Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brňané dnes poprvé ochutnají slavnou kávu Starbucks

pátek, 19. prosince 2014, 07:54

Obchod s kávou je hned po ropě největším světovým byznysem. Lidé utrácejí miliardy dolarů každý den a je-li nějaká kavárna známá většině těchto milovníků, pak je to americký řetězec Starbucks. Ten působí v 65 zemích na všech kontinentech a provozuje přes 20 000 kaváren. V České republice jich do dneška bylo osmnáct. Devatenáctá byla právě v pátek 19. prosince otevřena v brněnské Olympii.

Po šestnácti pražských a dvou ostravských kavárnách je Brno třetím městem, ve kterém bude Starbucks kávu připravovat. „Otevřením kavárny v brněnské Olympii jsme velice potěšeni, protože se tak dostáváme blíže místním příznivcům naší kávy, kteří náš příchod netrpělivě očekávali,“ uvedl Brian Aherne, regionální ředitel provozu Starbucks. Skutečně ještě nikdy nebyla zejména internetová komunita tolik napjatá a neprobíhalo tolik dohadů, jako v případě příchodu kavárenského gigantu.

Spekulace o otevření první pobočky na jižní Moravě nejvíce zesílily před otevřením obchodního centra Letmo u hlavního nádraží. Ty se však ukázaly jako liché a přání se zde stalo otcem myšlenky. Zhruba v polovině letošního roku pak fanoušci kávy Starbucks zaznamenali několik inzerátů provozovatele kavárny, polské společnosti AmRest Coffee, která na specializovaných serverech hledala pracovní síly pro chystanou pobočku.

Nová kavárna našla útočiště v Nákupním a zábavním centru Olympia v Modřicích. Nahradila jinou kavárnu, která v dvoupatrové obchodní jednotce naproti obchodu Marks & Spencer fungovala dříve. „Měli jsme vytipovaných několik lokalit také v centru města. Zvažovali jsme místa jako je ulice Česká nebo náměstí Svobody. Když se však naskytla příležitost otevřít v největším nákupním centru v Brně, rozhodli jsme pro něj,“ řekl dále Brian Aherne. „Další rozšíření značky v rámci Brna určitě plánujeme, zatím však není možné specifikovat kdy a kde se tak stane,“ dodal Aherne.

Starbucks se chlubí vysokým standardem poskytovaných služeb a nabízených káv, čajů nebo zákusků. Veškerá káva je 100% arabika, kterou nákupčí společnosti vybírají na farmách v Latinské Americe, Africe a Asii. Drtivá většina kávy pak nese certifikáty Fairtrade a C.A.F.E. Ty zaručují vysoké etické, kvalitativní a ekologické standardy při pěstování, zpracování i distribuci. Vedle kvalitní kávy si hosté kavárny, která je připravena pohostit až 72 zákazníků, mohou vychutnat špičkové čaje Tazo, čerstvé muffiny, dorty, bagely nebo jogurty.

Kavárna je otevřena každý den od 9 do 21.30 hodin. Personál podniku tvoří patnáct baristů a číšníků, které Starbucks tradičně nazývá „partnery“. Samozřejmostí je dnes wi-fi připojení zdarma. Pro vánoční období  kavárna připravila několik speciálních druhů káv s tóny citrusů, bylin, karamelu či vánočního koření.

Zfroj, foto: Best Communications

 
 
 


 

Kam dál?

Kdo bere víc jak Barack Obama?

čtvrtek, 18. prosince 2014, 18:33

Víte, kdo je to Barack Obama? Co je to za blbou otázku, řeknete si – prezident USA je i v tuzemských, do sebe...

Německý E.ON zaznamenal nižší zisk, ten český prosperuje

středa, 17. prosince 2014, 15:30

Provozní tržby energetické společnosti E.ON Česká republika se vloni zvýšily o 471,5 milionu na 8,69 miliardy korun....

Žádná z částí Brna na rok 2015 zdražení nájemného neplánuje

neděle, 14. prosince 2014, 17:11

Lidé, kteří v Brně bydlí v obecních bytech, příští rok nebudou platit vyšší nájemné. Žádná z městských částí, které...

V Komíně vzniknou byty pro 400 lidí a školka pro 60 dětí

středa, 26. listopadu 2014, 21:11

Pět nových bytových domů pro více než 400 lidí aškolka pro 60 dětí se má příští rok začít stavět v brněnské části Komín...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.