Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškov bude letos investovat desítky milionů do akvaparku, v kině zase vymění sedačky

 
pondělí, 7. ledna 2019, 11:54

Vyškov má i pro letošek v plánu řadu investic, například rekonstrukci venkovního bazénu aquaparku za 30 milionů Kč či další vybavení kina. Peníze dá i do areálu bývalého školního statku či na výměnu střešní krytiny na budově Knihovny Karla Dvořáčka.

Nové sedačky v kině

Radnice plánuje dovybavení Sokolského domu s kinem novými sedačkami, aby vzniklo plnohodnotné kino. „Dlouhodobě nás tíží problematika Sokolského domu, respektive absence pohodlných sedaček. Nakonec budou instalované napevno, zásuvný systém by nám totiž významně snižoval kapacitu sálu v případě pořádání plesů a podobných společenských akcí. Navíc je dražší a kvalita sedaček při zásuvném systému je nižší než u pevných," uvedl starosta města Karel Jurka (ODS).

Kavárna v předsálí?

Sál je i podle místostarosty Josefa Kachlíka (Volba pro město) krásný a má výbornou akustiku. „Plánujeme jinak využít i předsálí. Nabízí se kavárna, chceme oživit tradici výstav zejména mladých umělců," uvedl Kachlík.

Rekonstrukce akvaparku za desítky milionů

K letošním největším investicím patří rekonstrukce venkovního bazénu tamního aquaparku za 30 milionů korun. Bezmála 15 milionů korun pak má jít na opravu komunikace a výstavbu chodníku v areálu bývalého školního statku. Přes čtyři miliony má stát výměna střešní krytiny na budově, ve které sídlí Knihovna Karla Dvořáčka a Základní umělecká škola Vyškov. Naplánovaná je také například výstavba nového skateparku u zimního stadionu nebo pokračování stavby zázemí dětského dopravního hřiště.

Zastřešení nástupišť na autobusovém nádraží

„Pro Vyškovany je podstatná i chystaná rekonstrukce autobusového nádraží. Podotýkám, že jde o soukromou investici společnosti Krodos Servis. Z logických důvodů nás ovšem velmi zajímá. Projekt prochází revizí. Z naší strany trváme na tom, aby došlo k zastřešení nástupišť. Jednání s investorem jsou nicméně vstřícná, děláme maximum pro to, aby cestující byli se zázemím pro následující dekády spokojení," uvedl Jurka.

Vyškovští zastupitelé v prosinci schválili rozpočet na rok 2019 počítající s příjmy 452 milionů korun a s výdaji 473 milionů. Rozdíl 21 mil. Kč město pokryje ze zůstatku z předchozích let. Pro loňský rok Vyškov počítal s příjmy 430 milionů korun a s výdaji 485 milionů korun, i tento rozdíl město pokrylo z rezervy.

Napsal(a) ČTK

Štítky vyškov,

 


 

Kam dál?

Poplatek za odpad zůstává ve Vyškově stejný. Nově se ale nemusí...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 12:40

Přesně 580 korun za svoz komunálního odpadu na osobu zůstává pro Vyškovany i pro rok 2019. Hlouběji do peněženek tak...

Opilý prodejce kaprů zboural autem svůj vlastní stánek

pátek, 21. prosince 2018, 13:05

Velmi kuriózní nehodu řešili ve čtvrtek po půlnoci vyškovští policisté. Místní prodejce kaprů při odjezdu autem od...

Strojvedoucí osobního vlaku se v práci opil do němoty a usnul v...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 10:36

K málo vídané situaci vyjížděli ve středu po poledni slavkovští policisté. Do Křenovic totiž přijel z Brna osobní vlak...

Dítě si zaseklo hlavu v záchodovém prkénku, museli ho vyprostit hasiči

pátek, 9. listopadu 2018, 09:51

Velmi netradiční prosbu o pomoc museli ve středu 7. listopadu řešit slavkovští hasiči. Do Rousínova je zavolala rodina,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?