Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno

Otec bránil dítě v kočárku před útokem vlčáka na Bratislavské ulici, pes ho ošklivě pokousal

středa, 5. září 2018, 15:36Brno
 

K dramatické situaci na křižovatce ulic Bratislavská a Hvězdová v Brně vyjížděli v úterý odpoledne strážníci. Podle telefonátu na lince 156 napadl pes mladou rodinu s dítětem v kočárku.

 

Muž z Brna dlouhá léta sexuálně zneužíval malá děvčátka. Nutil je i natáčet porno

středa, 5. září 2018, 12:08Brno
 

Hrůzný případ dlouhodobého sexuálního zneužívání malých dětí odkryli v nedávné době brněnští policisté. Pětačtyřicetiletý invalidní muž měl po dlouhá léta sexuálně zneužívat (a ve dvou potvrzených případech dokonce znásilnit) hned několik malých...

 

Brnem od pondělí korzuje auto s kamerami, kontroluje rezidentní parkování

úterý, 4. září 2018, 08:22Brno
 

Brnem v pondělí začalo jezdit auto osazené kamerami, které snímá registrační značky aut v historickém centru ohraničeném malým městským okruhem. Bílá Toyota s pražskou registrační značkou kontroluje, zda tam auta parkují oprávněně. Od 1. září...

 

VIDEO: Desítky cyklistů zablokovaly vlastními těly provoz rušné křižovatky v centru Brna

pondělí, 3. září 2018, 18:47Brno
 

Zhruba na čtvrt hodiny zcela zastavila početná skupina aktivistů provoz na jedné z nejrušnějších křižovatek v brněnském centru. Desítky stoupenců a sympatizantů městské cyklistiky si lehly jak na přechody pro chodce, tak přímo do křižovatky....

 

Opilý čtrnáctiletý kluk slíbil kamarádům nocleh, ale ztratil klíče. Domů lezli po střeše

pondělí, 3. září 2018, 08:48Brno
 

Bláznivý a zároveň velmi nebezpečný nápad, jak se dostat bez klíčů do bytu, dostala partička opilých mladistvých v Brně. Čtrnáctiletý hoch slíbil kamarádům nocleh u sebe doma, ale ztratil klíče. Partička se tak rozhodla improvizovat.

 

Mladá žena se chystala skočit v Řečkovicích z mostu na silnici, strážníci naštěstí včas zakročili

sobota, 1. září 2018, 06:58Brno
 

S těmi nejčernějšími myšlenkami se vydala ve čtvrtek v noci mladá žena na most nad víceproudovou silnicí v Řečkovicích. Svou nešťastnou životní situaci chtěla ukončit skokem z mostu. Naštěstí zaslechli její pláč strážníci.

 

V sobotu začne v Brně fungovat rezidentní parkování. Místo plánovaných kamer budou auta kontrolovat strážníci i speciální vůz

pátek, 31. srpna 2018, 18:30Brno
 

V centru Brna začne v sobotu fungovat systém rezidentního parkování. Zatím se bude týkat oblasti ohraničené malým městským okruhem. Na místech označených modrými čarami už zaparkují pouze lidé, kteří zde mají trvalé bydliště, nebo zde podnikají a...

 

Hygienikům se nelíbilo Mýdlo. Tradiční brněnský bar zavřeli kvůli znečištění

čtvrtek, 30. srpna 2018, 07:30Brno
 

Inspektoři Potravinářské inspekce uzavřeli tradiční brněnský bar Mýdlo. Navzdory jménu legendárního podniku zde při kontrole odhalili nevyhovující hygienické podmínky. Ty vedly až k pozastavení provozu na Traubově ulici.

 

Na Gorkého začne příští týden rozsáhlá rekonstrukce. Ulice se uzavře a za 14 měsíců odhalí v novém

středa, 29. srpna 2018, 14:00Brno
 

Významná proměna čeká ulici Gorkého (a částečně i Arne Nováka) v centru Brna. V pondělí 3. září začnou dlouho plánované práce na rekonstrukci kanalizace a vodovodu, na které naváže kompletní rekonstrukce celé ulice. Gorkého ulice bude zcela...

 

Žena si v Brně pověsila prádlo na usušení. Někdo jí ho pomazal psími výkaly

úterý, 28. srpna 2018, 07:00Brno
 

Sousedský život v Brně může mít někdy velmi hořkou příchuť. A po fialkách taky zrovna nevoní. Své o tom ví padesátiletá žena z Černých Polí, které někdo "ozdobil" čerstvě vyprané prádlo psími výkaly.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.