Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Byznys

Ve Vaňkovce začala výstava Jak brněnské nápady mění svět

pátek, 14. června 2013, 09:16SpolečnostVzděláníByznysByznys
 

V brněnském nákupním centru Vaňkovka dnes začala výstava k desátému výročí Jihomoravského inovačního centra s názvem Jak brněnské nápady mění svět.

 

Tesco rozšíří internetový obchod pro obyvatele Brna a okolí

úterý, 30. dubna 2013, 14:12ByznysByznys
 

Maloobchodní společnost Tesco ve čtvrtek rozšíří internetový obchod s potravinami a drogistickým zbožím na Brno a okolí. Dosud tuto formu nákupu mohli volit pouze lidé v Praze a Středočeském kraji. Tesco je zatím jediný řetězec, který u nás tuto...

 

Dluhy Farmy Bolka Polívky přesahují 36 milionů korun

neděle, 7. dubna 2013, 18:20ByznysByznys
 

Dluhy společnosti Farma Bolka Polívky přesahují podle Mladé fronty Dnes 36 milionů korun. Dnes vyprší lhůta, kdy věřitelé mohou přihlásit své pohledávky. Jednou z největších bude podle deníku evropská dotace na úpravy farmy.

 

Koncern ABB nabere v Brně 400 nových zaměstnanců

pátek, 22. března 2013, 10:15ByznysByznys
 

Společnost ABB Česká republika, která podniká v energetice a automatizaci, v Brně rozšíří své výrobní kapacity. Hodlá investovat 650 milionů korun a nabere 400 až 450 nových pracovníků. Nové provozy otevře v příštím roce.

 

Prodejny Sklizeno jsou úspěšné, firma chce expandovat

pondělí, 11. března 2013, 14:46ByznysByznys
 

Nejméně čtyři nové prodejny letos otevře brněnská společnost Sklizeno s.r.o. a o dalších dvou jedná. Zatím provozuje tři prodejny s potravinami především od lokálních dodavatelů a postupně chce expandovat do všech krajských měst a nebrání se ani...

 

E.ON nabídne od léta distribuční tarif pro elektromobily

středa, 27. února 2013, 09:14ByznysByznys
 

Energetická společnost E.ON byla iniciátorem vzniku nové distribuční sazby pro majitele elektromobilů v České republice, aby mohli za výhodnějších podmínek dobíjet své vozy poháněné elektřinou.

 

Veletrhy Brno loni vydělaly 170 milionů korun

sobota, 16. února 2013, 17:53ByznysByznys
 

Společnosti Veletrhy Brno se loni podařilo poprvé od roku 2008 znovu dosáhnout zisku, který činil před zdaněním 169,6 milionu korun. O rok dříve byla na nule. Obrat byl přes miliardu korun. Generální ředitel Jiří Kuliš označil loňský rok za...

 

ABB investuje v Brně miliony, vzniknou nová pracovní místa

úterý, 12. února 2013, 09:50ByznysByznys
 

Světový lídr v oblasti energetiky a automatizace podepsal se společností CTP smlouvu o pronájmu nového výrobního, výzkumného a vývojového centra, které vyroste na ploše 12 500 m2 v CTParku Brno.

 

Zuzana Vojtová je osobností cestovního ruchu roku 2012

čtvrtek, 7. února 2013, 16:56ByznysByznys
 

Prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu Holiday World Award za rok 2012 převzala dnes na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World v Praze ředitelka Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava Zuzana Vojtová.

 

Zetor Tractors staví novou halu, v té bude muzeum

středa, 30. ledna 2013, 15:59ByznysByznys
 

Brněnský Zetor Tractors staví ve svém výrobním areálu v Brně-Líšni novou víceúčelovou halu, která bude mimo jiné sloužit jako muzeum traktorů této značky. Vedle nich chce Zetor návštěvníkům umožnit, aby si mohli prohlédnout i aktuální modely...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.