Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Největší sokolovna v Česku prošla rekonstrukcí. Dvoraně Stadionu se vrátila původní tvář

 
sobota, 29. září 2018, 13:00

Zrekonstruovanou vstupní dvoranu sokolského Stadionu otevřel Sokol I v Kounicově ulici v Brně. Rok trvající práce přišly na 12 milionů korun, na financování se kromě Sokola podílelo i město Brno a Jihomoravský kraj. Dvorana se návštěvníkům otvírá po 40 letech, kdy ji znepřístupnila přestavba v 70. letech.

„Kromě otevření prostoru a jeho obnovy tu vznikla i nová recepce a zázemí pro návštěvníky Stadionu. Věříme, že obnovená dvorana usnadní orientaci v rámci areálu," uvedl místostarosta Sokola I Michal Doležel.

Po obnově venkovního areálu a dětského centra je rekonstrukce celé budovy hotová z jedné třetiny. Další v pořadí je nejexponovanější část budovy, kterou využívají vrcholoví sportovci, zejména volejbalisté a gymnastky. „Chybí tam regenerační zázemí a stav prostoru, kde se pohybují, je vůbec velmi zastaralý. Tuto část rekonstrukce bychom chtěli začít plánovat od příštího roku a ideálně do roku 2025 ji dokončit. Ale vzhledem k tomu, že jde o investici za přibližně 150 až 200 milionů korun, nebude to úplně snadné," doplnil Doležel.

Rozlehlá funkcionalistická budova je největší sokolovnou v České republice a kromě tělocvičen a sportovních hal zahrnuje také koncertní a divadelní sál, restauraci a hudební klub. Stadion byl postavena v letech 1927 až 1929 podle návrhu Jindřicha Kumpošta a Miloše Lamla.

Až do druhé světové války v prostoru Stadionu trénovali gymnasté olympionici Alois Hudec, Jan Gajdoš nebo Ladislav Vácha a zároveň ve společenském sále vystupovala berlínská i vídeňská filharmonie. I po likvidaci Sokola nacisty a poté komunisty prostor plnil svou původní funkci.

Napsal(a) ČTK | Foto Michal Doležel
 


 

Kam dál?

Masarykova univerzita začala se stavbou cvičné nemocnice za miliardu

čtvrtek, 27. září 2018, 16:00

Masarykova univerzita (MU) začala tento týden se stavbou cvičné nemocnice za téměř jednu miliardu korun. Peníze ...

Opilý cyklista jel v Brně po chodníku a bez světel. Pak chtěl zmlátit...

čtvrtek, 27. září 2018, 15:21

Agresivní chování opilého cyklisty museli v noci na čtvrtek řešit brněnští strážníci. Čtyřiadvacetiletý muž jel na kole...

Zavřeli mu hospodu, tak jel koupit piva na benzinku. Na křižovatce...

středa, 26. září 2018, 21:25

Ani ne měsíc po dokončení rekonstrukce křižovatky ulic Řípská a Tuřanka vznikl na frekventovaném místě další problém....

Brno chce ve vnitrobloku na Francouzské a Bratislavské postavit...

středa, 26. září 2018, 16:00

Brno chce vybudovat 90 nových bytů ve vnitrobloku Francouzské a Bratislavské ulice. Padesát bytů bude určených jako...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.