Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

FOTO: Požár brněnského autobazaru mohl být založen úmyslně

středa, 24. dubna 2013, 09:29Krimi
 

Požár, který před týdnem zachvátil 12 vozů v autobazaru na Dufkově nábřeží v Brně, byl založen úmyslně, nebo vznikl kvůli technické závadě. To jsou vyšetřovací verze, které zatím stanovili experti hasičského sboru.

 

Koupaliště otevřou kolem 10. června, na Riviéře přibude kino

úterý, 23. dubna 2013, 15:27Společnost
 

Venkovní koupaliště v Brně provozovaná městskou společností Starez-Sport otevřou v závislosti na počasí mezi 10. a 15. červnem. Mezi nová lákadla bude patřit letní kino na koupališti Riviéra.

 

Město ušetří za elektřinu díky elektronické aukci

úterý, 23. dubna 2013, 14:41Politika
 

Na tři a půl hodiny se protáhla první elektronická aukce, kterou vyhlásilo město na nákup elektrické energie. V úterý odpoledne se jí zúčastnilo osm firem. Výchozí částka byla 23 200 000 korun, konečná pak dosáhla 13 978 000 korun, což...

 

FOTO: Nehoda v centru Brna, motorkář srážku nepřežil

úterý, 23. dubna 2013, 12:23Krimi
 

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje dnes ráno vyslalo jednotku ze stanice Lidická k dopravní nehodě na křižovatce ulic Pod kaštany a Tábor v Brně. Po příjezdu bylo zřejmé, že se srazila motorka s osobním vozem Škoda....

 

Na stavební veletrhy přijelo přes 800 firem

úterý, 23. dubna 2013, 10:29Kultura
 

Na stavební veletrhy a nábytkářský veletrh Mobitex letos do Brna dorazilo 804 firem. Loni jich bylo jen o tři desítky více a výstavní plocha se zmenšila zhruba o čtvrtinu. Čtyřdenní stavební veletrhy začali právě dnes.

 

Brno se připravuje na přehlídku ohňostrojů

pondělí, 22. dubna 2013, 13:05Společnost
 

Za měsíc čeká město velký festival Brno – město uprostřed Evropy 2013, v jehož rámci lidé uvidí přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis. Festival začne Májovým benefičním koncertem Filharmonie Brno a Mozartových dětí 22. května, ještě předtím se...

 

Mezi Brnem a Vyškovem pojedou místo vlaků autobusy

pondělí, 22. dubna 2013, 09:37Doprava
 

Na železniční trati mezi Brnem a Vyškovem bude od úterý do čtvrtka výluka, která postihne rychlíky z Brna do Olomouce nebo do Ostravy. Jejich pasažéry převeze náhradní autobusová doprava.

 

Polívka se proti konkurzu na farmu v Olšanech neodvolá

sobota, 20. dubna 2013, 13:30Společnost
 

Herec Boleslav Polívka se neodvolá proti konkurzu, který na jeho farmu v Olšanech na Vyškovsku vyhlásil minulý týden insolvenční soud. Insolvenční správce Michal Edl se teprve rozhodne, jak bude dále postupovat. Nejprve si chce dát dohromady...

 

Na cyklostezce z Brna do Vídně vzniknou další úseky

sobota, 20. dubna 2013, 10:50Společnost
 

Další úseky dlouhé 6,5 kilometru se začnou stavět letos na dálkové cyklotrase mezi Brnem a Vídní. Dobrovolnému svazku obcí Cyklistická stezka Brno - Vídeň se podařilo získat dotaci přes 45 milionů korun a za celkových 54 milionů postaví přes šest...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?