Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Návrh nového nábřeží Svratky je hotový. Do čtyř let vznikne u řeky nádherná promenáda

čtvrtek, 10. května 2018, 17:34

Dlouho očekávaný projekt oživení nábřeží Svratky vstoupil do nové fáze. Projektanti dokončili kompletní návrh úprav koryta řeky mezi Riviérou a železničním mostem na Uhelné. U řeky vznikne vedle protipovodňových opatření také atraktivní promenáda s kavárnou na Poříčí. Hotovo by mělo být do roku 2022.

Část peněz půjde z evropských dotací

Projekční tým ještě donedávna vedl profesor Ivan Ruller, ten však před nedávnem zesnul. Pracovní tým architektů a vodohospodářů čeká příprava projektu pro územní povolení.

Projekt bude stát zhruba 340 milionů, z toho 120 milionů chce město načerpat z eurodotací. Stavba by měla být dokončena do konce roku 2022.

Promenády, cyklostezky, mola

„Současné betonové a pro lidi prakticky nepřístupné koryto se díky projektu změní v široký atraktivní park s promenádou kolem vody a samostatnými cyklostezkami. Chybět nebude ani kavárna či mola u vody,“ komentoval projekt náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander (SZ). „Rozšířením koryta získá řeka Svratka v centru města zpět přírodní charakter, úpravy zároveň ochrání okolí od hrozby zaplavení při povodních," dodal Ander.

Voda v Brně

Kromě největšího a nejnáročnějšího projektu oživení nábřeží v centru města připravuje město i další projekty přírodě blízkých protipovodňových opatření na Svratce v Komárově, na Svitavě v Husovicích nebo na Staré Ponávce na několika místech poblíž centra. Podrobné informace o všech připravovaných akcích můžete najít na speciálních internetových stránkách projektu Voda v Brně.

 
 
Napsal Brněnská Drbna | Foto MMB | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Opilý řidič kličkoval po Palackého třídě. Tvrdil, že nic nepil a...

čtvrtek, 10. května 2018, 14:28

Do hledáčku hlídky brněnských strážníků  se dostalo podezřelé auto jedoucí v neděli večer po Palackého třídě v Brně....

Město investuje dva miliony do saunování

čtvrtek, 10. května 2018, 10:15

Dvě nové investiční akce spjaté se saunováním v úterý schválili brněnští radní. V rozpočtu pro ně vyčlenili celkem...

Z parkování v centru Brna okolo Údolní se stalo čisté peklo. Teplárny...

pátek, 4. května 2018, 17:10

Kroužení ulicemi Brna při snaze najít parkovací místa zná dokonale naprosto každý Brňák. V okolí ulic Úvoz, Údolní nebo...

FOTO: Plavecký stadion za Lužánkami rozšíří nový plavecký bazén

čtvrtek, 3. května 2018, 17:15

Velké změny čekají v následujících letech plavecký bazén za Lužánkami. Na začátku příštího roku by měla být v budově...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.