Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškov od dubna zvýší nájem u většiny městských bytů

 
neděle, 10. února 2019, 11:12

Vyškov od 1. dubna zvýší nájem u většiny městských bytů, za metr čtvereční budou jejich uživatelé platit 67 korun. I tak výše nájemného zůstane pod tržní cenou, obvyklé nájemné se ve Vyškově pohybuje nad 100 korunami za metr čtvereční. Zvýšení nájemného už schválili radní.

Vyškov nyní vlastní 440 bytů, například v Albrechtově a Pivovarské ulici nebo v domě Na Hraničkách. Jejich uživatelé už do schránek dostali ohledně zvýšení nájmu dopis. Podle radních jde o narovnání stavu. S výjimkou bytů, u kterých je nájemné stanovené na základě nejvyšší nabídky nájemce ve výběrovém řízení (těch je zhruba 40), se ceny nájemného dlouhodobě držely nízko. Nejvíce, konkrétně 322 bytů, za metr čtvereční měsíčně dosud platí 56 korun, u bezmála 70 bytů je to ještě méně. V několika bytech jejich uživatelé platí jen 16 korun za metr čtvereční.

„Nehledě na to, že u většiny jednotek platilo takzvané smluvní nájemné, jehož výše závisela na dohodě mezi pronajímatelem a nájemcem. Z hodnoty cílového nájemného, tedy zmiňovaných 56 korun za metr čtvereční, jsme nájemcům každoročně poskytovali slevu. Tu jsme postupně snižovali a částky cílového nájemného bylo u všech městských bytů dosaženo až od ledna 2017," uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Nájemné u těchto všech zhruba 400 bytů stoupne na 67 korun. „Ceny se přirozeně zvedají, reagovat na to pochopitelně musíme. Navíc je třeba si uvědomit, že obvyklé nájemné se ve Vyškově aktuálně pohybuje nad hranicí 100 korun za metr čtvereční. Stále jsme tak výrazně pod tržní hodnotou," uvedl Celý.

Vyškov původně vlastnil asi 3500 bytů. Od roku 2004 ale většinu z nich prodal, výnos putoval do fondu bydlení. Vesměs jsou peníze využity jako sociální a pro potřeby města.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Ve Vyškově se poprali dva muži, jeden skončil v nemocnici. Policisté...

čtvrtek, 7. února 2019, 11:40

Vyškovští policisté hledají svědky incidentu dvou mužů, po kterém jeden z nich skončil v nemocnici. Policisté prosí...

Neznámý řidič naboural zaparkovaný autobus na nádraží ve Vyškově,...

pondělí, 4. února 2019, 09:13

Hned dvě nehody u kterých řidič (či řidička) naboural a ujel, řeší vyškovští policisté. První se stala koncem minulého...

Na lesní dělníky na Vyškovsku spadl strom. Jeden z nich na místě...

sobota, 2. února 2019, 08:37

K tragické události museli v pátek odpoledne vyjíždět záchranáři a hasiči na Vyškovsku. Na lesní dělníky u obce...

Zloděj ukradl ženě z košíku před hypermarketem kabelku. Měla v ní...

pátek, 1. února 2019, 08:00

Nejen před svátky a nejen při nakupování v obchodních domech si musíme dávat pozor na své věci. Zloději využívají každé...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.