Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hasiči ve čtvrtek bojovali s rozsáhlým požárem u Bzence. Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

 
pátek, 22. června 2018, 10:04

U Bzence na Hodonínsku vzplanul ve čtvrtek odpoledne na několika místech les a tráva podél železniční trati. Zasahovalo přes 150 hasičů z více než 40 jednotek. Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. Místo budou ještě dnes prolévat vodou a likvidovat skrytá ohniska. Přijede také vyšetřovatel.

Nikdo se nezranil. „Plamenné hoření v lokalitě už žádné není, hasiči ale ještě budou dohašovat skrytá ohniska, která tam jsou," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Lokalitu také budou prolévat vodou, aby se oheň nezačal znovu šířit. Vyšetřovatel, který by měl určit příčinu požáru, v místě pracoval už ve čtvrtek. Dnes bude pokračovat.

Příčina požáru dosud známa není, vzhledem k tomu, že hořela především tráva kolem železniční trati, mohl požár vzniknout od projíždějícího vlaku. Požár zasáhl i část lesa. Stanovena ještě není výše škody, která patrně nebude příliš vysoká. P

ožár hlášený ve čtvrtek kolem 15:30 se kvůli suchu a větru rychle šířil, hořel zhruba desetikilometrový úsek. Kouř byl vidět z daleka. Před 18:00 se oheň podařilo dostat pod kontrolu. Na místě zasahoval hasičský vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který měl několik od sebe oddělených ohnisek.

Kromě vrtulníku nasadili hasiči také letadlo, které preventivně zkrápělo místa, kam se požár nerozšířil. Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem. Přibližně od 16:00 se problémy dotkly asi 14 spojů. Provoz na trati byl obnovený od půlnoci, vlaky musely projíždět úsekem se

Foto HZS JMK | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Řidič kamionu ignoroval červenou na přejezdu, kvůli vlaku pak...

úterý, 12. června 2018, 11:35

Výstražná světla i zvukové signály očividně nefungují na každého řidiče stejně. Důkazem toho je řidič kamionu, který...

FOTO: Tyto dvě zlodějky ukradly v Kauflandu jiné ženě kabelku....

středa, 30. května 2018, 09:26

Kyjovští policisté pátrají po totožnosti dvou žen, které mají na svědomí krádež kabelky v obchodním domě Kaufland. U...

V Čejkovicích se v pátek večer zřítila část střechy domu, ve kterém...

sobota, 26. května 2018, 10:52

V Čejkovicích na Hodonínsku se v pátek večer zbortila část střechy domku, kde v dětství žil Tomáš Garrigue Masaryk,...

Jednadvacetiletý feťák přišel během jednoho měsíce o dvě auta. Obě mu...

středa, 23. května 2018, 11:42

Pro strážnické policisty známá firma za volantem a tím pádem jasné podezření na drogy. Jednadvacetiletého mladíka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.