Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně od 1. září. Na co se máme připravit?

 
úterý, 22. května 2018, 16:52

Na zemi modré čáry a pro motoristy kompletně nový režim. Brněnští radní dnes schválili projekt rezidentního parkování. V brněnském středu začne platit už od 1. září.

První auto v brněnském středu za 6 stovek, další za 15 tisíc

Obyvatelé s trvalým bydlištěm v historickém jádru - rezidenti - zaplatí za první auto 600 korun ročně. Za druhé auto se částka vyšplhá až na 15 tisíc korun. Podnikatelé - abonenti, kteří mají sídlo svého podnikání v Brně.středu, zaplatí za první auto 6 tisíc korun ročně. Dostanou také možnost dokoupit si tzv. přenosné abonentní oprávnění pro své klienty nebo pacienty. Za takové oprávnění však zaplatí mezi 15 až 50 tisíci korun ročně. Každý rezident bude mít právo na 100 bezplatných hodin parkování pro své návštěvy. 

Pro návštěvníky se cena oproti dnešku zmírní, parkovací automaty budou brát karty

Pro klasické návštěvníky bude cena parkování zdarma první půlhodinu, každou další hodinu za 40 korun. Optorit současnému stavu, kdy se v centru platí 30 korun za půl hodiny, půjde tedy o zlevnění. Město k tomu plánuje nákup nových parkovacíh automatů, které budou přijímat platební karty. 

Oblast rezidentního parkování můžete vidět na této a této mapce. Mimo historické centrum se rezidentní parkování rozšíří od 1: listopadu. Přibude tak ulice Milady Horákové, náměstí 28. října, Traubova, Drobného, Pionýrská, Kotlářská, Údolní, Lidická, Kounicova, Veveří. V každé oblasti však zůstanou místa (např. třída kpt. Jaroše nebo Obilní trh), kde budou návštěvníci moc parkovat první půlhodinu zadarmo, poté za 20 korun na hodinu.

Všechno půjde elektronicky

K vyřízení potřebných oprávnění k získání statusu rezidenta či abonenta a přihlášení aut budou lidé muset navštívit kontaktní pracoviště na Zvonařce nebo požádat o založení účtu elektronicky. Další úkony pak už bude možné provádět prostřednictvím elektronického účtu – osobních stránek uživatele. O zřízení těchto osobních stránek bude možné požádat také prostřednictvím ověřeného účtu Brno iD.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, MMB
 


 

Kam dál?

Brněnským sochám vévodí muži. Pořadatelé Meeting Brno chtějí nepoměr...

pondělí, 21. května 2018, 14:04

Lidé budou moci během festivalu Meeting Brno hlasovat o ženě, která by si zasloužila sochu v Brně. Letošní ročník akce...

Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný spolubydlící házel mladíkovi...

neděle, 20. května 2018, 15:00

"Čeho je dost, toho je příliš," si nejspíš řekl devětadvacetiletý muž, když mu jeho spolubydlící nejspíš znovu...

Seznamte se, nový Zetor. Brněnský výrobce zemědělské techniky...

sobota, 19. května 2018, 14:54

Když se řekne Zetor, většina z nás má nejspíš jasno. Klasický „ublafaný“ traktor, který patří k českému venkovu. Teď...

Brněnští lékaři provedli jako první v republice unikátní implantaci...

pátek, 18. května 2018, 13:52

Brněnští ortopedi z Nemocnice u svaté Anny dokázali jako první v republice úspěšně provést unikátní operaci -...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném použití vám hrozí i pokuta

Mlhy v těchto dnech začínají být neoddělitelnými partnery řidičů na cestách. Společně s mlhou přichází věčné dilema, kdy správně zapínat mlhovky. A také, kdy je vypínat. Věděli jste, že za nesprávné použití světel můžete dostat od policistů pokutu? Přečtěte si, jak se správně zachovat při jízdě mlhou.

Soud se vyjádří k uzavírce náměstí při návštěvě Si Ťin-pchinga

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnostech čtyř svolavatelů shromáždění na Hradčanském náměstí při návštěvě čínského prezidenta v březnu 2016. Kvůli postupu magistrátu a policie se shromáždění, jehož cílem bylo vyjádřit nesouhlas s čínskou lidskoprávní politikou, nemohlo uskutečnit. Policie na náměstí nikoho nepustila.

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.