Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Spoluhráči uspořádali charitativní turnaj pro dceru svého kapitána. Během odpoledne se pro Nellinku vybralo téměř dvě stě tisíc

úterý, 25. června 2019, 10:00

V Hodějicích na Vyškovsku se v sobotu 22. června uskutečnila charitativní akce Den pro Nellinku, kterou uspořádal fotbalový klub TJ Sokol Hodějice společně se Sborem dobrovolných hasičů. Součástí programu byla i dražba podepsaných dresů motocyklového závodníka Karla Abrahama, brankáře Petra Čecha a členů brněnské Zbrojovky. Vybrané peníze poslouží na Nellinčiny zdravotní pomůcky a pobyt v rehabilitačním centru.

Sobotní odpoledne na hodějickém hřišti patřilo charitativní akci, kterou pořádali místní fotbalisté a Sbor dobrovolných hasičů. „Otcem Nellinky je kapitán fotbalového týmu TJ Sokol Hodějice a celá rodina je aktivní jak v Sokolu, tak i ve Sboru dobrovolných hasičů. Cítili jsme potřebu jim pomoci a aspoň trochu tak ulehčit jejich nelehkou situaci,“ vysvětlila organizátorka akce Monika Zápotočná. Odpoledne jako takové bylo první akcí, která byla pro holčičku uspořádána. Organizátoři ale věří, že není poslední.

Sportovní odpoledne vyneslo neuvěřitelných 179 tisíc korun

„Původním záměrem organizátorů bylo uspořádat jen fotbalový turnaj, postupně se do toho ale vložilo více lidí a vznikl naprosto neuvěřitelný den,“ řekla Lucie Cenková, která na akci spolu s dalšími ženami secvičila ukázku bodystepu. Hlavním bodem odpoledne byla dražba sportovních dresů. Pro charitativní účely byly do dražby věnovány dresy hráčů Zbrojovky Brno, závodníka Karla Abrahama a fotbalového brankáře Petra Čecha. Celkový výtěžek charitativního odpoledne, kterého se zúčastnilo přibližně 300 lidí, byl 179 tisíc korun.

Na akci se podílel i Nadační fond Modrý hroch, který mimo jiné pomáhá dětem po těžkých úrazech a rozšiřuje možnosti společné hospitalizace rodičů s dětmi. „Nellinku jsme chtěli podpořit prodejem našich hroších výrobků, které pro nás šijí chráněné dílny Práh Jižní Morava a HANDicap2015 Třebíč,“ uvedla Kristýna Lehká z nadačního fondu. Mezi tyto výrobky patří například plyšové hračky nebo kalendáře a doplňky. „Prodejem výrobků se podařilo vybrat šest tisíc korun,“ dodala Lehká.

Nellince Cigánkové jsou dva roky a trpí zdravotním postižením. Kromě problémů s příjmem potravy jí po narození lékaři zjistili rozštěp měkkého patra a těžkou nedoslýchavost u obou uší. „V desátém měsíci se Nellinka neplazila, neseděla, nechodila, ani neuměla držet lahev. Ve vývoji byla oproti jiným dětem pozadu. Magnetická rezonance potvrdila poruchu psychomotorického vývoje,“ píší na facebookové stránce rodiče holčičky. Ti s dcerou momentálně navštěvují logopedii, centrum pro léčení vad řeči a poruchy sluchu a fyzioterapii. Holčička je pod dohledem také na ortopedii, plastické chirurgii, oční klinice, neurologii a ORL.

Nellince může na léčbu přispět každý

Ne všechny služby, které v podobných případech pomáhají, jsou ale hrazeny pojišťovnami. Karel Cigánek, otec holčičky, proto vytvořil transparentní účet, na který mohou lidé poslat jakoukoliv částku jako dar. Tu pak rodiče spolu s výtěžkem z benefičního odpoledne využijí na financování intenzivních rehabilitací a zdravotních pomůcek, které bude Nellinka v budoucnu potřebovat. Číslo transparentního účtu je 2601627481/2010.

 
 
 


 

Kam dál?

Do staré hrušně někdo úmyslně navrtal díry a nalil neznámou látku,...

úterý, 4. června 2019, 10:17

Nepochopitelný případ vandalismu v přírodě řeší vyškovští policisté. Neznámý člověk totiž v Rousínově v ulici Trávníky...

Řidič náklaďáku nedal přednost, osobák musel sjet do příkopu....

středa, 29. května 2019, 11:38

Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala u Rousínova v úterý 16. května asi pět minut před půl desátou....

Vlak na Vyškovsku zachytil muže, který u kolejí sekal trávu. Muž...

čtvrtek, 2. května 2019, 18:58

Na železniční trati mezi Brnem a Přerovem u Chvalkovic na Hané dnes po 17:00 zachytil vlak muže, který vyvázl s...

Muž ve Vyškově našel v kontejneru na oblečení mrtvolu

čtvrtek, 25. dubna 2019, 10:09

Mrtvolu muže našel náhodný svědek ve čtvrtek ráno v kontejneru na oblečení ve vyškovské Kostelní ulici. Záchranáři...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.