Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Zastupitelé: Referendum o nádraží nebude

úterý, 21. ledna 2014, 20:20Společnost
 

Poslední bod úterního zasedání brněnského zastupitelstva – návrh na vyhlášení místního referenda o poloze hlavního vlakového nádraží, který předložil klub Strany zelených, neprošel. Hlasovalo pro něj pouze devět zastupitelů, dvacet bylo proti,...

 

Žena se svlékala a dobývala do azylového centra

úterý, 21. ledna 2014, 18:35Krimi
 

Urputně se snažila do jednoho z azylových domů dostat v úterý dopoledne v centru Brna osmačtyřicetiletá žena. Podle kolemjdoucích byla agresivní a lidé z ní měli strach.

 

Zastupitelé ohrozili stavbu Amazonu v Brně

úterý, 21. ledna 2014, 16:52ByznysByznys
 

Neschválením smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic o výstavbě dálničního sjezdu do průmyslové zóny v Černovicích ohrozili brněnští zastupitelé na úterním zasedání stavbu distribučního centra americké společnosti Amazon.

 

Řidič srazil tři chodce a ujel

úterý, 21. ledna 2014, 13:18KrimiDoprava
 

Dopravní nehodu způsobil v pondělí o půl šesté večer na Palackého náměstí v Řečkovicích zatím neznámý řidič, který jel směrem od Hapalovy ulice k ulici Vážného. Na přechodu pro chodce u kostela však nedal přednost třem lidem a srazil je.

 

Brno schválilo výjimku kasinům v centru na provoz automatů

úterý, 21. ledna 2014, 11:11Společnost
 

Zastupitelé Brna dnes schválili vyhlášku, která umožní dvěma kasinum provozovat výherní hrací přístroje v centru v městské části Brno-střed. Týká se to provozoven v hotelu Grand a na Křenové ulici.

 

Čekárnu na Obilním trhu koupí a opraví radnice Brno-střed

pondělí, 20. ledna 2014, 19:18Společnost
 

Oprýskaná, nevábná a přesto historicky cenná čekárna pouliční dráhy na Obilním trhu, jak ji vyprojektoval v roce 1926 architekt Oskar Poříska, se dočká obnovy. Zastupitelé Brna-středu minulý týden schválili, že zastávku s toaletami pod zemí od...

 

Hledaný muž se ukrýval pod trampolínou

pondělí, 20. ledna 2014, 16:29Krimi
 

Ozbrojený muž, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání, se v neděli večer v Komárově pohyboval v jednom z rodinných domků. Všimla si ho žena, která přivolala strážníky. I když hlídka za chvíli dorazila, muž mezitím objekt opustil a prchnul do...

 

Brněnský Palác Trnitá se má začít stavět za rok

pondělí, 20. ledna 2014, 15:35Společnost
 

Po několika letech ožil projekt administrativního a bytového komplexu Palác Trnitá v Brně poblíž autobusového nádraží Zvonařka a obchodní galerie Vaňkovka. Investorská společnost Palác Trnitá Brno si zažádala o posouzení vlivu stavby na životní...

 

Jihomoravský kraj hospodařil loni s přebytkem 145 milionů korun

pondělí, 20. ledna 2014, 14:00Politika
 

Jihomoravský kraj hospodařil podle hrubých odhadů v loňském roce s přebytkem 145 milionů korun. Jde o částku, kterou získá z výnosu se sdílených daní. Původně s ní nepočítal.

 

Zloděje prozradily rukavice

pondělí, 20. ledna 2014, 12:48Krimi
 

Vloupáním do prodejny potravin v Černovicích se zabývali brněnští policisté. Při prohledávání okolí narazili na jim dobře známého recidivistu, kterému na rukou zářily nové rukavice s firemním logem nedaleké benzinky.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…