Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Festivalu se účastní 12 škol, Rumuni nepřijedou

pátek, 19. dubna 2013, 10:03Vzdělání
 

Tucet divadelních škol se účastní 23. ročníku mezinárodního festivalu Setkání/Encounter. Do města se postupně sjíždějí mladí umělci z Evropy, Číny, Jižní Afriky, Mexika nebo Kazachstánu. Přehlídka potrvá do zítřka. Odborná porota na závěr ocení...

 

Město pronajalo Scalu Masarykově univerzitě

čtvrtek, 18. dubna 2013, 17:15Kultura
 

Masarykova univerzita dostane do dvacetiletého pronájmu od města bývalé kino Scala v budově na Moravském náměstí 3. Smlouvu o nájmu schválili brněnští radní včera na svém jednání.

 

Kavárny letos znovu ožijí díky divadlu a koncertům

čtvrtek, 18. dubna 2013, 11:57Společnost
 

Kavárny v Brně letos na jaře znovu ožijí díky sérii divadelních představení a koncertů. Zájem divadelních souborů i provozovatelů kaváren o účast na přehlídce Brněnský lunapark oproti loňsku stoupl. Pořadatelé nakonec vybrali 14 kaváren, 19...

 

Přístaviště na přehradě má opravenou přístupovou cestu

čtvrtek, 18. dubna 2013, 09:22Doprava
 

Turisté, kteří letos zamíří na oblíbenou plavbu lodí po Brněnské přehradě, se do přístaviště v Bystrci dostanou po upravené přístupové cestě. Práce stály zhruba 3,8 milionu korun. Po komunikaci projdou ročně desítky tisíc lidí. Je na ní také...

 

Defibrilátory budou v brněnských ulicích od června

středa, 17. dubna 2013, 16:22Zdraví
 

Defibrilátory, přístroje pro pomoc lidem se zástavou srdce, budou rozmístěné v brněnských ulicích od června. Podle průzkumu magistrátu lidé většinou vědí, jak mají provést resuscitaci u postiženého pacienta.

 

JazzFestBrno se přehoupl do druhé poloviny

středa, 17. dubna 2013, 13:27Kultura
 

Největší jarní hudební festival JazzFestBrno má za sebou pět koncertních večerů a do moravské metropole míří další hvězdná jména současné světové jazzové scény.

 

Město vyčlenilo na zlepšení cyklodopravy pět milionů

středa, 17. dubna 2013, 10:54Doprava
 

Brno se letos chystá investovat do cyklodopravy pět milionů korun, za tři roky to bude dohromady 28 milionů. Půjde především o zprůjezdnění dosud jednosměrných ulic, možnost vjezdu pro cyklisty tam, kde byl zákaz vjezdu, a vyznačení cyklopruhů.

 

Kameňák pokryly fialové koberce konikleců

úterý, 16. dubna 2013, 20:29Společnost
 

Jen pár desítek metrů nad panelovým sídlištěm Kamenný vrch v Novém Lískovci se nachází stejnojmenná přírodní rezervace lidově nazývaná Kameňák. A právě v těchto jarních dnech je nejpozoruhodnější a nejnavštěvovanější. Rozkvetly tu tisíce...

 

Brňané podávají návrhy na pojmenování uličky u Petrova

úterý, 16. dubna 2013, 11:04Společnost
 

Na pojmenování brněnské uličky u Petrova, která se měla podle původního nápadu jmenovat po Václavu Havlovi, vznikají další návrhy. Zatím jsou oficiálně tři - po bývalém prezidentovi, přírodovědci Janu Calábkovi nebo Carlu Andrém, který přišel s...

 

V Brně vznikne ubytovna pro neplatiče nájmu

úterý, 16. dubna 2013, 09:02Společnost
 

Ve městě vznikne ubytovna pro neplatiče nájmu, zejména pro rodiny s dětmi. Městská část Brno-sever tak chce řešit situaci lidí, kteří dlouhodobě neplatí nájem a má soudní příkaz k jejich vystěhování.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.

Kdo na volbách vydělal? Z větších stran jen Piráti a ODS, ČSSD prodělala osm milionů

Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy. Největší finanční ztrátu pak zřejmě utrpí vítězné hnutí ANO, mohla by činit kolem 20 milionů korun.