Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravní stavby v Hodoníně a Veselí přinesou řidičům omezení

 
úterý, 3. července 2018, 15:44

S dopravními omezeními musejí ode pondělí počítat řidiči v Hodoníně a ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. V Hodoníně se opravuje silniční most na Brněnské ulici, ve Veselí železničáři rekonstruují železniční most a je úplně uzavřená silnice I/54 z Veselí ve směru na Slovensko.

„Ode dneška je částečně uzavřená rovněž silnice I/55 v místě podjezdu a nájezdových a výjezdových ramp mimoúrovňové křižovatky silnic I/55 a II/380," uvedl Petr Holeček z jihomoravského krajského úřadu. Podle něj zůstane průjezdná silnice I/55 vždy jedním pruhem v každém směru.

„Ve dnech 20. až 23. července bude silnice první třídy v místě podjezdu úplně uzavřená a doprava povede přes rampy mimoúrovňové křižovatky přes silnici II/380. Částečná zavírka silnice I/55 je pak plánovaná do 3. prosince," dodal Holeček.

Rekonstrukce mostu patří k největším investicím kraje, náklady se pohybují kolem 66 milionů korun. Ve Veselí pracují železničáři na modernizaci nádraží. Ode dneška do 24. srpna je kvůli rekonstrukci železničního mostu úplně uzavřená silnice I/54 u obchodního domu Kaufland.

Objízdná trasa vede po okolních obcích jako Uherský Ostroh, Blatnice pod Svatým Antonínkem, pro těžší vozidla také přes Hluk, Dolní Němčí, Slavko a také Boršice u Blatnice nebo Blatničku.

Veřejná linková osobní doprava a náhradní autobusová doprava pojede po místních komunikacích. Rekonstrukce veselského nádraží začala už loni a má trvat do jara příštího roku. Stát bude okolo 1,3 miliardy korun. Práce se dotknou kolejí i nástupišť. Železniční most u Kauflandu je poblíž vlakového nádraží.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Policisté pátrají po tomto muži, může mu jít o život

úterý, 26. června 2018, 15:55

Policisté v těchto dnech pátrají po pohřešovaném muži z Hodonínska, mohl by být ohrožen na životě.

Nenapravitelný zloděj ukradl kolo babičce po operaci kyčle, policisté...

úterý, 26. června 2018, 10:42

Velké dík patří hodonínským policistům za skvělý a rychlý zásah. V pondělí dopoledne se totiž zasloužili o to, že stará...

VIDEO: Nejlepším verbířem se ve Strážnici stal Antonín Žmola. Na...

neděle, 24. června 2018, 17:48

Nejlepším tanečníkem verbuňku na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici na Hodonínsku v sobotu stal Antonín...

FOTO: Hasiči ve čtvrtek bojovali s rozsáhlým požárem u Bzence....

pátek, 22. června 2018, 10:04

U Bzence na Hodonínsku vzplanul ve čtvrtek odpoledne na několika místech les a tráva podél železniční trati. Zasahovalo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.