Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dělníci začali s demolicí mostu u Černé Hory, do zimy by měl stát nový -

 
sobota, 7. dubna 2018, 09:47

Dělníci v pátek začali rozebírat most na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Konstrukce by měla zmizet během dubna a do konce roku má stát nový most, který znovu po více než roce odvede tranzitní dopravu z městyse na obchvat. Cena za demolici a stavbu je 53 milionů korun.

Pracovat se začalo bezprostředně poté, co stavební povolení nabylo právní moci. „Smlouvu máme uzavřenou asi tři týdny. Jsem rád, že se nám daří držet slovo a zahajujeme na začátku stavební sezony," řekl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. 

Most je dlouhý 85 metrů. Most se loni opravoval, ale zjistilo se, že je v havarijním stavu, a je nutné jej strhnout. Kvůli tomu tak přes léto jezdila veškerá doprava přes Černou Horu.

V polovině září bylo možné díky provizornímu podepření pustit na most auta ve směru na Svitavy, kvůli zhoršujícímu se stavu však silničáři rozhodli jej 19. února definitivně uzavřít.

Přes Černou Horu tak jezdí denně zhruba 15.000 aut včetně mnoha kamionů. Ministerstvo dopravy dříve odmítlo zřízení objížďky pro kamiony, podle návrhu měly jezdit od Svitav na Olomouc a dále na Brno po silnici a dálnicích mimo obce.

Foto ČT24 | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Svědek zachránil život muži, pod kterém se propadl led. Pejskovi však...

neděle, 25. března 2018, 18:16

Velkou dávku odvahy projevil svědek, který viděl v sobotu ve Spešově na Blanensku muže topícího se v ledové vodě....

V areálu firmy unikala kyselina chlorovodíková

pátek, 16. března 2018, 10:06

Tři jednotky hasičů zaměstnal únik nebezpečné látky v prostorách jedné firmy v Žďárné na Blanensku. Z půdy se totiž...

FOTO: Vandal se chtěl pomstít majitelce, posprejoval jí celý dům

středa, 14. března 2018, 10:15

Pořádný vztek musel mít na majitelku domu zatím neznámý vandal v Bedřichově na Blanensku. Na rodinný dům totiž sprejem...

FOTO: Vandal se vyřádil na odstaveném vlaku v Rájci-Jestřebí

čtvrtek, 1. března 2018, 09:22

Původní modrobílý lak vlakové soupravy odstavené na nádraží v Rájci-Jestřebí na Blanensku se nejspíš nepozdávalo zatím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.