Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslava narozenin se zvrhla v technopárty pro 700 lidí. Akci museli ukončit až policisté

 
pondělí, 17. září 2018, 08:49

Podle oslavence to měla být jen běžná narozeninová párty. V kolektivu tedy musel pořadatel být docela oblíbený, protože přijelo na sedm stovek gratulantů. Policisté museli nakonec narozeninovou technopárty v Únanově u Znojma rozehnat.

Začalo to několika oznáměními o rušení nočního klidu, které znojemští policisté přijali v noci z pátku na sobotu. „Při prověřování oznámení zjistili, že se na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova koná oslava narozenin," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté se spojili s pořadatelem akce, který pslíbil ztlumení hudby. Během soboty produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700. A většina hostů byla z Rakouska. 

Během sobotního odpoledne se na policisty obrátili majitelé okolních pozemků s tím, že si na nich někteří návštěvníci neoprávněně parkují auta a staví stany. Pořadatel akce stále sliboval nápravu, pořádek si ale udělat nedokázal. Odpoledne tak policisté donutili návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování aut.

„Po nápravě protiprávního stavu pak pořadatel opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22 hodin, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku (přestupkového jednání)," doplnil Šváb.

Do akce se zapojilo 41 policistů, včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. „Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků a pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení," dodal mluvčí. Při odjezdu si navíc policisté posvítili na řidiče a jejich střízlivý stav. Osm bylo pod vlivem drog.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

VIDEO: Hlídka znojemských strážníků rozmluvila ženě pokus o sebevraždu

čtvrtek, 6. září 2018, 14:22

Hlídce znojemských strážníků se o uplynulém víkendu podařilo rozmluvit zoufalé ženě její pokus o sebevraždu. Hlídka se...

Znojemští strážníci od pondělí přestanou dávat botičky na auta....

neděle, 2. září 2018, 19:30

Městská policie ve Znojmě přestane řidičům dávat za špatné parkování botičky. Podle vedení města krok, který začne...

Tatrovka srazila na kruháči cyklistku, žena na místě zemřela

středa, 29. srpna 2018, 09:00

Dopravní nehodu s tragickým koncem museli v úterý řešit policisté ve Znojmě. Na kruhovém objezdu v Družstevní ulici...

Silnice u Hrádku prošla rekonstrukcí. Nebezpečnou křižovatku nahradil...

pondělí, 27. srpna 2018, 16:00

Pomoct předcházet častým dopravním nehodám na Znojemsku by měl nový kruhový objezd. Ten spolu s opravami přilehlé...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.