Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při skoku uklouzl a v letu zavadil o skálu, na místě zemřel

 
čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:58

Tragicky skončilo včerejší firemní setkání na oblíbeném přírodním koupališti v Lulči na Vyškovsku. Ve večerních hodinách se několik kolegů rozhodlo zaskákat si do vody ze skalního výběžku. Jedenačtyřicetiletý muž se naneštěstí při odrazu sklouzl a v letu zavadil o skálu. Utrpěl tak zranění hlavy, kterému na místě podlehl.

„K pacientovi jsme vyslali pozemní lékařskou posádku z Vyškova a záchranářský vrtulník. Muž středního věku byl při příjezdu naší první posádky v bezvědomí a přítomní svědci se ho snažili oživovat," uvedli záchranáři na svém webu. Ihned po příjezdu převzala resuscitaci lékařka a záchranáři. Zranění hlavy bylo bohužel natolik vážné, že po 20 mintách prohlásila lékařka resuscitaci za neúspěšnou.

„Celý zásah probíhal za extrémně obtížných podmínek, za bouřky a v hustém dešti. Naše posádky děkují svědkům za pomoc při zásahu, když nad resuscitujícími zdravotníky drželi plachtu," pěkovali záchranáři. Policisté v případu vyloučili cizí zavinění.

Nepodceňujte nebezpečí u vody

Během posledních dvou týdnů jde již o druhé úmrtí na přírodním koupališti jížní Moravy. Na konci července se na Hodonínsku utopil mladý muž poté, co šlápl z mělčiny do hluboké vody.

„V této souvislosti apelujeme na veřejnost, aby dodržovala zásady bezpečného koupání. K tragickým koncům nebo velmi vážným úrazům vede často přeceňování sil nebo neznalost terénu. Rovněž nedoporučujeme kombinaci alkoholu či jiných návykových látek  před či během návštěvy vodních atrakcí," vyzvala policejní mluvčí Alice musilová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto David Doležel
 


 

Kam dál?

FOTO: Ve Vyškově vzniklo první veřejné grilovací místo

úterý, 7. srpna 2018, 11:20

Obliba veřejných grilovacích míst roste. Velká města se jimi snaží vyjít vstříc svým obyvatelům, kteří si rádi...

Voják z Vyškova zemřel po postřelení hlavy. Podle vyšetřování si...

úterý, 31. července 2018, 14:09

Tragické následky měla událost z minulého týdne z prostředí vojenské základny ve Vyškově. Záchranáři převezli...

Jižní Morava má nového šampióna! Sedmiletý biker se stal mistrem...

pondělí, 30. července 2018, 11:53

Na jižní Moravě vyrůstá nový budoucí talent světové kategorie. Teprve sedmiletý jezdec BMX Daren Dvořák před několika...

Poctivá nálezkyně vrátila deset tisíc, které našla v bankomatu

pondělí, 9. července 2018, 13:17

Bobříka za dobrý skutek si může odškrtnout žena z Vyškova. Ta našla v bankomatu 10 tisíc korun, okamžitě se sebrala a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.