Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jak by mohl jednou vypadat park u Rooseveltovy ulice?

 
úterý, 20. března 2018, 08:00

Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistického návrhus názvem Park Rooseveltova v Brně. Park tak získá novou podobu.

Cílem je otevřít tento prostor, umožnit zde vytvoření funkce přístupného městského parku s pobytovou a relaxační funkcí, doplněnou například novými cestami.

„Nejvýše oceněný návrh podle názorů poroty představuje řešení, které přináší nejvíce podnětů a inspirativních myšlenek. Jeho největší předností je jasná a přiměřená prostorová definice jižní části parku. Také koncepční zasazení budovy kláštera v širších souvislostech porotu přesvědčila,“ hodnotí vítězný návrh architekt Petr Bořecký.

Letní zahrádky, posezení a vodní linie

Podle vítězného návrhu vzniknou v parku terasy pro letní zahrádky, vodní linie, stromořadí a pásy trvalek. „V současné době není uliční fronta důležitého městského bloku adekvátně zakončena a jižní část parku je utvořena nesourodou strukturou staveb. Naše urbanistické řešení vychází především z uzavření tohoto významného městského bloku novým domem. Vznikne tak živý městský prostor," říká autor vítězného návrhu architekt Jiří Vokřál.

 

Napsal Brněnská Drbna | Tisková zpráva | Zdroj MČ Brno-střed

Kam dál?

POČASÍ NA ÚTERÝ: Maximálně dva stupně a slabé sněžení

úterý, 20. března 2018, 06:00

Většinou zataženo, místy velmi slabé nebo slabé sněžení. Později odpoledne a večer postupně od západu přechodné...

Nocležník ujížděl na koloběžce, policisté ho vypátrali

pondělí, 19. března 2018, 15:32

Na policii se přes tísňovou linku obrátil muž s tím, že navštívil svoji rekreační chatku v Komíně a zjistil, že se mu...

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům, tři lidi odvezla záchranka

pondělí, 19. března 2018, 11:44

Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v Plenkovicích na Znojemsku. Záchranná služba...

Rozbité toalety a pitbul pobíhající v restauraci, strážníci museli...

pondělí, 19. března 2018, 10:18

Arogantně, agresivně a vulgárně se v pátek večer prý chovala žena, která přišla se psem do bystrcké hospody. Nejen...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Křivé jezero pod Pálavou se výjimečně otevře...

  • Od května se na rok uzavře Údolní ulice....

  • Klíště smrtelně nebezpečné pro psy....

  • Řidiči pozor! Zítra si policisté došlápnou...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.

Nové SUV Škody Auto pro čínský trh se jmenuje Kamiq

Nové městské SUV automobilky Škoda Auto určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Vůz byl dnes slavnostně představen na českém velvyslanectví v Pekingu. Na čínském trhu půjde již o třetí SUV v nabídce automobilky. Kamiq bude mít benzinový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 81 kW. Veřejnosti se nové SUV poprvé představí 25. dubna na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu, uvedla automobilka Škoda Auto.

Soud začne řešit další kauzu bývalého ředitele Homolky Dbalého

Pražský městský soud začne projednávat druhou kauzu bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Případ se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011. Lékaři hrozí až dvanáctileté vězení za přijímání úplatků. Spolu s ním čelí obžalobě dalších pět lidí. Začátek hlavního líčení musela soudkyně opakovaně odkládat kvůli Dbalého zdravotním omluvenkám.