Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Na Mendláku vyrostl krásný nový park s kavárnou a veřejnými toaletami zdarma

 
pátek, 20. července 2018, 13:36

Nově vysázené stromy, chmelová vinice, lavičky, veřejné osvětlení, ale také kavárna a veřejné toalety a nová funkční zastávka pro MHD. To vše je ode dneška k dispozici obyvatelům i návštěvníkům Mendlova náměstí, kde městská část Brno-střed otevřela zcela nový park.

Celé náměstí by v budoucnu mělo projít rekonstrukcí. Práce začaly letos na začátku roku. Prostor byl dříve nevyužitý. „Podařilo se nám zkultivovat a oživit mnoho let zanedbané místo. Nikdo o něj více než 50 let nepečoval a výsledkem byl nevzhledný plácek, přestože v lokalitě chybí relaxační a parkové plochy," uvedl radní brněnského středu Petr Bořecký.

Veřejné toalety budou zdarma

Projekt zahrnoval úpravy cest, vysázení zeleně, instalaci osvětlení, laviček, odpadkových košů a pergoly s chmelem, což připomíná nedaleký pivovar. Novinkou na náměstí je kontejnerová kavárna a veřejné toalety, které v místě chyběly. Toalety jsou bezbariérové a přístupné zdarma, je však potřeba vyžádat si vstupní žeton u obsluhy kavárny.

Káva po celý den

Kavárna i WC budou přístupné od pondělí do pátku v čase od 7:00 do 20:00 a v sobotu a neděli od 11:00 do 19:00.

Je to jen první krok, říká starosta

Podle starosty Brna-středu Martina Landy (zvolen za Žít Brno) je to první krok k rozsáhlé rekonstrukci celého Mendlova náměstí. „Dalším krokem je právě probíhající urbanisticko-architektonická soutětž. Má za cíl vytvořit z celého náměstí plnohodnotné ucelené veřejné prostranství, které povede ke zklidnění celé lokality," uvedl Landa.

Otevření se zúčastnil i primátor Brna Petr Vokřál (ANO). „Mendlovo náměstí bylo nevzhledným místem a jsem rád, že se to začíná měnit. Denně projdou tímto dopravním uzlem desítky tisíc lidí, nyní je tu pro ně kavárna i WC a park," dodal Vokřál.

Foto Brno-střed | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Nový velodrom v Brně už se rýsuje

čtvrtek, 12. července 2018, 13:00

Přesun velodromu do Komárova bude mít konkrétnější podobu. Radní na svém úterním zasedání vybrali zpracovatele...

Supermarket Lidl měl dnes po nočním požáru na Bayerově zavřeno. Kdy...

úterý, 10. července 2018, 16:41

Spoustu překvapených a zklamaných lidí spatřil dnes během dne ten, kdo se vydal po Kotlářské či Bayerově v Brně....

Tak dlouho honil, až ho dohonili. Strážníci chytili muže, který v...

úterý, 10. července 2018, 16:31

Někdo to rád veřejně. Bohužel pro něj a naštěstí pro celou společnost je to nezákonné. Strážníci v pondělí odpoledne...

FOTO: Na Bayerově v Brně v noci hořelo, jeden hasič se zranil. Škoda...

úterý, 10. července 2018, 08:56

Krátce před půlnocí v noci na úterý hořelo v centru Brna. Na Bayerově ulici hořela střecha dvoupodlažního domu. Při...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragédie na oblíbeném koupališti. Muž při...

  • VIDEO: V rybníku na Brněnsku umírají ryby ve...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Lidská strava může daňky klidně i zabít,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nehoda na dálnici? Policie, záchranka a hasiči mají mít stejný průjezd jako v okolních zemích

Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Změnu dnes schválil Senát v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ulička se tak bude tvořit stejně jako v okolních evropských zemích. Hasičské a sanitní vozy zároveň budou nově moct použít kombinaci modrého a červeného majáčku.

Janoušek nedosáhl na prominutí zbytku trestu za úmyslnou nehodu

Lobbista Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku svého trestu, který si má odpykat za dopravní nehodu. Zamítnutí žádosti potvrdil pražský vrchní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Do vězení se lobbista zatím vrátit nemusí, protože Krajský soud v Brně v květnu rozhodl o dvouletém odkladu lobbistova návratu za mříže kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.

Parta kamarádů čistí ve volném čase Brno od odpadků. Chtějí založit na pravidelnou tradici

Po práci navléknout rukavice, sbalit odpadkové pytle a vyrazit do města s úkolem vyčistit Brno. Parta kamarádů z neziskové organizace nasbírala za své krátké působení už jeden a půl tuny odpadu. Ve středu 15. srpna v 18 hodin vyrazí na lov odpadků znovu. Přidat se může kdokoliv.