Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží mají do konce roku zmizet. Město chce prostor oživit

 
středa, 14. března 2018, 15:53

Všechny stánky mezi obchodním domem Tesco a podchodem pod hlavním nádražím by měly do konce roku zmizet. Usiluje o to radnice Brna-středu. Radní chtějí spolu s majitelem obchodního domu celý prostor esteticky zkultivovat. Odstranění neujde ani plechový stánek s grilovanými kuřaty.

Už na začátku letošního roku byl odstraněn poslední stánek, který zbýval na levé straně při východu z podchodu. Provozovatelé deseti stánků po pravé straně východu z podchodu mají podle radnice brněnského středu aktuálně platnou nájemní smlouvu pouze do konce roku 2018.

„Rada městské části Brno-střed proto požádala Odbor dopravy Magistrátu města Brna, aby nájemní smlouvy již neprodlužoval, tedy aby oznámil provozovatelům stánků, a to v platném termínu dle smlouvy, že již nemá zájem na jejím prodloužení," uvedla tisková mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Pokud magistrát vyhoví, měly by všechny stánky zmizet ke konci letošního roku.

Je to ostuda města, míní Bartík

„Cílem našeho snažení je čisté, přehledné a legálně užívané veřejné prostranství, které nebude ostudou města. To se nám po letech přehlížení ze strany předchozích vedení města postupně daří naplňovat. Jsem moc rád, že ani novému majiteli budovy Tesco na Dornychu není okolí obchodního domu lhostejné a snaží se jej vylepšit" prohlásil radní brněnského středu Svatopluk Bartík, který je iniciátorem těchto aktivit.

Brněnský střed i majitel obchoďáku jsou zajedno

Nový majitel budovy obchodního domu Tesco na Dornychu, kterým je česká developerská a investiční společnost Crestyl, už nechal v dřívější době odstranit nevzhledné stánky proti vchodu do obchodního domu. Navíc připravuje studii využití prostoru s důrazem na estetičnost, účelnost a vhodnost vzhledem k jejich umístění na veřejném prostoru. 

Zmizí i rychlá občerstvení

Již loni byla také odstraněna nelegální zahrádka u kruhového stánku rychlého občerstvení pod eskalátory. Provozovateli rychlého občerstvení navíc město vypovědělo nájemní smlouvu. Podobně dopadně i plechový stánek s grilovanými kuřaty, kterému aktuálněsStavební úřad připravuje řízení o odstranění stavby.

Likvidace stánků od roku 2016

Na začátku roku 2016 odstranilo město a majitel obchodního domu celkem 24 prodejních stánků, v polovině roku 2016 dalších pět. „Většina stánkařů měla problémy buď s chybějícím povolením ke zvláštnímu užívání komunikace anebo s pronájmem místa, na které nebyla uzavřena platná nájemní smlouva nebo již vypršela. Některé stánky nebyly řádně zkolaudovány či jim časově vypršela kolaudace stavby na dobu dočasnou," uzavřela Dobešová.

 

Anketa

Souhlasíte s odstraněním stánků mezi Tescem a hlavním nádražím?

 
 
77%
 
 
 
13%
 
 
 
4%
 
 
 
6%
 
 
Celkem hlasovalo 699 čtenářů.
 
Napsal Brněnská Drbna | Foto Martin Šeda

Kam dál?

Mladý muž se pokusil o sebevraždu skokem z hradeb Denisových sadů,...

úterý, 13. března 2018, 11:34

Chvíle hrůzy museli zažít kolemjdoucí včera večer na Denisových sadech. Teprve dvaadvacetiletý muž zde skočil z hradeb...

V Řečkovicích vznikne umělé fotbalové hřiště za dvacet milionů

úterý, 6. února 2018, 10:48

V městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora vznikne v letošním roce namísto mlatového hřiště umělý fotbalový trávník....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Křivé jezero pod Pálavou se výjimečně otevře...

  • Od května se na rok uzavře Údolní ulice....

  • Klíště smrtelně nebezpečné pro psy....

  • Řidiči pozor! Zítra si policisté došlápnou...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.

Nové SUV Škody Auto pro čínský trh se jmenuje Kamiq

Nové městské SUV automobilky Škoda Auto určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Vůz byl dnes slavnostně představen na českém velvyslanectví v Pekingu. Na čínském trhu půjde již o třetí SUV v nabídce automobilky. Kamiq bude mít benzinový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 81 kW. Veřejnosti se nové SUV poprvé představí 25. dubna na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu, uvedla automobilka Škoda Auto.

Soud začne řešit další kauzu bývalého ředitele Homolky Dbalého

Pražský městský soud začne projednávat druhou kauzu bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Případ se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011. Lékaři hrozí až dvanáctileté vězení za přijímání úplatků. Spolu s ním čelí obžalobě dalších pět lidí. Začátek hlavního líčení musela soudkyně opakovaně odkládat kvůli Dbalého zdravotním omluvenkám.