Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Dopravní podnik musí ušetřit 50 milionů, MHD čeká rošáda

sobota, 29. prosince 2012, 11:55Doprava
 

I když je brněnský dopravní podnik částkou 1,7 miliardy korun na provoz největším příjemcem z městského rozpočtu, i tak musí ještě v příštím roce ušetřit 50 milionů z vlastních zdrojů. Jízdné sice zdražovat nebude, úspory ale bude řešit...

 

Sváteční Brno se odělo do ledu a mlhy, přibývá onemocnění

pátek, 28. prosince 2012, 10:31Zdraví
 

Ještě před Štědrým dnem to vypadalo, že se Brno po letech konečně dočká bílých Vánoc. Sníh sice o svátcích vydržel, ale námraza a mlha, kterou by moravské metropoli mohl závidět i Londýn, původní očekávání zhatily.

 

E.ON zprovoznil další plnící stanici na stlačený zemní plyn

neděle, 23. prosince 2012, 15:55Společnost
 

V prostoru čerpací stanice BENZINA PLUS na Kaštanové ulici byla spuštěna do provozu další plnící stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se v pořadí již o druhou podobnou stanici v Brně. Další bude následovat v Humpolci.

 

FOTO: Adventní trhy na Zelňáku a Svoboďáku

pátek, 21. prosince 2012, 13:20Kultura
 

K Adventu již několik let patří trhy na hlavních brněnských náměstích. Brněnská Drbna se podívala na ty nejnavštěvovanější na Zelném trhu a Náměstí Svobody a zkusila zachytit jejich atmosféru.

 

Sportovní gymnázium v Brně oslaví příští rok jubileum

čtvrtek, 20. prosince 2012, 15:07Vzdělání
 

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka na Botanické ulici, které oslaví příští rok třicet let od svého založení, se zařadilo svými výsledky k nejlepším v České republice. Jen na letošních olympijských hrách v Londýně reprezentovalo český sport šest...

 

Mies v Brně. Vila Tugendhat. Unikátní monografie je na světě

úterý, 18. prosince 2012, 14:05Společnost
 

Po slavnostním otevření po renovaci ve výjimečný den 29. února tohoto roku se na jeho konci dostalo světovému architektovi a jeho brněnskému dílu – vile Tugendhat – další významné pocty. Tou je monografie nazvaná Mies v Brně. Vila Tugendhat.

 

Stará radnice je opět přístupná a nabízí zajímavý program

úterý, 18. prosince 2012, 10:42Kultura
 

Statické zajištění budovy Staré radnice je dokončeno a včera v dopoledních hodinách byla tato památka slavnostně uvedena do plného provozu. Zhotovitel díla, stavební firma Komfort, a. s., předal stavbu s téměř měsíčním předstihem.

 

Brněnský mrakodrap AZ TOWER roste do nebe

pondělí, 17. prosince 2012, 16:50Společnost
 

V Brně vyrůstá nová štíhlá budova, která bude nejvyšší budovou u nás. Výška mrakodrapu činí rovných 111 metrů, což se dá velmi snadno zapamatovat. Objekt je samozřejmě nepřehlédnutelný z různých koutů jihomoravské metropole, úplně zblízka jej...

 

Získejte v aukci podepsané dresy Komety či dres Jágra

pondělí, 17. prosince 2012, 12:25Společnost
 

Až do středy můžete na stránkách Komety Brno vstoupit do dobročinné aukce „historických“ dresů, ve kterých hokejisté Komety odehráli první třetinu domácího utkání proti Spartě. Dresy jsou samozřejmě podepsány a k hráčským dostanete navíc i...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.