Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Konkurence mezi půjčovnami kol na jižní Moravě roste

 
úterý, 23. dubna 2019, 08:24

Konkurence mezi podnikateli, kteří půjčují na jižní Moravě kola a poskytují další služby cykloturistům, roste. Zájem je stabilní a vysoký. Často jsou klienty i zahraniční turisté, kteří přijedou na jižní Moravu na více dnů. Čím dál víc lidí preferuje pro své vyjížďky elektrokola.

„Na Mikulovsku registrujeme trvalý zájem, v Brně postupně roste. Dřív lidé spoléhali často při půjčce na kamarády, ale teď si raději půjčí dobře udržované kolo od nás. A půjčuje si u nás celá škála lidí od mladých po staré, páry i rodiny s dětmi," řekl  Petr Kalaš  z firmy Rentbike.cz který poskytuje služby právě v Mikulově a v Brně. Zároveň si kola půjčují i firmy na hromadné akce či menší skupinky zahraničních turistů.

I důvody bývají někdy různorodé, nejde jen o běžné výpůjčky na výlet či na dovolenou. „Pro děti si rodiče půjčují kolo, aby vyzkoušeli, jaké mu koupit. Nebo si zkoušejí, jaké kolo by vyhovovalo jim," řekl Kalaš. Elektrokola si půjčují často ti, kteří si jej chtějí vyzkoušet nebo chtějí ujet větší vzdálenost, případně si je půjčují partnerky, které by muži nestačily.

Zatímco Kalaš už elektrokola nabízí, v Lednici je zatím nemají. „Nemám s nimi osobní zkušenost, ale asi budu vývojem dotlačený. Přemýšlím o spolupráci s kolegou z Mikulova, který je má k dispozici," řekl Miroslav Peňáček z Půjčovny kol Lednice.

Lednická půjčovna zaznamenává obvykle jednodenní výpůjčky. „Lidé přijedou třeba na týden, a když to nejsou nadšenci, kteří jezdí každý den, tak i když mají vlastní kolo, tak si ho nechtějí vozit," řekl Peňáček.

Větší půjčovny často nabízejí i službu dovozu kola na místo, případně nabídnou zahraničním vícedenním turistům průvodce, který se o ně stará. Peňáček jezdí s takovými skupinkami několikrát za rok sám.

„Na jižní Moravu se daří lákat i turisty ze vzdálených zemí, celkově v naší klientele převažují cizinci. Jezdí sem Američané, Novozélanďané, Japonci. Zůstanou tady na týden a připravíme jim trasu po lednicko-valtickém areálu, do Mikulova, do Znojma. Děláme jim touroperátory, připravíme veškeré podklady a kola a mohou volat s problémy 24 hodin denně. Jižní Morava je pro tyto cizince zapomenutý kout světa, který pak prezentují na sociálních sítích," uvedl Kalaš.

Konkurence mezi půjčovateli postupně roste. Kromě klasických půjčoven, které mají například i České dráhy v několika stanicích, se do byznysu pustili majitelé hotelů a penzionů, nabízejí půjčení kola ubytovaným.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Řidiči pozor! Policisté budou dnes po celé jižní Moravě měřit...

středa, 3. dubna 2019, 08:50

Řidiči, kteří rádi prohání své stroje i nad povolenou rychlost, by si měli dneska dát velký pozor. Po celé jižní Moravě...

Spolek pořádající MotoGP uhradil promotérovi dluh milion eur za...

sobota, 30. března 2019, 09:51

Spolek pořádající motocyklové závody Grand Prix v Brně uhradil promotérské společnosti Dorna dluh milion eur (asi 26...

Kraj nechá opravit jedenáct sokoloven po celé jižní Moravě

úterý, 26. března 2019, 07:16

Jihomoravský kraj vyčlení 4,8 milionu korun na opravu jedenácti budov sokoloven a orloven po celé jižní Moravě....

Velké vodní nádrže na jižní Moravě jsou po zimě už plné, voda může...

pátek, 22. března 2019, 11:40

Některé vodní nádrže v povodí Moravy a Dyje jsou po zimě už plné, například Vranov, další se ještě plní. S následky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.