Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Čejkovicích se v pátek večer zřítila část střechy domu, ve kterém žil Masaryk

 
sobota, 26. května 2018, 10:52

V Čejkovicích na Hodonínsku se v pátek večer zbortila část střechy domku, kde v dětství žil Tomáš Garrigue Masaryk, pozdější československý prezident. V současnosti je v domku v Templářské ulici malé muzeum. Expozice poškozená není. Vnitřní stropy jsou netknuté, škoda je na krovech.

V domě podle hasičů nikdo nebyl. Střecha se zbortila asi kvůli stáří objektu. Čejkovice v pátek nezasáhla silná bouře ani vichřice. Hasiči večer pouze domek nasvítili a zapáskovali, jinak jeho stav řešit nebudou.

Místní jednotka sboru dobrovolných hasičů bude pouze provádět bezpečnostní dohled, uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Stav budovy musí posoudit statik. Objekt patří Sokolu. „Obec bude sokolům samozřejmě nápomocná," uvedl starosta Čejkovic Pavel Novotný.

Malé muzeum bývalo dosud přístupné po předchozím ohlášení. V expozici jsou fotografie, knihy, informační panely a také třeba prezidentova busta.

Masaryk se narodil v Hodoníně, avšak kvůli službě otce, panského kočího, se rodina vícekrát stěhovala. Část školní docházky tak Masaryk absolvoval právě v Čejkovicích. Domek, kde je dnes muzeum, býval součástí panského dvora.

Foto Čejkovice | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Jednadvacetiletý feťák přišel během jednoho měsíce o dvě auta. Obě mu...

středa, 23. května 2018, 11:42

Pro strážnické policisty známá firma za volantem a tím pádem jasné podezření na drogy. Jednadvacetiletého mladíka...

Fiat trefil v protisměru dvě auta, pro řidiče musel letět vrtulník

úterý, 22. května 2018, 14:38

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý 22. května okolo poledne na silnici I/55 u Hodonína. Řidič Fiatu jedoucí směrem...

VIDEO: Muž si vzal cizí peníze z bankomatu. Nepoznáte ho?

středa, 16. května 2018, 12:05

Kyjovští policisté pátrají po totožnosti neznámého muže, který se obohatil o cizí peníze. Z bankomatu totiž vzal...

Řidič ve Fiestě se slovenskou značkou naboural dva velké bavoráky a...

pátek, 11. května 2018, 14:33

Své chyby si byl vědom, přesto ujel. Policisté pátrají po řidiči, který v sobotu 5. května nabořil v Hodoníně dvě BMW.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.