Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hnutí ANO chce v Brně postavit nový magistrát. Budova pro tisíc úředníků by stála 1,5 miliardy

 
pondělí, 4. června 2018, 15:39

Koaliční hnutí ANO chce v Brně za 1,5 miliardy korun postavit budovu magistrátu, která by stála na volném prostranství mezi ulicemi Koliště a Benešova za palácem Morava nedaleko hotelu Grand. Novinářům to dnes řekl primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Do objektu by se sjednotilo všech 1100 zaměstnanců magistrátu, kteří nyní pracují zhruba na deseti místech. Lidem by to ušetřilo čas a městu náklady za energie i opravy současných budov, uvedl Vokřál. Část z nich by město prodalo.

Primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO) uvedl, že hnutí už jednalo o věci s koaličními partnery a navrhne to projednat v radě tak, aby to mohlo schvalovat zářijové zastupitelstvo. Původně chtěla v místě postavit devítipatrovou budovu s kancelářemi společnost CD Centrum, ale ustoupila od toho.

grand-inad-magistrat-b3.gif

Město by od ní pozemek i projekt na stavbu koupilo za 170 milionů, což už by byla součást celkové investice. Podle Mrázka má budova vydané stavební povolení, město by provedlo pouze některé vnitřní úpravy. Budova by měla být hotová v letech 2023 až 2024.

Nastěhovat by se do ní mohli úředníci ze všech současných budov, například v Kounicově, Husově a Šumavské ulici, na Dominikánském náměstí, v ulici Koliště, a z dalších míst.

grand-inad-magistrat-b2.gif

Polovinu nákladů vby uhradil prodej současných budov

Vokřál uvedl, že by město část budov mohlo prodat, získat by tím mohlo odhadem zhruba polovinu nákladů, tedy 750 milionů korun. „O budovy už projevily zájem některé instituce. Efektivita přestavby budov a výstavby nové budovy vychází investičně stejně. Z hlediska energetického vychází centrální objekt lépe," uvedl Vokřál. Podle Mrázka by se ročně ušetřily desítky milionů korun za energie.

grand-inad-magistrat-b5.gif

Tepelná čerpadla, fotovoltaika na střeše nebo parkoviště pro 500 aut

Komplex tří propojených budov by mohl mít například systém vytápění a chlazení pomocí tepelných čerpadel, fotovoltaiku na střeše a podobně. V plánu je také podzemní parkoviště s 500 místy, které by nabídlo parkování pro zaměstnance, ale i občany. Podle Vokřála by centrální budova se všemi odbory ušetřila čas lidem a nabídla by i příjemnější prostředí zaměstnancům, kteří nyní pracují na různých místech a ve starých budovách.

Foto Původní návrh budovy pro CD CENTRUM, Autoři: INAD | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Bytový dům na ulici Vlhká čeká rekonstrukce Vzniknou v něm startovací...

čtvrtek, 31. května 2018, 13:00

V současné domě neobydlený bytový dům na Vlhké 22 čeká rekonstrukce. Po opravě v něm bude 8 startovacích a 8 sociálních...

V létě začne stavba velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská

úterý, 29. května 2018, 13:55

V Brně by v létě mohla začít první etapa stavby velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská, která by se týkala části...

Právnická fakulta v Brně se částečně uzavře. Budova má narušenou...

úterý, 29. května 2018, 13:41

Odborníci při plánování rekonstrukce poslucháren Právnické fakulty Masarykovy univerzity zjistili problémy s narušenou...

Malý pinč se vydal na výlet po Brně trolejbusem

pondělí, 28. května 2018, 13:14

Nečekaného cestujícího nahlásil v neděli dopoledne na linku 156 řidič trolejbusu. Na zastávce Řezáčova objevil ve voze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.