Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslava narozenin se zvrhla v technopárty pro 700 lidí. Akci museli ukončit až policisté

 
pondělí, 17. září 2018, 08:49

Podle oslavence to měla být jen běžná narozeninová párty. V kolektivu tedy musel pořadatel být docela oblíbený, protože přijelo na sedm stovek gratulantů. Policisté museli nakonec narozeninovou technopárty v Únanově u Znojma rozehnat.

Začalo to několika oznáměními o rušení nočního klidu, které znojemští policisté přijali v noci z pátku na sobotu. „Při prověřování oznámení zjistili, že se na řádně pronajatém soukromém pozemku u Únanova koná oslava narozenin," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté se spojili s pořadatelem akce, který pslíbil ztlumení hudby. Během soboty produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700. A většina hostů byla z Rakouska. 

Během sobotního odpoledne se na policisty obrátili majitelé okolních pozemků s tím, že si na nich někteří návštěvníci neoprávněně parkují auta a staví stany. Pořadatel akce stále sliboval nápravu, pořádek si ale udělat nedokázal. Odpoledne tak policisté donutili návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování aut.

„Po nápravě protiprávního stavu pak pořadatel opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22 hodin, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku (přestupkového jednání)," doplnil Šváb.

Do akce se zapojilo 41 policistů, včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. „Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků a pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení," dodal mluvčí. Při odjezdu si navíc policisté posvítili na řidiče a jejich střízlivý stav. Osm bylo pod vlivem drog.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

VIDEO: Hlídka znojemských strážníků rozmluvila ženě pokus o sebevraždu

čtvrtek, 6. září 2018, 14:22

Hlídce znojemských strážníků se o uplynulém víkendu podařilo rozmluvit zoufalé ženě její pokus o sebevraždu. Hlídka se...

Tatrovka srazila na kruháči cyklistku, žena na místě zemřela

středa, 29. srpna 2018, 09:00

Dopravní nehodu s tragickým koncem museli v úterý řešit policisté ve Znojmě. Na kruhovém objezdu v Družstevní ulici...

Divocí koně se dnes poprvé rozběhli po Národním parku Podyjí

čtvrtek, 14. června 2018, 12:24

Šest divokých koní se dnes po aklimatizaci začalo prohánět v první ze dvou vybraných lokalit Národního parku Podyjí na...

Muž ze Znojemska se pokusil upálit vlastní babičku, dostal 12 let...

středa, 13. června 2018, 10:47

Krajský soud v Brně tento týden za pokus o vraždu s rozmyslem a krádež na Znojemsku uložil muži úhrnný trest 12 let...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.