Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Desítky tisíc prvňáčků dostanou na jižní Moravě volné lístky do zábavních center

 
neděle, 2. září 2018, 12:03

Novopečení jihomoravští školáčci dostanou ve školách, jejichž ředitelé o to projevili zájem, na začátku týdne školního roku volné vstupenky do Archeoparku Pavlov, Hvězdárny a planetária Brno, Mendelova muzea Masarykovy univerzity, Technického muzea v Brně a VIDA! science centra. Projekt Prvňáčci v říši vědy má děti v těchto úžasných institucích inspirovat k úvahám o světě kolem nás. Celkem na 189 základních škol putuje přes 32 tisíc volných vstupenek.

„Děti mají možnost navštívit hned několik míst na jižní Moravě, kde jsou k vidění netradiční vědecké pokusy, kde mohou objevovat tajemství hvězdné oblohy, prohlédnout si dopravní prostředky svých dědečků a babiček, seznámit se s uměním lovců mamutů nebo zjistit, který vědecký génius žil před 150 lety v Brně," řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO).

Vstup zdarma letos nabídne pět institucí, a to Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity, Technické muzeum v Brně a VIDA! science centrum. Vědecký park VIDA! navíc nabídne v posledním prázdninovém víkendu akční vstupné pedagogům.

„V obou dnech si mohou učitelé všech stupňů škol vybrat a zažít některý z našich výukových programů. Připravena bude science show s názvem Kolo," uvedla mluvčí centra Hana Laudátová. Zvýhodněné vstupné pro pedagogy bude jedna koruna.

Napsal Brněnská Drbna | Foto ilustrační foto | Zdroj s využitím ČTK
 


 

Kam dál?

Na přírodních koupalištích se zhoršuje voda. Palava není vhodná ke...

pátek, 17. srpna 2018, 11:00

Vodní nádrž Palava na Blanensku má vodu nevhodnou ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření jihomoravské hygienické...

Na jižní Moravě stále přibývá nehod cyklistů. Některé případy jsou...

úterý, 14. srpna 2018, 09:02

Znepokojivý nárůst nehod cyklistů sledují policisté v Jihomoravském kraji. Za první prázdninový měsíc totiž evidují...

Nejsušší místo v republice leží na jižní Moravě

úterý, 31. července 2018, 11:06

Jižní Morava si letos připisuje jedno nelichotivé prvenství. Po úmorných vlnách veder, která letos nastoupila až koncem...

Jedinečná příležitost pro milovníky jeskyní. O víkendu se otevře...

úterý, 24. července 2018, 15:40

Běžně nepřístupné jeskyně Michálka a Holštejnská v Moravském krasu mohou zájemci o víkendu navštívit v doprovodu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.