Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslava narozenin se zvrhla v technopárty pro 700 lidí. Akci museli ukončit až policisté

 
pondělí, 17. září 2018, 08:49

Podle oslavence to měla být jen běžná narozeninová párty. V kolektivu tedy musel pořadatel být docela oblíbený, protože přijelo na sedm stovek gratulantů. Policisté museli nakonec narozeninovou technopárty v Únanově u Znojma rozehnat.

Začalo to několika oznáměními o rušení nočního klidu, které znojemští policisté přijali v noci z pátku na sobotu. „Při prověřování oznámení zjistili, že se na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova koná oslava narozenin," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté se spojili s pořadatelem akce, který pslíbil ztlumení hudby. Během soboty produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700. A většina hostů byla z Rakouska. 

Během sobotního odpoledne se na policisty obrátili majitelé okolních pozemků s tím, že si na nich někteří návštěvníci neoprávněně parkují auta a staví stany. Pořadatel akce stále sliboval nápravu, pořádek si ale udělat nedokázal. Odpoledne tak policisté donutili návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování aut.

„Po nápravě protiprávního stavu pak pořadatel opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22 hodin, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku (přestupkového jednání)," doplnil Šváb.

Do akce se zapojilo 41 policistů, včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. „Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků a pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení," dodal mluvčí. Při odjezdu si navíc policisté posvítili na řidiče a jejich střízlivý stav. Osm bylo pod vlivem drog.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

VIDEO: Hlídka znojemských strážníků rozmluvila ženě pokus o sebevraždu

čtvrtek, 6. září 2018, 14:22

Hlídce znojemských strážníků se o uplynulém víkendu podařilo rozmluvit zoufalé ženě její pokus o sebevraždu. Hlídka se...

Tatrovka srazila na kruháči cyklistku, žena na místě zemřela

středa, 29. srpna 2018, 09:00

Dopravní nehodu s tragickým koncem museli v úterý řešit policisté ve Znojmě. Na kruhovém objezdu v Družstevní ulici...

Divocí koně se dnes poprvé rozběhli po Národním parku Podyjí

čtvrtek, 14. června 2018, 12:24

Šest divokých koní se dnes po aklimatizaci začalo prohánět v první ze dvou vybraných lokalit Národního parku Podyjí na...

Muž ze Znojemska se pokusil upálit vlastní babičku, dostal 12 let...

středa, 13. června 2018, 10:47

Krajský soud v Brně tento týden za pokus o vraždu s rozmyslem a krádež na Znojemsku uložil muži úhrnný trest 12 let...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.

Na Moraváku vznikne ledová socha Titanicu. Sochař ji vyřeže z více než tuny ledu

Návštěvníci vánočních trhů budou mít od pátku v brněnském centru novou atrakci. Vedle vyhlídkového kola vyroste téměř tunová socha slavné lodi Titanic postavená z ledu. Přímo před zraky návštěvníků trhu vznikne více než dvoumetrová ledová socha slavného plavidla. Sochař začne sochu vyřezávat z průzračného ledu ve 13 hodin. Své dílo dokončí zhruba okolo 17. hodiny odpoledne. Poté zde bude socha umístěna tak dlouho, dokud nerozmrzne. Minimálně však vydrží po dobu jednoho týdne.

Na severu země bude silně sněžit, v noci hrozí Česku náledí

Ve vyšších polohách na severu země a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního odpoledne do středečního rána silně sněžit. Na horách může místy napadnout až 20 centimetrů sněhu. V níže položených místech pak hrozí v noci náledí.