Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ženy a IT? Czechitas boří stereotypy a sbírají ocenění. Nyní míří na přednášku do Brna

 
středa, 29. března 2017, 19:37

Předposlední březnový den se na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity ponese v režii jemného pohlaví. Pozvánku od studentského spolku Students & Co. totiž přijaly zástupkyně jedinečných Czechitas. Nezisková organizace Czechitas již několik let boří mýty a stereotypy ve světě informačních technologiích. Ženám a mládeži otevírá cestu do IT formou technických workshopů, kurzů a inspirativních přednášek.

„Pomáháme holkám, ženám i dětem poznat svět informačních technologií. Učíme je programovat, kódovat i pracovat s daty. Organizujeme workshopy na různých úrovních pokročilosti, zaměřené na konkrétní technologie nebo znalosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Inspirujeme a vzděláváme nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Dostáváme novou krev tam, kde je jí nejvíc potřeba,“ shrnují své poslání Czechitas na svých webových stránkách.

Za svou cestu získali Czechitas uznání řady významných institucí, mezi nimi například i Evropský parlament či Americká ambasáda. Na provoz neziskové organizace přispěly giganti typu Google, Microsoft či  Konica-Minolta. 

Jak je tedy možné během dvou let vybudovat neziskovou organizaci s komunitou více než 200 IT profesionálů v roli lektorů a koučů a 9 tisíc zájemkyň o IT vzdělání? Jak si navíc udržet vysokou míru kvalitního vzdělání a modelu financování poví 30. března návštěvníkům přednášky Students & Co členka vedení Czechitas Monika Malátková z pozice Business & Career Development Director a Bára Bühnová jako Technology & Course Development Director.

Organizující spolek Students & Co. pořádá pro studenty přednášky a workshopy s odborníky z praxe. „Snažíme se představit studentům svět, kdy se teorie, kterou znají ze školních lavic, propojuje s reálnou praxí. Chceme, aby  se studenti mohli reálně rozvíjet a rozšiřovat své dovednosti dál, za hranice teoretické výuky ve školách," říká o projektu jeden z jeho zakladatelů Jakub Matoušek.

V průběhu jarního semestru plánuje Students & Co. celkem šest přednášek s odborníky z různých oborů, jejichž koncept je kromě základní prezentace založen i na otevřené diskuzi.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Brno ochrání část města protipovodňovými opatřeními za miliardu

středa, 19. října 2016, 09:45

Brno plánuje v příštích letech vybudovat protipovodňová opatření na obou březích řek Svratka a Svitava. Stát budou...

Zájemci o prodej ovoce a zeleniny na Moravském náměstí mohou podávat žádosti do kamenné aukce

středa, 18. května 2016, 08:19

Do 20. května budou podatelny Úřadu městské části Brno-střed na Dominikánské ulici č. 2 nebo Měnínské č. 4 přijímat...

Dětské hřiště na Kraví hoře je zpřístupněno veřejnosti

středa, 11. května 2016, 14:44

Od dnešního dne je oficiálně zpřístupněno veřejnosti dětské hřiště ve východní části Sportovního a rekreačního areálu...