Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Návrh nového nábřeží Svratky je hotový. Do čtyř let vznikne u řeky nádherná promenáda

čtvrtek, 10. května 2018, 17:34

Dlouho očekávaný projekt oživení nábřeží Svratky vstoupil do nové fáze. Projektanti dokončili kompletní návrh úprav koryta řeky mezi Riviérou a železničním mostem na Uhelné. U řeky vznikne vedle protipovodňových opatření také atraktivní promenáda s kavárnou na Poříčí. Hotovo by mělo být do roku 2022.

Část peněz půjde z evropských dotací

Projekční tým ještě donedávna vedl profesor Ivan Ruller, ten však před nedávnem zesnul. Pracovní tým architektů a vodohospodářů čeká příprava projektu pro územní povolení.

Projekt bude stát zhruba 340 milionů, z toho 120 milionů chce město načerpat z eurodotací. Stavba by měla být dokončena do konce roku 2022.

Promenády, cyklostezky, mola

„Současné betonové a pro lidi prakticky nepřístupné koryto se díky projektu změní v široký atraktivní park s promenádou kolem vody a samostatnými cyklostezkami. Chybět nebude ani kavárna či mola u vody,“ komentoval projekt náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander (SZ). „Rozšířením koryta získá řeka Svratka v centru města zpět přírodní charakter, úpravy zároveň ochrání okolí od hrozby zaplavení při povodních," dodal Ander.

Voda v Brně

Kromě největšího a nejnáročnějšího projektu oživení nábřeží v centru města připravuje město i další projekty přírodě blízkých protipovodňových opatření na Svratce v Komárově, na Svitavě v Husovicích nebo na Staré Ponávce na několika místech poblíž centra. Podrobné informace o všech připravovaných akcích můžete najít na speciálních internetových stránkách projektu Voda v Brně.

 
 
Napsal Brněnská Drbna | Foto MMB | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Opilý řidič kličkoval po Palackého třídě. Tvrdil, že nic nepil a...

čtvrtek, 10. května 2018, 14:28

Do hledáčku hlídky brněnských strážníků  se dostalo podezřelé auto jedoucí v neděli večer po Palackého třídě v Brně....

Město investuje dva miliony do saunování

čtvrtek, 10. května 2018, 10:15

Dvě nové investiční akce spjaté se saunováním v úterý schválili brněnští radní. V rozpočtu pro ně vyčlenili celkem...

Z parkování v centru Brna okolo Údolní se stalo čisté peklo. Teplárny...

pátek, 4. května 2018, 17:10

Kroužení ulicemi Brna při snaze najít parkovací místa zná dokonale naprosto každý Brňák. V okolí ulic Úvoz, Údolní nebo...

FOTO: Plavecký stadion za Lužánkami rozšíří nový plavecký bazén

čtvrtek, 3. května 2018, 17:15

Velké změny čekají v následujících letech plavecký bazén za Lužánkami. Na začátku příštího roku by měla být v budově...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném použití vám hrozí i pokuta

Mlhy v těchto dnech začínají být neoddělitelnými partnery řidičů na cestách. Společně s mlhou přichází věčné dilema, kdy správně zapínat mlhovky. A také, kdy je vypínat. Věděli jste, že za nesprávné použití světel můžete dostat od policistů pokutu? Přečtěte si, jak se správně zachovat při jízdě mlhou.

Soud se vyjádří k uzavírce náměstí při návštěvě Si Ťin-pchinga

Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnostech čtyř svolavatelů shromáždění na Hradčanském náměstí při návštěvě čínského prezidenta v březnu 2016. Kvůli postupu magistrátu a policie se shromáždění, jehož cílem bylo vyjádřit nesouhlas s čínskou lidskoprávní politikou, nemohlo uskutečnit. Policie na náměstí nikoho nepustila.

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.