Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno hospodařilo lépe, než se čekalo. Do rozpočtu a fondů zapojí ušetřených 689 milionů

 
čtvrtek, 17. května 2018, 11:32

Brno zapojí 689 milionů korun z minulých let do rozpočtu letošního roku a do fondu rezerv a rozvoje bydlení. V několika bodech to tento týden schválili zastupitelé. Primátor Petr Vokřál (ANO) novinářům řekl, že například 300 milionů půjde do fondu rezerv na velké investiční akce, 100 milionů do fondu spolufinancování projektů částečně hrazených z evropských fondů. Skoro 140 milionů město zapojí do rozpočtu pro letošní rok.

Zastupitelé schválili zapojení peněz z minulých let v několika samostatných bodech. Vzali také na vědomí návrh závěrečného účtu statutárního města Brna za loňský rok, který skončil v plusu téměř 400 milionů korun při příjmech 13,1 a výdajích 12,7 miliardy korun.

Původně byl rozpočet plánovaný se schodkem. Kladné saldo způsobil vyšší výběr daní a nevyčerpané výdaje, například na investice.

Po celkovém vypořádání se státem, krajem, městskými částmi nebo jeho organizacemi a třeba bytovým fondem mělo Brno k dispozici 689 milionů korun. Z nich skoro 140 milionů zapojilo do rozpočtu v letošním roce. Dalších 300 milionů dalo do fondu rezerv, kde už jsou stovky milionů korun na velké investice, jako je například výstavba Janáčkova kulturního centra, fotbalový stadion a podobně.

Dalších 100 milionů je na takové projekty, na které Brno čerpá částečně peníze z Evropské unie, 116 milionů půjde na zvýšení plateb pro příspěvkové organizace v souvislosti se zvýšením platových tarifů v roce 2017. Dalších 32 milionů dá město městským částem na školská zařízení.

Foto Petr Olša | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Opilý muž jel autem v Brně po kolejích, podle svědků se snažil...

úterý, 15. května 2018, 12:32

Alkohol za volantem může vést k opravdu kuriózním situacím. Přesvědčili se o tom v pondělí 14. května i brněnští...

U dětského hřiště v Brně ležela umělá noha

úterý, 15. května 2018, 11:29

Nezvyklý nález si přivezli na služební strážníci v Husovicích. U dětského hřiště nedaleko náměstí Slovenského národního...

Podnikatel Libor Procházka chce po Brnu dalších 36 milionů za užívání...

pondělí, 14. května 2018, 16:20

Podnikatel Libor Procházka chce po Brnu 36 milionů korun za to, že město užívá jeho nemovitosti, které jsou na na...

Brno chce narovnat křivou věžičku Staré radnice

pondělí, 14. května 2018, 13:45

Narovnání pokřivené fiály na portále brněnské Staré radnice vyřeší přes 500 let starý umělecký kapric evropského...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Brněnský strážník zneškodnil zloděje se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina hlasujících chce, aby se tato zvířata v cirkusech neobjevovala.

Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka u motorky je jen prodávání masa, říká mladý fotograf

Nahé ženy jsou u nás foceny buď narvané v latexu u nějaké mašiny, nebo dokonale vyretušované, a to je škoda, říká mladý fotograf David Weinhauer. Už několik let se živí jako fotograf ženských aktů. Na první pohled dokonale uhlazené fotky nahých žen byste ale v jeho portfoliu hledali marně.

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.