Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Na Mendláku vyrostl krásný nový park s kavárnou a veřejnými toaletami zdarma

 
pátek, 20. července 2018, 13:36

Nově vysázené stromy, chmelová vinice, lavičky, veřejné osvětlení, ale také kavárna a veřejné toalety a nová funkční zastávka pro MHD. To vše je ode dneška k dispozici obyvatelům i návštěvníkům Mendlova náměstí, kde městská část Brno-střed otevřela zcela nový park.

Celé náměstí by v budoucnu mělo projít rekonstrukcí. Práce začaly letos na začátku roku. Prostor byl dříve nevyužitý. „Podařilo se nám zkultivovat a oživit mnoho let zanedbané místo. Nikdo o něj více než 50 let nepečoval a výsledkem byl nevzhledný plácek, přestože v lokalitě chybí relaxační a parkové plochy," uvedl radní brněnského středu Petr Bořecký.

Veřejné toalety budou zdarma

Projekt zahrnoval úpravy cest, vysázení zeleně, instalaci osvětlení, laviček, odpadkových košů a pergoly s chmelem, což připomíná nedaleký pivovar. Novinkou na náměstí je kontejnerová kavárna a veřejné toalety, které v místě chyběly. Toalety jsou bezbariérové a přístupné zdarma, je však potřeba vyžádat si vstupní žeton u obsluhy kavárny.

Káva po celý den

Kavárna i WC budou přístupné od pondělí do pátku v čase od 7:00 do 20:00 a v sobotu a neděli od 11:00 do 19:00.

Je to jen první krok, říká starosta

Podle starosty Brna-středu Martina Landy (zvolen za Žít Brno) je to první krok k rozsáhlé rekonstrukci celého Mendlova náměstí. „Dalším krokem je právě probíhající urbanisticko-architektonická soutětž. Má za cíl vytvořit z celého náměstí plnohodnotné ucelené veřejné prostranství, které povede ke zklidnění celé lokality," uvedl Landa.

Otevření se zúčastnil i primátor Brna Petr Vokřál (ANO). „Mendlovo náměstí bylo nevzhledným místem a jsem rád, že se to začíná měnit. Denně projdou tímto dopravním uzlem desítky tisíc lidí, nyní je tu pro ně kavárna i WC a park," dodal Vokřál.

Foto Brno-střed | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Nový velodrom v Brně už se rýsuje

čtvrtek, 12. července 2018, 13:00

Přesun velodromu do Komárova bude mít konkrétnější podobu. Radní na svém úterním zasedání vybrali zpracovatele...

Supermarket Lidl měl dnes po nočním požáru na Bayerově zavřeno. Kdy...

úterý, 10. července 2018, 16:41

Spoustu překvapených a zklamaných lidí spatřil dnes během dne ten, kdo se vydal po Kotlářské či Bayerově v Brně....

Tak dlouho honil, až ho dohonili. Strážníci chytili muže, který v...

úterý, 10. července 2018, 16:31

Někdo to rád veřejně. Bohužel pro něj a naštěstí pro celou společnost je to nezákonné. Strážníci v pondělí odpoledne...

FOTO: Na Bayerově v Brně v noci hořelo, jeden hasič se zranil. Škoda...

úterý, 10. července 2018, 08:56

Krátce před půlnocí v noci na úterý hořelo v centru Brna. Na Bayerově ulici hořela střecha dvoupodlažního domu. Při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Uděláme něco pro sebe i pro ostatní, těší se Samková před Wings for Life

Již pošesté vyrazí v jeden jediný moment 5. května běžci po celém světě na trať závodu Wings for Life World Run, aby svou účastí podpořili výzkum léčby poranění míchy. Díky loňské novince jménem App Run vyrazí desítky běžců i z pražské Stromovky. Nebude mezi nimi chybět ani mistryně světa Eva Samková, kanoista Martin Fuksa nebo skateboardista Maxim Habanec.

Krev pro dítě s leukémií. Facebookem se šíří další hoax

Řada lidí v posledních dnech a hodinách sdílela výzvu na pomoc dítěti s leukémií, které potřebuje darovat krev. Zpráva se šíří velmi rychle, jde ale o další z hoaxů.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali budějckého náměstka pro dopravu

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka budějckého primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými informacemi ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka.