Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den prevence a osvěty v dopravě nabídl bohatý program. Na své si přišel každý

 
pátek, 28. června 2019, 15:00

Den prevence a osvěty je jedna z již tradičních akcí na vyškovském náměstí. Účastníkům nabídla speciální brýle, základy první pomoci nebo trenažér převrácení vozidla. Přichystány byly aktivity pro malé i velké.

Vyškovské náměstí se ve čtvrtek 27. června zaplnilo nejen policejní, vojenskou ale i hasičskou technikou. Akce Den prevence a osvěty už po dvanácté připravilo školákům i dospělým dopoledne plné zajímavých aktivit týkající se dopravy, a to především v těchto dnech kdy s příchodem prázdnin narůstá riziko dopravních nehod. „Cílem této preventivní akce je hravým a názorným způsobem upozornit malé i velké příchozí na skutečnosti, které by účastník silničního provozu měl brát na vědomí,“ popisuje akci mluvčí a preventista územního odboru Vyškov Alice Musilová.

Návštěvníci se dozvěděli, jak se chovat na silnicích 

Větší návštěvníci si mohli vyzkoušet simulaci řízení motocyklu, a to i v krizových situacích nebo trenažer převrácení vozidla, kde si každý uvědomí důležitost bezpečnostních pásů. K dispozici jim byly i cenné rady před odjezdem na dovolenou, a to především jak se zachovat při dopravní nehodě nebo jak se správně chovat na kole.  Pro děti pak byly připraveny soutěže z dopravy, kde jim policisté vyrobili daktyloskopické otisky prstů.  Mladí lidé se dozvěděli informace týkající se užívání mobilních telefonů a sluchátek. „Mobilní telefony, volání či dokonce psaní sms je častým prohřeškem řidičů,“ dodává Alice Musilová.

 

Další aktivitou byl slalom se speciálními brýlemi, které navozují stav jako by byl člověk opilý. Speciální pořádková jednotka z Brna předvedla nejen policejní výstroj a výzbroj, ale předvedla i zadržení pachatelů výtržnosti. V další ukázce pak hasiči vyprošťovali osobu z vozidla.

 Soutěže pro děti nechyběly ani na stánku Majáku Vyškov. „Pro děti jsme připravili jízdu zručnosti na kole i koloběžkách a testy dopravních znalostí jak chodců, tak i cyklistů,“ představuje stanoviště vedoucí oddělení dopravní výchovy organizace Maják Blanka Formánková. Stanoviště Českého červeného kříže nabídla zopakování kurzů první pomoci nebo měření krevního tlaku či cukru. Vystaveny byly i policejní, hasičská i vojenská vozidla.

Akce se koná každoročně pod vedením odboru dopravy vyškovského městského úřadu spolu s Vojenskou akademií ve Vyškově a Policií České republiky. „Letos přišlo kolem 400 lidí. Tuto akci považuji za úspěšnou,“ hodnotí Den prevence a osvěty Eva Šlapalová z odboru dopravy města Vyškov. Mezi další organizátory akce patří Hasičský záchranný sbor, BESIP Jihomoravského kraje, Městská policie Vyškov a Gymnázium a SOŠZE Vyškov.

Napsal Hana Podhorná | Foto PČR
 


 

Kam dál?

Spoluhráči uspořádali charitativní turnaj pro dceru svého kapitána....

úterý, 25. června 2019, 10:00

V Hodějicích na Vyškovsku se v sobotu 22. června uskutečnila charitativní akce Den pro Nellinku, kterou uspořádal...

Do staré hrušně někdo úmyslně navrtal díry a nalil neznámou látku,...

úterý, 4. června 2019, 10:17

Nepochopitelný případ vandalismu v přírodě řeší vyškovští policisté. Neznámý člověk totiž v Rousínově v ulici Trávníky...

Řidič náklaďáku nedal přednost, osobák musel sjet do příkopu....

středa, 29. května 2019, 11:38

Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala u Rousínova v úterý 16. května asi pět minut před půl desátou....

Vlak na Vyškovsku zachytil muže, který u kolejí sekal trávu. Muž...

čtvrtek, 2. května 2019, 18:58

Na železniční trati mezi Brnem a Přerovem u Chvalkovic na Hané dnes po 17:00 zachytil vlak muže, který vyvázl s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.