů, elektrokol a elektroskútrů je možné v Brně už čtvrtým rokem. Pokud patříte mezi ty, kdo zvažuje koupi vozidla s pohonem na elektřinu, nebo už ho vlastníte, pak vás jistě potěší zpráva, že si můžete dobít své ekologické vozidlo v jihomoravské metropoli zcela zdarma.

První stanici pro elektromobilisty vytvořila společnost E.ON v Brně již v roce 2010. Nachází se v prostorách krytého parkoviště nákupního centra Galerie Vaňkovka. Druhá nabíjecí stanice vznikla na Letišti Brno. Tento rok byla do provozu uvedena ještě třetí stanice, a to ve spolupráci s Dopravně obchodním centrem Mercury v Českých Budějovicích. 

Dobíjecí stanice pro elektromobily v nákupním centru Galerie Vaňkovka Brno umožňuje dobíjet současně dvě vozidla připojená na zásuvku 230 V/16 A nebo jedno vozidlo připojené na zásuvku 400 V/32 A. Jako bonus je v nákupním centru Vaňkovka i na Letišti Brno „tankování“ do elektromobilů zcela zdarma.

Ačkoli je pořizovací cena elektromobilů stále poměrně vysoká, společně s vozy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) umožňují elektromobily ekologický a k přírodě šetrný způsob dopravy. „Postupná výstavba dobíjecích stanic, ale také plnicích stanic na CNG, představuje logické vyústění aktivit společnosti E.ON v oblasti úspor energie a využití alternativních zdrojů, které jsou součástí dlouhodobé strategie společnosti,“ doplňuje tiskový mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Napsala Jana Beránková

 


 

Kam dál?

Developer CTP hledá v Brně náhradní investory místo Amazonu

čtvrtek, 30. října 2014, 21:41

Developer CTP Invest už jedná s klienty, kteří by mohli obsadit obří plochu, která měla na brněnské Černovické terase...

Přístroji, který analyzuje na dálku, pomůže na trh nová firma

středa, 29. října 2014, 15:34

Přístroji, který umí na dálku provést chemickou analýzu, pomůže na trh nově založená firma AtomTrace. Vznikla jako...

Důvěra v českou ekonomiku opět vzrostla, již potřetí za sebou

středa, 29. října 2014, 11:21

Důvěra v tuzemskou ekonomiku již potřetí za sebou vzrostla. Ukázal to říjnový konjunkturální průzkum Českého...

Zažít Brno jinak

čtvrtek, 9. října 2014, 23:36

Ať už z Brna pocházíte, bydlíte zde nebo se chystáte do moravské metropole na výlet, neměli byste vynechat následující...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.