Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Víte, kolik a jak správně spořit na důchod?

 
pátek, 28. června 2019, 06:54

Finanční rezerva na důchod je důležitá a měl by na ni myslet každý z nás. Jak to máte vyřešené vy? Nenechávejte nic náhodě a založte si spořicí účet co nejdříve.

Rezerva je důležitá

Určitě vám není cizí informace, že s odchodem do důchodu vám klesne finanční příjem. Někdy je to celkem velký skok, a člověk se pak nestačí divit. Průměrný odchod do důchodu je ve věku 65 let a nárok na důchod v plné výši vzniká po odpracování 35 let.

Kolik mít naspořeno?

Otázka toho, kolik si na důchod naspořit, je velmi individuální, záleží hlavně na vás a vašich potřebách. Ideálně byste si měli spořit alespoň 10 % z každého příjmu, abyste pak mohli čerpat beze strachu a nemuseli ve stáří šetřit každou korunu. 

Zajistěte si životní standard

Dopřejte si finanční jistotu nejen teď, ale i v důchodu. Pokud jste nyní zvyklí na svůj plat a máte již určitou životní úroveň, se kterou by se vám těžko loučilo, v důchodu by vás mohlo překvapit, jak se sníží. Proto na nic nečekejte a začněte si budovat jistotu co nejdříve, nejlépe hned s první výplatou.   

Penzijní pojištění je výhodný krok

Založte si penzijní připojištění, které vám pak zaručí i menší příspěvek od státu. Jeho výše se odvíjí od měsíčního příspěvku, který dáváte na své připojištění. Nespoléhejte ale jen na stát, protože ten vám nikdy nezajistí to, na co jste zvyklí. Myslete proto i na svou finanční rezervu a založte si k tomu spořicí účet.

Spořicí účet je jistota

Ať už začínáte pracovat nebo jste v pracovním procesu už nějaký rok, vyplatí se vám myslet na spořicí účet, který slouží k dlouhodobému odkládání financí. Ty můžete šetřit na později nebo je snadno rovnou vybrat či v případě potřeby poslat na jiný běžný účet.

Chcete mít svou rezervu na důchod jistou? Banka MONETA Money Bank nabízí online vyřízení spořicího účtu bez nutnosti založení dalšího běžného účtu. Nečekejte a zajistěte si svou jistotu.

Tip na závěr: Chystáte se v průběhu léta na dovolenou a potřebujete směnit peníze? Pak by vás mohl zajímat kurzovní lístek MONETA Money Bank.

 


 

Kam dál?

ANALÝZA: Lidé v Česku letos v práci promrhají 65 minut denně

pátek, 10. května 2019, 11:00

Lidé v Česku letos v zaměstnání stráví mimopracovními aktivitami v průměru 65 minut denně, což je stejně jako loni....

Apple ve středu představil nové verze iPhonu

čtvrtek, 13. září 2018, 13:33

Apple představil nové telefony iPhone a hodinky, které vycházejí z designu současných modelů. Je však mezi nimi i...

Největší hvězdy českého byznysu rozzáří brněnskou konferenci Glorious

pátek, 20. dubna 2018, 10:02

Začátkem května se do Brna sjede více než 50 nejúspěšnějších profesionálů z českého byznysu, aby se podělili o své...

LEADERSHIP BRNO: Sedm inspirativních lídrů poradí, jak vytvořit...

čtvrtek, 19. října 2017, 11:00

Již 4. ročník konference LEADERSHIP BRNO pořádá GrowJOB Institute 13. listopadu v Besedním domě. Na konferenci s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.