Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnští strážníci musí nově hlídat, zda někdo při úklidu zbytečně nepráší

 
úterý, 25. září 2018, 16:20

Uklízet na ulici, až se z vás bude prášit, může být ode dneška v Brně nezákonné. Brněnští radní totiž na svém zasedání nařídili řediteli strážníků, aby zajistil důslednou kontrolu dodržování vyhlášky o udržování čistoty v ulicích. Ta přikazuje lidem, kteří uklízí, aby si přitom počínali tak, že nebudou prášit. Pokud tedy smetají suchý, prašný materiál, nesmí při tom používat fukary a musí zajistit dostatečné kropení.

„Podzim je tu a s ním i pravidelný úklid listí. Vyhláška, která zakazuje používat motorové fukary způsobem, který by zvyšoval prašnost, platí již 8 let. Za tu dobu měli všichni správci komunikací dostatek času na to, aby přizpůsobili své pracovní postupy. Proto jsme dnes uložili městské policii, aby se na dodržování vyhlášky zaměřila,“ vysvětlil důvody rozhodnutí rady města náměstek pro životní prostředí Martin Ander.

Kontrolovat se však bude dodržování i dalších povinností, např. že při úklidu se nesmí smetat odpad a nečistoty do silnice, na chodníky, do kanalizačních a dešťových vpustí, ochranných mříží okolo stromů, na okolní pozemky, do veřejné zeleně, do sklepních oken a větracích šachet, pod zaparkovaná vozidla, do silniční vegetace a do prostoru stanovišť na tříděný nebo směsný odpad.

„Důsledné dodržování vyhlášky omezující prášení v ulicích je jedním z důležitých úkolů Plánu zlepšování kvality ovzduší v Brně," píše se v tiskové zprávě města.  Právě špatně prováděný úklid se podle magistrátu každý podzim významně podílí na zbytečném zatěžování zdraví Brňanů prachem.  

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Boels.cz | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Akvapark v Brně bude. V Židenicích vznikne vodní svět a bazén za...

úterý, 25. září 2018, 10:46

Vodní svět, který má stát předběžně 200 až 250 milionů korun, vybuduje na východě Brna developerská a inženýrská...

Nejstarší vozovna v Brně projde rekonstrukcí za téměř 400 milionů

čtvrtek, 20. září 2018, 15:00

Poklepáním základního kamene byla zahájili ve středu zástupci města a dopravního podniku modernizaci vozovny...

Brněnské centrum se konečně dočká zeleně. Na Dominikánském vyroste...

středa, 19. září 2018, 13:00

Socha Josefa II. nejspíš nebude, zato v centru tolik potřebný stín a chlad, kterou dodá jen příroda, ano. Brněnští...

Brno přidá expresní autobusovou linku z Mendláku na Kamenný vrch 

středa, 19. září 2018, 10:32

Dopravní podnik města Brna přidá od příštího roku expresní autobusovou linku z Mendlova náměstí na Kamenný vrch v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.