Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stav podepřeného mostu u Černé Hory se horší, hrozí uzavření

 
středa, 10. ledna 2018, 07:42

Stav provizorně podepřeného mostu u Černé Hory na Blanensku na silnici I/43 se horší. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jej neustále sleduje a hrozí, že se bude muset uzavřít ještě dříve, než začne demolice. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jany Rýdl.

Už 20. prosince podali silničáři na krajský odbor dopravy žádost o stavební povolení, kraj však podle nich správní řízení dosud nezahájil. Podle Rýdla může prozatímní nečinnost ohrozit plánované zprovoznění nového mostu do konce letošního roku. „Stavební povolení vydáme buď 17. ledna, pokud bude žádost v pořádku, případně zažádáme o doplnění," řekla ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková.

ŘSD má vše nachystané dle plánu. „Zadávací dokumentace je hotová a po odsouhlasení by již tento týden mohlo dojít ke zveřejnění soutěže. Bude jenom jedna na demolici a stavbu zároveň," uvedl Rýdl. Zatím se předpokládá, že ještě v zimě by se začalo bourat a bezprostředně poté stavět.

Most začalo ŘSD opravovat loni v létě. Zjistilo však, že je v takovém stavu, že je nutné jej zbourat. Doprava jezdila zhruba dva měsíce v obou směrech přes Černou Horu. Od půlky září se podařilo most podepřít tak, aby alespoň v jednom směru auta nejezdila přes městys. V obou směrech projede denně zhruba 15.000 aut. Ministerstvo dopravy také neschválilo objížďku pro kamiony nad 12 tun, ty tak budou jezdit do stavby nového mostu Černou Horou i nadále.

Foto ČT24, ČT | Zdroj ČTK
 


 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.