Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahrada Mendelovy univerzity nabídne sbírku orchidejí

 
pátek, 3. března 2017, 15:04

Botanická zahrada Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích letos pro návštěvníky přichystala pět výstav a akcí. Dnes začala výstava orchidejí a tropických motýlů. Výstava orchidejí se koná pouze jednou za šest, v kombinaci s tropickými motýli jednou za třináct let.

 

Mendelova univerzita vlastní jednu z největších kolekcí orchidejí. Rozprostírá se ve čtyřech sklenících na ploše asi 800 metrů čtverečních. Ve sbírce je nyní asi 4000 druhů především z oblastí Střední a Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie, Afriky, Austrálie a Nové Guiney.

"Počátky jedinečné a rozsáhlé sbírky orchidejí spadají do roku 1967. V roce 1970 jsme jako jedni z prvních v Československu založili laboratoř pro množení orchidejí metodou in vitro. Tato laboratoř slouží jako genobanka," uvedla vedoucí skleníku Anna Buchtová. Doplnila, že sbírku využívají studenti a učitelé univerzity pro výuku a výzkum v oboru pěstování a množení rostlin.

Velká výstava orchidejí se koná jednou za šest let, letos po 13 letech opět v kombinaci s tropickými motýly. Expozice potrvá do 20. března. V dubnu se zahrada na tři dny otevře při jarní výstavě. V květnu univerzitní zahradníci chystají tradiční výstavu kosatců. Dvě příležitosti k návštěvě zahrady dostanou lidé ještě v říjnu a listopadu.

Botanická zahrada navazuje na historický areál školy v Brně-Černých Polích a tvoří součást jejího kampusu. Zabírá 11 hektarů a poskytuje výhled na Lužánky, Ponavu i Královo Pole. Do zahrady se běžně dostanou studenti univerzity přes čipovou kartu, veřejnost musí svoji návštěvu kromě pořádaných akcí hlásit obsluze. Je vhodné se předem objednat. Další brněnskou botanickou zahradu provozuje v Kotlářské ulici v centru města Masarykova univerzita.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Přihlas se do Maturantky Roku a získej jedinečné zážitky

pátek, 3. března 2017, 10:33

Už jen několik dní zbývá do konce přihlášek pro osmý ročník Maturantky Roku. Dívky skládající zkoušku dospělosti tak...

4pokoje: konečně dobrej nonstop

úterý, 21. února 2017, 19:25

Tak by se dala v jedné větě shrnout hlavní myšlenka nově otevřeného baru 4pokoje. V prostoru bývalé Černé perly ve...

Češi začínají na internetu den horoskopy a končí nakupováním

pátek, 17. února 2017, 22:52

Češi začínají den na internetu čtením horoskopů a vyřizováním e-mailů, večer pak nakupují. Jejich aktivita na síti se...

V pátek před půlnocí sledujte oblohu, nastane částečné zatmění měsíce...

čtvrtek, 9. února 2017, 18:58

Vzácně pestrou podívanou nabídnou lidem na většině míst Země vesmírné úkazy, které budou pozorovatelné o víkendu. Na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.