Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží mají do konce roku zmizet. Město chce prostor oživit

 
středa, 14. března 2018, 15:53

Všechny stánky mezi obchodním domem Tesco a podchodem pod hlavním nádražím by měly do konce roku zmizet. Usiluje o to radnice Brna-středu. Radní chtějí spolu s majitelem obchodního domu celý prostor esteticky zkultivovat. Odstranění neujde ani plechový stánek s grilovanými kuřaty.

Už na začátku letošního roku byl odstraněn poslední stánek, který zbýval na levé straně při východu z podchodu. Provozovatelé deseti stánků po pravé straně východu z podchodu mají podle radnice brněnského středu aktuálně platnou nájemní smlouvu pouze do konce roku 2018.

„Rada městské části Brno-střed proto požádala Odbor dopravy Magistrátu města Brna, aby nájemní smlouvy již neprodlužoval, tedy aby oznámil provozovatelům stánků, a to v platném termínu dle smlouvy, že již nemá zájem na jejím prodloužení," uvedla tisková mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Pokud magistrát vyhoví, měly by všechny stánky zmizet ke konci letošního roku.

Je to ostuda města, míní Bartík

„Cílem našeho snažení je čisté, přehledné a legálně užívané veřejné prostranství, které nebude ostudou města. To se nám po letech přehlížení ze strany předchozích vedení města postupně daří naplňovat. Jsem moc rád, že ani novému majiteli budovy Tesco na Dornychu není okolí obchodního domu lhostejné a snaží se jej vylepšit" prohlásil radní brněnského středu Svatopluk Bartík, který je iniciátorem těchto aktivit.

Brněnský střed i majitel obchoďáku jsou zajedno

Nový majitel budovy obchodního domu Tesco na Dornychu, kterým je česká developerská a investiční společnost Crestyl, už nechal v dřívější době odstranit nevzhledné stánky proti vchodu do obchodního domu. Navíc připravuje studii využití prostoru s důrazem na estetičnost, účelnost a vhodnost vzhledem k jejich umístění na veřejném prostoru. 

Zmizí i rychlá občerstvení

Již loni byla také odstraněna nelegální zahrádka u kruhového stánku rychlého občerstvení pod eskalátory. Provozovateli rychlého občerstvení navíc město vypovědělo nájemní smlouvu. Podobně dopadně i plechový stánek s grilovanými kuřaty, kterému aktuálněsStavební úřad připravuje řízení o odstranění stavby.

Likvidace stánků od roku 2016

Na začátku roku 2016 odstranilo město a majitel obchodního domu celkem 24 prodejních stánků, v polovině roku 2016 dalších pět. „Většina stánkařů měla problémy buď s chybějícím povolením ke zvláštnímu užívání komunikace anebo s pronájmem místa, na které nebyla uzavřena platná nájemní smlouva nebo již vypršela. Některé stánky nebyly řádně zkolaudovány či jim časově vypršela kolaudace stavby na dobu dočasnou," uzavřela Dobešová.

 

Anketa

Souhlasíte s odstraněním stánků mezi Tescem a hlavním nádražím?

 
 
77%
 
 
 
13%
 
 
 
4%
 
 
 
6%
 
 
Celkem hlasovalo 777 čtenářů.
 
Napsal Brněnská Drbna | Foto Martin Šeda
 


 

Kam dál?

Mladý muž se pokusil o sebevraždu skokem z hradeb Denisových sadů,...

úterý, 13. března 2018, 11:34

Chvíle hrůzy museli zažít kolemjdoucí včera večer na Denisových sadech. Teprve dvaadvacetiletý muž zde skočil z hradeb...

V Řečkovicích vznikne umělé fotbalové hřiště za dvacet milionů

úterý, 6. února 2018, 10:48

V městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora vznikne v letošním roce namísto mlatového hřiště umělý fotbalový trávník....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.