Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak by mohl jednou vypadat park u Rooseveltovy ulice?

 
úterý, 20. března 2018, 08:00

Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistického návrhus názvem Park Rooseveltova v Brně. Park tak získá novou podobu.

Cílem je otevřít tento prostor, umožnit zde vytvoření funkce přístupného městského parku s pobytovou a relaxační funkcí, doplněnou například novými cestami.

„Nejvýše oceněný návrh podle názorů poroty představuje řešení, které přináší nejvíce podnětů a inspirativních myšlenek. Jeho největší předností je jasná a přiměřená prostorová definice jižní části parku. Také koncepční zasazení budovy kláštera v širších souvislostech porotu přesvědčila,“ hodnotí vítězný návrh architekt Petr Bořecký.

Letní zahrádky, posezení a vodní linie

Podle vítězného návrhu vzniknou v parku terasy pro letní zahrádky, vodní linie, stromořadí a pásy trvalek. „V současné době není uliční fronta důležitého městského bloku adekvátně zakončena a jižní část parku je utvořena nesourodou strukturou staveb. Naše urbanistické řešení vychází především z uzavření tohoto významného městského bloku novým domem. Vznikne tak živý městský prostor," říká autor vítězného návrhu architekt Jiří Vokřál.

 

Napsal Brněnská Drbna | Tisková zpráva | Zdroj MČ Brno-střed
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA ÚTERÝ: Maximálně dva stupně a slabé sněžení

úterý, 20. března 2018, 06:00

Většinou zataženo, místy velmi slabé nebo slabé sněžení. Později odpoledne a večer postupně od západu přechodné...

Nocležník ujížděl na koloběžce, policisté ho vypátrali

pondělí, 19. března 2018, 15:32

Na policii se přes tísňovou linku obrátil muž s tím, že navštívil svoji rekreační chatku v Komíně a zjistil, že se mu...

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům, tři lidi odvezla záchranka

pondělí, 19. března 2018, 11:44

Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v Plenkovicích na Znojemsku. Záchranná služba...

Rozbité toalety a pitbul pobíhající v restauraci, strážníci museli...

pondělí, 19. března 2018, 10:18

Arogantně, agresivně a vulgárně se v pátek večer prý chovala žena, která přišla se psem do bystrcké hospody. Nejen...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.