Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Valtická expozice nabízí stovky nejlepších tuzemských vín

 
neděle, 5. února 2017, 13:07

Milovníci vína mohou od soboty ve Valticích na Břeclavsku navštívit expozici stovky nejlepších tuzemských vín - takzvaný Salon vín. Největší zastoupení v něm má s deseti víny firma Vinselekt Michlovský, s šesti víny pak vinařství Volařík a Zámecké vinařství Bzenec.

Expozice je otevřená od úterý do soboty, od června do září i v neděli. Návštěvníci mohou také jednotlivá vína ochutnávat. Složení Salonu vín se každoročně obměňuje.

Mezi nejvíce zastoupené vinařské oblasti patří velkopavlovická s 31, mikulovská s 27, slovácká s 22 a znojemská s 16 víny. "Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupena třemi víny z mělnické vinařské podoblasti," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Organizátoři do letošní kolekce vybrali 80 vín bílých, z čehož 63 bylo suchých a polosuchých, 10 polosladkých a sedm sladkých bílých vín. Červených vín je zastoupeno 17. Kolekci doplňuje jedno růžové a dvě vína šumivá.

Nejúspěšnějšími bílými odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský se 14 zastoupeními, Rulandské bílé s 12 a Veltlínské zelené s 11 zastoupeními. Z červených se nejčastěji umístilo Rulandské modré se čtyřmi víny. Celkově je ve finální stovce zastoupeno 24 odrůd révy vinné, což podle Kršky jen dokládá odrůdovou bohatost moravského a českého vinařství a schopnost vinařů z tolika odrůd vyrobit prvotřídní vína.

Šampionem Národní soutěže vín ČR 2017 se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé ze Zámeckého vinařství Bzenec. V soutěži bylo 2020 moravských a českých vín od 157 vinařů a vinařských firem.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Ski areály na jižní Moravě hlásí ideální sněhové podmínky

pátek, 3. února 2017, 10:32

Ideální podmínky pro lyžaře nabízejí areály v Jihomoravském kraji, na sjezdovkách leží kolem 70 centimetrů sněhu....

Hvězdárnu čeká mezi svátky Soumrak dinosaurů

čtvrtek, 15. prosince 2016, 12:01

Jaké to asi je usnout a probudit se v pravěku? Zkuste se přesvědčit sami. Právě takové je představení Soumrak dinosaurů...

Brněnskou zoo obohatila unikátní kočka Margay

čtvrtek, 15. prosince 2016, 11:28

Brněnskou zoo obohatila kočkovitá šelma margay, neboli ocelot dlouhoocasý. Jde o čtyřletou samičku jménem Ichika, která...

Tron Laser Aréna: Skvělá zábava na Laser Game v Brně!

středa, 9. listopadu 2016, 14:03

Je to adrenalin, vzrušení, perfektní zábava a člověk se za těch pár minut pořádně naběhá, což prospívá i tělu. Řeč je o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.