Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškov od dubna zvýší nájem u většiny městských bytů

 
neděle, 10. února 2019, 11:12

Vyškov od 1. dubna zvýší nájem u většiny městských bytů, za metr čtvereční budou jejich uživatelé platit 67 korun. I tak výše nájemného zůstane pod tržní cenou, obvyklé nájemné se ve Vyškově pohybuje nad 100 korunami za metr čtvereční. Zvýšení nájemného už schválili radní.

Vyškov nyní vlastní 440 bytů, například v Albrechtově a Pivovarské ulici nebo v domě Na Hraničkách. Jejich uživatelé už do schránek dostali ohledně zvýšení nájmu dopis. Podle radních jde o narovnání stavu. S výjimkou bytů, u kterých je nájemné stanovené na základě nejvyšší nabídky nájemce ve výběrovém řízení (těch je zhruba 40), se ceny nájemného dlouhodobě držely nízko. Nejvíce, konkrétně 322 bytů, za metr čtvereční měsíčně dosud platí 56 korun, u bezmála 70 bytů je to ještě méně. V několika bytech jejich uživatelé platí jen 16 korun za metr čtvereční.

„Nehledě na to, že u většiny jednotek platilo takzvané smluvní nájemné, jehož výše závisela na dohodě mezi pronajímatelem a nájemcem. Z hodnoty cílového nájemného, tedy zmiňovaných 56 korun za metr čtvereční, jsme nájemcům každoročně poskytovali slevu. Tu jsme postupně snižovali a částky cílového nájemného bylo u všech městských bytů dosaženo až od ledna 2017," uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Nájemné u těchto všech zhruba 400 bytů stoupne na 67 korun. „Ceny se přirozeně zvedají, reagovat na to pochopitelně musíme. Navíc je třeba si uvědomit, že obvyklé nájemné se ve Vyškově aktuálně pohybuje nad hranicí 100 korun za metr čtvereční. Stále jsme tak výrazně pod tržní hodnotou," uvedl Celý.

Vyškov původně vlastnil asi 3500 bytů. Od roku 2004 ale většinu z nich prodal, výnos putoval do fondu bydlení. Vesměs jsou peníze využity jako sociální a pro potřeby města.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Ve Vyškově se poprali dva muži, jeden skončil v nemocnici. Policisté...

čtvrtek, 7. února 2019, 11:40

Vyškovští policisté hledají svědky incidentu dvou mužů, po kterém jeden z nich skončil v nemocnici. Policisté prosí...

Neznámý řidič naboural zaparkovaný autobus na nádraží ve Vyškově,...

pondělí, 4. února 2019, 09:13

Hned dvě nehody u kterých řidič (či řidička) naboural a ujel, řeší vyškovští policisté. První se stala koncem minulého...

Na lesní dělníky na Vyškovsku spadl strom. Jeden z nich na místě...

sobota, 2. února 2019, 08:37

K tragické události museli v pátek odpoledne vyjíždět záchranáři a hasiči na Vyškovsku. Na lesní dělníky u obce...

Zloděj ukradl ženě z košíku před hypermarketem kabelku. Měla v ní...

pátek, 1. února 2019, 08:00

Nejen před svátky a nejen při nakupování v obchodních domech si musíme dávat pozor na své věci. Zloději využívají každé...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.