Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Největší sokolovna v Česku prošla rekonstrukcí. Dvoraně Stadionu se vrátila původní tvář

 
sobota, 29. září 2018, 13:00

Zrekonstruovanou vstupní dvoranu sokolského Stadionu otevřel Sokol I v Kounicově ulici v Brně. Rok trvající práce přišly na 12 milionů korun, na financování se kromě Sokola podílelo i město Brno a Jihomoravský kraj. Dvorana se návštěvníkům otvírá po 40 letech, kdy ji znepřístupnila přestavba v 70. letech.

„Kromě otevření prostoru a jeho obnovy tu vznikla i nová recepce a zázemí pro návštěvníky Stadionu. Věříme, že obnovená dvorana usnadní orientaci v rámci areálu," uvedl místostarosta Sokola I Michal Doležel.

Po obnově venkovního areálu a dětského centra je rekonstrukce celé budovy hotová z jedné třetiny. Další v pořadí je nejexponovanější část budovy, kterou využívají vrcholoví sportovci, zejména volejbalisté a gymnastky. „Chybí tam regenerační zázemí a stav prostoru, kde se pohybují, je vůbec velmi zastaralý. Tuto část rekonstrukce bychom chtěli začít plánovat od příštího roku a ideálně do roku 2025 ji dokončit. Ale vzhledem k tomu, že jde o investici za přibližně 150 až 200 milionů korun, nebude to úplně snadné," doplnil Doležel.

Rozlehlá funkcionalistická budova je největší sokolovnou v České republice a kromě tělocvičen a sportovních hal zahrnuje také koncertní a divadelní sál, restauraci a hudební klub. Stadion byl postavena v letech 1927 až 1929 podle návrhu Jindřicha Kumpošta a Miloše Lamla.

Až do druhé světové války v prostoru Stadionu trénovali gymnasté olympionici Alois Hudec, Jan Gajdoš nebo Ladislav Vácha a zároveň ve společenském sále vystupovala berlínská i vídeňská filharmonie. I po likvidaci Sokola nacisty a poté komunisty prostor plnil svou původní funkci.

Napsal(a) ČTK | Foto Michal Doležel
 


 

Kam dál?

Masarykova univerzita začala se stavbou cvičné nemocnice za miliardu

čtvrtek, 27. září 2018, 16:00

Masarykova univerzita (MU) začala tento týden se stavbou cvičné nemocnice za téměř jednu miliardu korun. Peníze ...

Brno chce ve vnitrobloku na Francouzské a Bratislavské postavit...

středa, 26. září 2018, 16:00

Brno chce vybudovat 90 nových bytů ve vnitrobloku Francouzské a Bratislavské ulice. Padesát bytů bude určených jako...

Brnu leží na účtu 12 milionů pro akcionáře brněnských veletrhů, nikdo...

středa, 26. září 2018, 13:31

Dvanáct milionů korun. Taková sumička leží na účtech města Brna a čeká na své nové majitele. Město chce vyplatit...

Akvapark v Brně bude. V Židenicích vznikne vodní svět a bazén za...

úterý, 25. září 2018, 10:46

Vodní svět, který má stát předběžně 200 až 250 milionů korun, vybuduje na východě Brna developerská a inženýrská...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.