Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Bílovicích hořel v neděli dům, čtyři lidé se zranili

 
pondělí, 15. ledna 2018, 11:39

Požár domu zaměstnal v neděli ráno hasiče v Bílovicích nad Svitavou. Oheň vyhnal z bytů jedenáct lidí. Čtyři se zranili, z toho jeden muž těžce.

Ještě před příjezdem hasičů opustilo hořící bytový dům jedenáct lidí. Hasiči k likvidaci požáru nasadili 3 vodní proudy. Požár se z jednoho z bytů rozšířil do půdního prostoru. Poškodil také sousední byt.

Jeden muž utrpěl středně těžké popáleniny na 40 procentech těla, sanitka jej převezla do Fakultní nemocnice v Brně.  V péči lékařů skončila i dívka dívka, která si poranila nohu. Ženu a miminko ošetřili zdravotníci na místě.

Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu krátce po půl osmé.  „Pro evakuované obyvatele domu zajistil starosta obce náhradní ubytování.  Do něj jsme přivezli dostatečný počet dek a lehátek," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Příčína požáru se vyšetřuje. Škoda se bude pohybovat minimálně okolo jednoho milionu korun. 

Napsal Brněnská Drbna | Foto HZS JMK | Zdroj HZS JMK
 


 

Kam dál?

Přítel ji napadal, tak ho v opilosti bodla kuchyňským nožem. Za...

čtvrtek, 11. ledna 2018, 12:09

Soud ve středu uložil šest let vězení osmatřicetileté ženě, která loni v Pohořelicích na Brněnsku bodla přítele po...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.