Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž klečel uprostřed křižovatky Dornychu a Křenové, strážníkům tvrdil, že je v Praze

 
sobota, 15. prosince 2018, 12:55

Muže klečícího v pátek dopoledne uprostřed křižovatky ulic Dornych a Křenová si na kamerách všiml strážník v operačním středisku. Protože se jedná o rušnou křižovatku v bezprostřední blízkosti služebny městské policie, hlídka byla za minutu na místě. Racionálního vysvětlení, proč muž riskuje život vysedáváním uprostřed rušné křižovatky, se ale nedočkala.

Čtyřicetiletého muže odvedli strážníci stranou a začali zjišťovat, jestli je v pořádku a co ho k posedávání v křižovatce vedlo. Muž v tenkých plátěných kalhotách jim oznámil, že je mu zima, ale další problémy neuvedl. Nedokázal jim říct nejen datum nebo čas, ale ani místo, kde se nachází.

Strážníkům tvrdil, že je v Praze-Braníku a přesto, že prý vlastní porsche, že tam došel pěšky, protože má zadržený řidičský průkaz. Při čekání na strážníky přivolanou sanitku se muž strážníkům přiznal, že vypil petlahev piva Braník.Následně nadýchal jedno promile. Muž poté putoval na psychitrii k dalšímu vyšetření. „Ještě před tím však stihl strážníkům sdělit, že je amatérský astrolog," uzavřela mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Mladí Španělé ukradli ozdoby z vánočního stromu na Svoboďáku a...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 11:49

Zvláštní způsob nového využití našli pro ozdoby na vánočním stromu na Svoboďáku tři mladíci ze Španělska. Po cestě domů...

FOTO: V Žabovřeskách v noci hořelo. Škody jdou do milionů

úterý, 11. prosince 2018, 08:02

K nočnímu požáru v Brně - Žabovřeskách vyjíždělo v noci na úterý několik jednotek profesionálních hasičů. V brněnské...

Brno si 17. listopad připomene studentskými akcemi, lampionovými...

pátek, 16. listopadu 2018, 14:07

Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii si lidé v Brně 17. listopadu připomenou hned na několika místech a...

FOTO: Sousedi si mysleli, že uniká plyn. Hasiči našli jen sklep plný...

pondělí, 29. října 2018, 10:28

Překvapivé rozuzlení měl výjezd hasičů a policistů do činžáku v Brně. Na tísňovou linku policie se obrátili nájemníci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?