Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškov bude letos investovat desítky milionů do akvaparku, v kině zase vymění sedačky

 
pondělí, 7. ledna 2019, 11:54

Vyškov má i pro letošek v plánu řadu investic, například rekonstrukci venkovního bazénu aquaparku za 30 milionů Kč či další vybavení kina. Peníze dá i do areálu bývalého školního statku či na výměnu střešní krytiny na budově Knihovny Karla Dvořáčka.

Nové sedačky v kině

Radnice plánuje dovybavení Sokolského domu s kinem novými sedačkami, aby vzniklo plnohodnotné kino. „Dlouhodobě nás tíží problematika Sokolského domu, respektive absence pohodlných sedaček. Nakonec budou instalované napevno, zásuvný systém by nám totiž významně snižoval kapacitu sálu v případě pořádání plesů a podobných společenských akcí. Navíc je dražší a kvalita sedaček při zásuvném systému je nižší než u pevných," uvedl starosta města Karel Jurka (ODS).

Kavárna v předsálí?

Sál je i podle místostarosty Josefa Kachlíka (Volba pro město) krásný a má výbornou akustiku. „Plánujeme jinak využít i předsálí. Nabízí se kavárna, chceme oživit tradici výstav zejména mladých umělců," uvedl Kachlík.

Rekonstrukce akvaparku za desítky milionů

K letošním největším investicím patří rekonstrukce venkovního bazénu tamního aquaparku za 30 milionů korun. Bezmála 15 milionů korun pak má jít na opravu komunikace a výstavbu chodníku v areálu bývalého školního statku. Přes čtyři miliony má stát výměna střešní krytiny na budově, ve které sídlí Knihovna Karla Dvořáčka a Základní umělecká škola Vyškov. Naplánovaná je také například výstavba nového skateparku u zimního stadionu nebo pokračování stavby zázemí dětského dopravního hřiště.

Zastřešení nástupišť na autobusovém nádraží

„Pro Vyškovany je podstatná i chystaná rekonstrukce autobusového nádraží. Podotýkám, že jde o soukromou investici společnosti Krodos Servis. Z logických důvodů nás ovšem velmi zajímá. Projekt prochází revizí. Z naší strany trváme na tom, aby došlo k zastřešení nástupišť. Jednání s investorem jsou nicméně vstřícná, děláme maximum pro to, aby cestující byli se zázemím pro následující dekády spokojení," uvedl Jurka.

Vyškovští zastupitelé v prosinci schválili rozpočet na rok 2019 počítající s příjmy 452 milionů korun a s výdaji 473 milionů. Rozdíl 21 mil. Kč město pokryje ze zůstatku z předchozích let. Pro loňský rok Vyškov počítal s příjmy 430 milionů korun a s výdaji 485 milionů korun, i tento rozdíl město pokrylo z rezervy.

Napsal(a) ČTK

Štítky vyškov,

 


 

Kam dál?

Řidič Fabie srazil ve Vyškově cyklistu, policisté hledají svědky

čtvrtek, 3. ledna 2019, 14:11

Vyškovští policisté hledají svědky nehody, ke které došlo ve čtvrtek 27.prosince v Purkyňově ulici. V křižovatce s...

Poplatek za odpad zůstává ve Vyškově stejný. Nově se ale nemusí...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 12:40

Přesně 580 korun za svoz komunálního odpadu na osobu zůstává pro Vyškovany i pro rok 2019. Hlouběji do peněženek tak...

Opilý prodejce kaprů zboural autem svůj vlastní stánek

pátek, 21. prosince 2018, 13:05

Velmi kuriózní nehodu řešili ve čtvrtek po půlnoci vyškovští policisté. Místní prodejce kaprů při odjezdu autem od...

Amfetaminem sjetý řidič se pokusil ujet policistům, vylétl ze silnice...

pondělí, 10. prosince 2018, 13:26

Poměrně dramatický víkend zažili policisté na Vyškovsku. Vše začal v pátek v noci řidič, který nezastavil hlídce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.