Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno

Bruslařka, pod kterou se prolomil led na Prýglu, poslala svým zachráncům dopis plný silných zážitků

úterý, 27. března 2018, 11:21Brno
 

Bruslařka, které strážníci na konci února zachránili život a vytáhli ji z ledové vody, poslala městské policii dopis o svém zážitku určený veřejnosti. Přinášíme ho v plném znění.

 

Jedenáctiletý chlapec v Brně napodoboval video z internetu a uškrtil se na švihadle

pondělí, 26. března 2018, 22:21Brno
 

Tragickou událost vyšetřovali o víkendu brněnští policisté. Jedenáctiletý chlapec napodoboval video z internetu a uvázal si kolem krku švihadlo. Uzel už však nedokázal rozvázat a oběsil se. S informací jako první přišla televize Nova.

 

Auto srazilo na Olomoucké v Brně chodce, muž na místě zemřel

pondělí, 26. března 2018, 16:55Brno
 

Přechod frekventované Olomoucké ulice v Brně se stal dnes osudným osmasedmdesátiletému muži. Srazilo ho osobní auto, muž na místě i přes snahu záchranářů svým zraněním podlehl.

 

O víkendu se změnilo značení při průjezdu Plotní

neděle, 25. března 2018, 13:40Brno
 

Po dvou týdnech od zahájení prací na projektu Tramvaj Plotní se v noci na sobotu 24. 3. pozměnilo dopravní značení. Při příjezdu na Plotní z jihu z ulice Svatopetrská je nyní provoz obousměrně veden po jízdním pásu ve směru do města.

 

Brněnský hasič v civilu projížděl okolo nehody. Resuscitací přivedl řidiče zpět k životu

sobota, 24. března 2018, 15:46Brno
 

Jel okolo a zachránil život. Brněnský profesionální hasič nadstrážmistr Martin Raus, který slouží na stanici v Líšni, jel ve svém volnu okolo nehody. Neváhal a pomohl s oživováním jednoho z řidičů, kterému přestalo bít srdce.

 

Policisté obvinili střelce z náměstí Svornosti z pokusu o vraždu

pátek, 23. března 2018, 11:07Brno
 

Střelec z náměstí Svornosti, který dvakrát vypálil na kolegu, bude čelit obvinění z pokusu o vraždu. Jeho oběť leží stále v nemocnici v kritickém stavu.

 

Radní přemýšlí o vybudování kryté lyžařské sjezdovky v Brně

čtvrtek, 22. března 2018, 18:42Brno
 

Pro mnohé Brňany těžko uvěřitelnou myšlenku oživili tento týden brněnští radní. Na svém zasedání totiž řešili návrh vybudování lyžařské sjezdovky v Brně. Nápad soukromé společnosti o vybudování ski areálu u Prýglu nedoporučují kvůli dlouhodobému...

 

Údržbová šalina v Brně přejela mladíka, který ležel na trati

pondělí, 19. března 2018, 11:47Brno
 

Šalina určená k údržbě trati v pondělí nad ránem najela na mladíka ležícího na kolejích. Muže museli vyprostit hasiči, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. O případu jako první informoval Brněnský deník Rovnost.

 

VIDEO: Zloděj se vloupal do bytu v brněnském centru, vyšel až pod výhrůžkou zbraně

pátek, 16. března 2018, 12:35Brno
 

Nemilého překvapení v podobě vypáčených dveří si všimli nájemníci bytu v městské části Brno-střed. Ke klidu jim nepřidal ani fakt, že slyšeli z chodby hlasité rány, jako by někdo do dveří tloukl a kopal. Okamžitě tak zavolali strážníky.

 

Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží mají do konce roku zmizet. Město chce prostor oživit

středa, 14. března 2018, 15:53Brno
 

Všechny stánky mezi obchodním domem Tesco a podchodem pod hlavním nádražím by měly do konce roku zmizet. Usiluje o to radnice Brna-středu. Radní chtějí spolu s majitelem obchodního domu celý prostor esteticky zkultivovat. Odstranění neujde ani...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.