Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Hvězdou Plesu v opeře Brno 2013 bude herec Anthony Delon

středa, 5. prosince 2012, 13:25Kultura
 

V úterní podvečer se ve foyer brněnského luxusního hotelu Barceló konala tisková konference pořádaná za účelem publikování novinek nadcházející významné společenské události, Plesu v opeře Brno, jež se uskuteční 19. ledna příštího roku v Mahenově...

 

Byl dokončen další kousek cyklistické stezky

středa, 5. prosince 2012, 10:12Společnost
 

Zní to téměř jako utopie, ale v Brně byla nyní na sklonku roku dokončena další cyklistická stezka, přesněji její další kousek. Nachází se nedaleko od centra jihomoravské metropole, v podstatě je na dohled Ronda a její druhý konec najdete v Komárově.

 

Být z Brna, to se vyplatí... Město připravilo Kartu Brňana

úterý, 4. prosince 2012, 12:58Společnost
 

Někteří si jistě pamatují na kauzu s takzvanou Opencard - kartou pro obyvatele hlavního města České republiky Prahy. Projekt získal nemilé spojení s korupcí, avšak hlavní myšlenka není zase tak špatná.

 

Meteorologové slibují Vánoce na sněhu

pondělí, 3. prosince 2012, 15:45Společnost
 

Atmosféru letošních vánočních svátků by s velkou pravděpodobností mohla vylepšit i sněhová nadílka. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na prosinec, kterou ústav zveřejnil v pátek, by totiž mělo po většinu posledního...

 

Ztráty a nálezy? Lešení či stánek s dámským prádlem

pátek, 30. listopadu 2012, 13:02Společnost
 

Taky se vám stalo, že jste někdy něco ztratili, někde zapomněli a už jste klíče, deštník, peněženku a další osobní věci nenašli? Ne vždy ale o ně musíte nenávratně přijít. Najdou se mezi lidmi i poctivci, kteří nalezenou věc odevzdají.

 

Hvězdárna bude mít do roka špičkové digitárium

středa, 28. listopadu 2012, 17:56Společnost
 

Projekční planetárium Spacemaster, které má za sebou dvě desítky let provozu, nahradí v brněnské hvězdárně supermoderní digitárium. Radní města dnes vybrali firmu, která bude jednu z největších instalací tohoto druhu v Evropě realizovat.

 

Ve Fakultní nemocnici se včera objevily plameny

středa, 28. listopadu 2012, 11:29Krimi
 

Hasiči zasahovali v úterý odpoledne u požáru ve Fakultní nemocnici Brno. Událost se obešla bez zranění, pacienti nemuseli být evakuováni.

 

Nové tramvajové tratě nebudou, nejsou na ně peníze

úterý, 27. listopadu 2012, 17:34Doprava
 

Návrh rozpočtu města na příští rok nepočítá v příštím roce s výstavbou žádné z dlouhodobě plánovaných tramvajových tratí. Kvůli nutným úsporám na ně nebudou peníze, a tak se budou opravovat jen stávající úseky, které jsou dnes v havarijním stavu.

 

Muslimský aktivista cvičil v mešitě se samopalem

pondělí, 26. listopadu 2012, 18:46Společnost
 

Na internetu se objevily fotografie ukazující, jak v brněnské mešitě cvičí muslimský aktivista Lukáš Větrovec se samopalem. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informoval bývalý muslimský konvertita Lukáš Lhoťan, který se o svá zjištění podělil i...

 

Muž zemřel na otravu metanolem, je to již 37. oběť

pondělí, 26. listopadu 2012, 16:33Krimi
 

V Brně zemřel na otravu metanolem pětapadesátiletý muž, v České republice si kauza vyžádala už 37 obětí. Agentuře Mediafax to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.