Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ženy a IT? Czechitas boří stereotypy a sbírají ocenění. Nyní míří na přednášku do Brna

 
středa, 29. března 2017, 19:37

Předposlední březnový den se na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity ponese v režii jemného pohlaví. Pozvánku od studentského spolku Students & Co. totiž přijaly zástupkyně jedinečných Czechitas. Nezisková organizace Czechitas již několik let boří mýty a stereotypy ve světě informačních technologiích. Ženám a mládeži otevírá cestu do IT formou technických workshopů, kurzů a inspirativních přednášek.

„Pomáháme holkám, ženám i dětem poznat svět informačních technologií. Učíme je programovat, kódovat i pracovat s daty. Organizujeme workshopy na různých úrovních pokročilosti, zaměřené na konkrétní technologie nebo znalosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Inspirujeme a vzděláváme nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Dostáváme novou krev tam, kde je jí nejvíc potřeba,“ shrnují své poslání Czechitas na svých webových stránkách.

Za svou cestu získali Czechitas uznání řady významných institucí, mezi nimi například i Evropský parlament či Americká ambasáda. Na provoz neziskové organizace přispěly giganti typu Google, Microsoft či  Konica-Minolta. 

Jak je tedy možné během dvou let vybudovat neziskovou organizaci s komunitou více než 200 IT profesionálů v roli lektorů a koučů a 9 tisíc zájemkyň o IT vzdělání? Jak si navíc udržet vysokou míru kvalitního vzdělání a modelu financování poví 30. března návštěvníkům přednášky Students & Co členka vedení Czechitas Monika Malátková z pozice Business & Career Development Director a Bára Bühnová jako Technology & Course Development Director.

Organizující spolek Students & Co. pořádá pro studenty přednášky a workshopy s odborníky z praxe. „Snažíme se představit studentům svět, kdy se teorie, kterou znají ze školních lavic, propojuje s reálnou praxí. Chceme, aby  se studenti mohli reálně rozvíjet a rozšiřovat své dovednosti dál, za hranice teoretické výuky ve školách," říká o projektu jeden z jeho zakladatelů Jakub Matoušek.

V průběhu jarního semestru plánuje Students & Co. celkem šest přednášek s odborníky z různých oborů, jejichž koncept je kromě základní prezentace založen i na otevřené diskuzi.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Brno ochrání část města protipovodňovými opatřeními za miliardu

středa, 19. října 2016, 09:45

Brno plánuje v příštích letech vybudovat protipovodňová opatření na obou březích řek Svratka a Svitava. Stát budou...

Zájemci o prodej ovoce a zeleniny na Moravském náměstí mohou podávat...

středa, 18. května 2016, 08:19

Do 20. května budou podatelny Úřadu městské části Brno-střed na Dominikánské ulici č. 2 nebo Měnínské č. 4 přijímat...

Dětské hřiště na Kraví hoře je zpřístupněno veřejnosti

středa, 11. května 2016, 14:44

Od dnešního dne je oficiálně zpřístupněno veřejnosti dětské hřiště ve východní části Sportovního a rekreačního areálu...

Moravští vinaři získali v Madridu velkou zlatou medaili

středa, 23. března 2016, 19:07

Jednu velkou zlatou a pět zlatých medailí vezou moravští vinaři ze soutěže Bacchus 2016, která se konala v Madridu....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.