Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Dva cizinci okradli ženu ve Vyškově přímo u policejní stanice

 
čtvrtek, 21. února 2019, 15:43

Přijeli do Česka za prací. Místo toho se však rozhodli vydělávat krádežemi. Vyškovští policisté uzavřeli vyšetřování přepadení ženy, kterou na ulici okradli dva muži z ciziny. Jeden z nich k ní zezadu přiskočil a strhl jí z ramene kabelku. Ke krádeži přitom došlo v neděli odpoledne kousek od budovy policie.

První z mužů k ženě na ulici přistoupil a strhl ji kabelku z ramena. Druhý muž se pak snažil paní pod záminkou pomoci zdržet, když za zlodějem běžela. Běžel vedle ní a snažil se odvést její pozornost hovorem v cizí řeči.

Vyškovským policistům a kriminalistmů se podařilo zloděje vypátrat. Na stopu zlodějů přivedly policisty především městské kamerové záznamy.

„Jak se ukázalo, cizinci, kteří se na Vyškovsku ocitli zprostředkováním přes pracovní agenturu, si chtěli peníze opatřit i nelegálním způsobem," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. 

Muži mají totiž na svém kontě kromě již zmíněné  krádeže kabelky i vloupání do hostince v Ivanovicích na Hané. Koncem ledna si odtud odnesli cigarety, kávu, drobné mince i notebook a způsobili tak škodu za 15 tisíc, u okradené ženy vznikla pak za další dva tisíce korun.

„Vyškovští policisté oba výtečníky zadrželi a v krátké době předali soudu. Jsou podezřelí z trestného činu krádež," uzavřela mluvčí.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Opilý jednadvacetiletý mladík ukradl známému auto a vyboural se, od...

pátek, 15. února 2019, 11:21

Hned několik trestných činů stihl za jeden večer napáchat teprve jedenadvacetiletý muž z Vyškovska. Ve čtvrtek...

Vyškov od dubna zvýší nájem u většiny městských bytů

neděle, 10. února 2019, 11:12

Vyškov od 1. dubna zvýší nájem u většiny městských bytů, za metr čtvereční budou jejich uživatelé platit 67 korun. I...

Ve Vyškově se poprali dva muži, jeden skončil v nemocnici. Policisté...

čtvrtek, 7. února 2019, 11:40

Vyškovští policisté hledají svědky incidentu dvou mužů, po kterém jeden z nich skončil v nemocnici. Policisté prosí...

Neznámý řidič naboural zaparkovaný autobus na nádraží ve Vyškově,...

pondělí, 4. února 2019, 09:13

Hned dvě nehody u kterých řidič (či řidička) naboural a ujel, řeší vyškovští policisté. První se stala koncem minulého...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.