Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškov od dubna zvýší nájem u většiny městských bytů

 
neděle, 10. února 2019, 11:12

Vyškov od 1. dubna zvýší nájem u většiny městských bytů, za metr čtvereční budou jejich uživatelé platit 67 korun. I tak výše nájemného zůstane pod tržní cenou, obvyklé nájemné se ve Vyškově pohybuje nad 100 korunami za metr čtvereční. Zvýšení nájemného už schválili radní.

Vyškov nyní vlastní 440 bytů, například v Albrechtově a Pivovarské ulici nebo v domě Na Hraničkách. Jejich uživatelé už do schránek dostali ohledně zvýšení nájmu dopis. Podle radních jde o narovnání stavu. S výjimkou bytů, u kterých je nájemné stanovené na základě nejvyšší nabídky nájemce ve výběrovém řízení (těch je zhruba 40), se ceny nájemného dlouhodobě držely nízko. Nejvíce, konkrétně 322 bytů, za metr čtvereční měsíčně dosud platí 56 korun, u bezmála 70 bytů je to ještě méně. V několika bytech jejich uživatelé platí jen 16 korun za metr čtvereční.

„Nehledě na to, že u většiny jednotek platilo takzvané smluvní nájemné, jehož výše závisela na dohodě mezi pronajímatelem a nájemcem. Z hodnoty cílového nájemného, tedy zmiňovaných 56 korun za metr čtvereční, jsme nájemcům každoročně poskytovali slevu. Tu jsme postupně snižovali a částky cílového nájemného bylo u všech městských bytů dosaženo až od ledna 2017," uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Nájemné u těchto všech zhruba 400 bytů stoupne na 67 korun. „Ceny se přirozeně zvedají, reagovat na to pochopitelně musíme. Navíc je třeba si uvědomit, že obvyklé nájemné se ve Vyškově aktuálně pohybuje nad hranicí 100 korun za metr čtvereční. Stále jsme tak výrazně pod tržní hodnotou," uvedl Celý.

Vyškov původně vlastnil asi 3500 bytů. Od roku 2004 ale většinu z nich prodal, výnos putoval do fondu bydlení. Vesměs jsou peníze využity jako sociální a pro potřeby města.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Neznámý řidič naboural zaparkovaný autobus na nádraží ve Vyškově,...

pondělí, 4. února 2019, 09:13

Hned dvě nehody u kterých řidič (či řidička) naboural a ujel, řeší vyškovští policisté. První se stala koncem minulého...

Na lesní dělníky na Vyškovsku spadl strom. Jeden z nich na místě...

sobota, 2. února 2019, 08:37

K tragické události museli v pátek odpoledne vyjíždět záchranáři a hasiči na Vyškovsku. Na lesní dělníky u obce...

Zloděj ukradl ženě z košíku před hypermarketem kabelku. Měla v ní...

pátek, 1. února 2019, 08:00

Nejen před svátky a nejen při nakupování v obchodních domech si musíme dávat pozor na své věci. Zloději využívají každé...

Do babyboxu ve Vyškově někdo odložil čerstvě narozeného chlapečka....

pátek, 25. ledna 2019, 14:23

Do vyškovského babyboxu někdo ve středu odložil nedávno narozeného chlapečka. Byl podchlazený, ale v pořádku. Od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.