Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svoboďák bude na Silvestra bez ohňostroje, město nepovolí petardy ani vlastní alkohol

 
čtvrtek, 12. září 2019, 12:00

Vedení města Brna letos omezí silvestrovské oslavy v centru města. Zakáže ohňostroj, petardy i vlastní alkohol v chráněné zóně na náměstí Svobody.

Zákaz kvůli bezpečnosti 

Silvestrovské oslavy v centru města Brna letos vedení města usměrní za účelem zvýšení bezpečnosti. Návštěvníci každoročního programu na náměstí Svobody budou kontrolování při vstupu do chráněné zóny. „Plánujeme, že do zóny nebudou moci návštěvníci vnášet vlastní pyrotechniku ani alkoholické nápoje. Na místě ale budou stánky, ve kterých si mohou zájemci nápoje koupit,“ tvrdí mluvčí Turistického informačního centra Brno (TIC Brno) Adéla Nováková.

Na místě budou přítomni policisté, strážnici i záchranáři. „Zatím každý rok došlo k několika případům, kdy se člověk zranil v důsledku použití pyrotechniky při novoročních oslavách,“ uvádí mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Návštěvníci se tradičního ohňostroje nedočkají. „Myslím si, že k Silvestru ohňostroje patří. Na druhou stranu zásadně škodí ovzduší, takže by se to nemělo přehánět. Ideální by bylo, kdyby nějaký ohňostroj odpálil profesionál, aby si to lidé aspoň trochu užili. Zákaz vlastního alkoholu se mi nelíbí, každý má rád něco jiného a všichni si chtějí přesně o půlnoci připít,“ míní návštěvnice ohňostrojů na náměstí Svobody Veronika Gardášová.

Oslavy Nového roku se jí nejvíce líbily v Rakousku. „Všichni se sešli na náměstí, kde byl jeden krásný ohňostroj za doprovodu hudby, a pak mohl každý slavit s vlastním pitím,“ říká Gardášová.

Ohňostroj nahradí nejspíš světelná show

Pro TIC Brno město schválilo příspěvek ve výši 968 tisíci korun. Peníze organizátoři využijí na novoroční program bez pyrotechniky. „Byli jsme pověření realizací večera a v tuto chvíli hledáme dodavatele, který zajistí program a návrh bezpečnosti pro co nejširší cílovou skupinu. Místo ohňostroje zatím připadá v úvahu například světelná show,“ popisuje Nováková. Na akci pořadatelé očekávají účast kolem pěti tisíc lidí.

Napsal(a) Martina Homoláková | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Matka skončila se dvěma malými dětmi na ulici. Pomohla jí všímavá...

úterý, 6. srpna 2019, 11:39

Duchapřítomná byla svědkyně, která v noci na neděli uviděla slabě oblečenou osmatřicetiletou ženu se dvěma dětmi, jak...

Cyklista ukazoval skupince dětí v brněnském parku penis

pondělí, 15. července 2019, 14:56

Terčem sexuálního obtěžování ze strany dospělého muže se v neděli odpoledne stala skupinka dětí v parku v Bubeníčkově...

Kvůli vysoké porodnosti hrozí v Brně nedostatek míst ve školkách....

pondělí, 24. června 2019, 12:26

Brno chce do tří let vybudovat více školek kvůli loňské vysoké porodnosti. Do roku 2022 by mělo za desítky milionů...

Legendární hodiny 'na Čáře' už nenajdete, prochází opravou

středa, 29. května 2019, 14:54

Těžko byste našli v brněnském centru frekventovanější místo setkávání než hodiny "na Čáře". Historické hodiny však z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.