Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ski areály na jižní Moravě hlásí ideální sněhové podmínky

 
pátek, 3. února 2017, 10:32

Ideální podmínky pro lyžaře nabízejí areály v Jihomoravském kraji, na sjezdovkách leží kolem 70 centimetrů sněhu. Stejně jako ve dvou předchozích sezonách, nerozjel se jen vlek v Předklášteří u Tišnova na Brněnsku.

 

 

V Němčičkách na Břeclavsku je na sjezdovkách v průměru 70 centimetrů technického sněhu, místy až jeden metr, a podle správce areálu Jaroslava Stávka jsou podmínky pro lyžování ideální.

"Za třicet let provozu nepamatujeme tolik sněhu, až místy může vadit kotvám. Ale průběžně ho odhrnujeme," uvedl Stávek. Nově je zřízený snowpark, ve kterém najdou vyžití především snowboardisté. V areálu je k dispozici vlek dlouhý 350 metrů, dvě sjezdovky, pojízdný pás pro děti a prostor pro sáňkaře. V pracovní dny má areál otevřeno od 09:00 do 19:00, o víkendu od 13:00, protože dopoledne je vyhrazen pro lyžařské kurzy.

Ideální zimu pro lyžování si pochvalují také v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku, na sjezdovce mají asi 70 centimetrů sněhu. "V sobotu tu budeme mít dětský den, pro děti chystáme různé soutěže, bude tu malování na obličej, tancování nebo i lukostřelba," pozval Josef Kšica z tamního areálu. Ve všední den si lidé mohou na sjezdovce zalyžovat od 09:00 do 20:00, o víkendu od 08:00.

Lyžuje se také ve Filipově údolí na Hodonínsku, kde na sjezdovce leží podle Lubomíra Žáka z areálu 50 a více centimetrů sněhu a všechny vleky jsou v provozu. Žák uvedl, že koncem února by se zde mohly uskutečnit lyžařské
závody. Zájemci si mohou každý den přijít zalyžovat od 09:00 do 20:30.

Kolem 60 centimetrů sněhu má půlkilometrová sjezdovka v lyžařském areálu v Olešnici na Blanensku. V provozu jsou všechny vleky. Snowpark a okolí areálu nabízí dobré podmínky pro sáňkaře. V týdnu je areál otevřený od 09:00 do 21:00, o víkendu od 08:00.

Stojí jen vlek v Předklášteří u Tišnova na Brněnsku, a to kvůli nedostatku sněhu. Areál je odkázaný jen na přírodní sníh. "Přestože něco napadlo, stále je ho málo, potřebovali bychom dalších asi deset centimetrů," řekl za provozovatele vleku Pavel Ivánek.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Hvězdárnu čeká mezi svátky Soumrak dinosaurů

čtvrtek, 15. prosince 2016, 12:01

Jaké to asi je usnout a probudit se v pravěku? Zkuste se přesvědčit sami. Právě takové je představení Soumrak dinosaurů...

Brněnskou zoo obohatila unikátní kočka Margay

čtvrtek, 15. prosince 2016, 11:28

Brněnskou zoo obohatila kočkovitá šelma margay, neboli ocelot dlouhoocasý. Jde o čtyřletou samičku jménem Ichika, která...

Tron Laser Aréna: Skvělá zábava na Laser Game v Brně!

středa, 9. listopadu 2016, 14:03

Je to adrenalin, vzrušení, perfektní zábava a člověk se za těch pár minut pořádně naběhá, což prospívá i tělu. Řeč je o...

Jihomoravský Aqualand Moravia zažije halloweenskou jízdu

čtvrtek, 27. října 2016, 18:11

Nejmodernější akvapark v Česku, Aqualand Moravia, přivítá kostlivce, nabídne delikátní dýňové menu i strašidelný bar....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.