Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejmenší vesnice jižní Moravy uspořádala největší traktoriádu. V Kašnici se sešly stovky nadšenců

 
středa, 18. září 2019, 20:20

V Kašnici bylo o víkendu rušno. V sobotu se do malé vesničky na Břeclavsku sjelo téměř čtyřicet traktorů, dvě hasičská auta, kombajn i dva gazíky. Kromě spanilé jízdy se šestadvacet závodníků utkalo také na překážkové dráze. Tak vypadala víkendová traktoriáda, na kterou se přišlo podívat téměř čtyři sta návštěvníků.

První ročník kašnické traktoriády překvapil ve všech směrech. Jak hojnou účastí závodníků, tak i zájmem návštěvníků, kterých se na hřišti pod Kopcama sešlo během soboty téměř čtyři sta. „V prvním ročníku jsme chtěli především vyzkoušet, jaký bude o akci zájem, kolik se vůbec přihlásí závodníků a přijde lidí. Takové počty jsme opravdu nečekali,“ přiblížila hlavní organizátorka Mirka Šimoníková.

Spanilá jízda a překážková dráha, pro účastníky byl připraven bohatý program

Téměř čtyřicet traktorů, dvě hasičská auta, kombajn, dva gazíky a jedno odtahové auto se nejdříve představilo ve spanilé jízdě, kdy v zástupu projeli celou vesnicí a přesunuli se tak k závodišti. Tam šestadvacet traktoristů předvedlo svoji zručnost na překážkové dráze. Ve třech kategoriích se utkaly zahradní traktory i větší a silnější stroje. Jízdu zručnosti překonal také jeden dětský závodník, který ve svojí kategorii zvítězil zcela bezkonkurenčně.

 „Atmosféra byla zkrátka skvělá. Někteří závodníci zavzpomínali na svá mladá léta, kdy na traktorech vyváděli různé vylomeniny, díky pečeným bramborám si vybavili různé výlety a podobné akce,“ pochválil organizaci jeden ze závodníků Marek Spak. Návštěvníci mohli také hlasovat pro svého favorita v kategorii traktorista sympaťák.

Za volant se v sobotu podívaly také děti. Řízení si vyzkoušela i starostka Kašnice

Akci organizovala obec Kašnice pod záštitou starostky Jany Majerové spolu s nově vznikajícím spolkem Kašnické děvčice. Za pomoci rodinných příslušníků a dalších obyvatel obce přichystali celodenní program pro dospělé i děti. Návštěvníci mohli ochutnat výrobky z brambor, které připravily místní ženy, děti měly možnost vyzkoušet si jízdu v traktoru a dospělí pak jeho řízení. Po vyhlášení vítězů se mohli přihlížející pokochat také závody fechtlistů na Pionýrech. Celý večer ukončila zábava s živou country hudbou.

Kvůli velkému úspěchu organizátoři plánují další ročník. „Všichni doufáme, že se bude podobná akce pořádat, i ostřílení traktoristé si sobotu na Kašnici chválili,“ doplnil Spak. Zájem o další traktoriádu byl zřejmý i ze strany přespolních účastníků, kteří se při odjezdu loučili slovy „tak zase za rok!“

 


 

Kam dál?

Muž šel čistit studnu, ta se nad ním zavalila. Hasiči se k němu snaží...

pondělí, 5. srpna 2019, 08:57

Od sobotního poledne se několik desítek hasičů snažilo zachránit muže, který zůstal uvězněný v zavalené studně ve...

Při práci na klenbě se na čtyři muže zřítil sklep. Jednoho museli...

čtvrtek, 30. května 2019, 11:32

Při práci na klenbě v rodinném domě v Klentnici na Břeclavsku se na čtyři muže dnes ráno zřítil strop sklepa. Všechny...

Při tragické nehodě kamionu s osobákem dnes ráno zemřela řidička

pondělí, 27. května 2019, 10:43

Tragicky skončila v pondělí o půl deváté ráno u obce Drnholec na Břeclavsku nehoda kamionu a osobáku. Na silnici mezi...

Řidič tmavého auta v Lednici dívenku do auta nelákal, šlo o...

neděle, 5. května 2019, 11:00

Policisté našli řidiče tmavého auta, který měl minulý týden v Lednici lákat malou dívenku do auta. Nyní případ uzavřeli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.