Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majitelce se ztratil pejsek Shiba-Inu. Nyní ho podle svědectví prodává cizí žena v Brně na ulici

 
středa, 20. června 2018, 11:30

Na konci května se přes noc ztratil ze zahrádky u domu u Nosálovic na Vyškovsku. Od té doby byl viděn dvakrát - pokaždé v rukou cizího člověka, v jednom případě ho dokonce žena prodávala za 5 tisíc korun v brněnských ulicích. Devítiletý pejsek Shiba-inu slyšící na jméno Akim je nezvěstný už přes tři týdny a majitelka Zlata N. se bojí, že ho někdo unesl a nyní se ho snaží prodat.

Facebookový příspěvek paní Zlaty sdílelo již tisíce lidí. Také díky tomu stopa Akima nevychladla. Naposledy měl být spatřen minulý týden na zastávce MHD v Židenicích. Měla ho (stejně jako 31. května ve Vyškově) držet černovlasá žena ve věku 35 až 40 let a snažila se ho prodat za 5 tisíc korun. 

Událost již majitelka nahlásila jak vyškovské, tak brněnské městské policii. To potvrdila i její mluvčí Tereza Kadrnožková. Bližší informace o ztraceném pejskov nebo jeho údajné únoskyni však brněnští strážníci zatím nemají.

Lidé se přitom Akima podle majitelky nemusí bát. „K cizím lidem je přátelský, celkově je spíše pohodář a klidné povahy. Při odchytu může vykazovat mírnou agresivitu, ze strachu. I když je sám nebo smutný, neštěká, pouze polehává," uvedla Zlata N.

„Prosíme o zvýšenou pozornost ve vašem okolí. Je možné, že zrovna Váš soused/ka má našeho Akima nebo že se Akimovi podařilo utéci a znovu se někde potuluje sám.Pokud budete mít podezření nebo alespoň pocit, že jste ho viděli, prosíme o zavolání. Sebemenší informace nám může pomoci. Odměna za nalezení. Moc všem děkujeme za sdílení. 608153067," vyzývá na závět paní Zlata.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Zlata N.
 


 

Kam dál?

FOTO&VIDEO: Hasiči od úterý bojují s mohutným požárem skládky na...

středa, 6. června 2018, 09:47

Desítky hasičských jednotek likvidují od úterního večera požár skládky komunálního odpadu u Kozlan na Vyškovsku....

Řidič nestihl předjížděcí manévr a srazil cyklistu z kola na silnici

pondělí, 30. dubna 2018, 10:33

S příchodem teplého počasí přibývá na silnicích i cyklistů. Bohužel spousta řidičů spěchá a ve snaze cyklistu co...

Neznámý vandal polil čtyřicet metrů tobogánu hořlavinou

čtvrtek, 26. dubna 2018, 11:17

Zatím neznámý vandal si založil na pořádný průšvih. Na začátku tohoto týdne se totiž vloupal do areálu koupaliště v...

Nákladní vlak v noci zabil ženu, ležela na kolejích

pátek, 30. března 2018, 12:30

V noci na dnešek přejel nákladní vlak u Lulče na Vyškovsku čtyřiašedesátiletou ženu, na místě zemřela. Policie nehodu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané změny považují za velmi závažné, a proto od půlnoci encyklopedii poprvé na den vypnuli. Funkční dnes není ani německá, slovenská a dánská mutace Wikipedie, řekl předseda spolku Wikimedia Česká republika Vojtěch Dostál. Nově pojatá ochrana autorských práv se nemá dotknout přímo Wikipedie. Podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, ze kterých čerpají, a bude tak složitější, zajistit kvalitu obsahu encyklopedie.

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?