Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Z Brna bude jezdit cyklobus do Vranova nad Dyjí

 
neděle, 15. dubna 2018, 12:00

Na jižní Moravě od soboty začnou po zimní přestávce opět jezdit cyklobusy,. Na vybraných spojích na pravidelných linkách tak bude možné převážet kola na nosiči či na vleku. Letošní novinkou je zařazení linky z Brna přes Znojmo do Vranova nad Dyjí,. Linka 108 z Brna do Znojma pojme až 20 kol.

Ze Znojma bude autobus pokračovat jako linka 817 přes Čížov k Vranovské přehradě. Cyklobusy budou fungovat i na linkách 816 a 830, které spojují Podyjí se Znojmem. „Chceme takto cyklistům zpřístupnit Národní park Podyjí a Vranovskou přehradu bez nutnosti jet autem. Připravovali jsme tuto linku dlouho a nyní jsme ji mohli otevřít díky tomu, že se podařilo vysoutěžit dopravce pro tuto oblast," řekl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík

V předchozích letech začaly cyklobusy jezdit do Moravského krasu, na Drahanskou vrchovinu, k Dalešické přehradě a do podhůří Bílých Karpat. Kolo lze také převážet ve většině osobních a spěšných vlaků a také rychlíků. Cyklobusy budou od soboty vyjíždět každý víkend a ve svátky až do 30. září.

Cestující si musí pouze najít v jízdním řádu symbol kola, aby vybraný spoj kola přepravoval. Na linkách 251 a 256 lze kola přepravovat každý den. Lidé si mohou koupit buď jednorázovou jízdenku, která stojí pro kolo stejně jako pro dospělého, nebo celodenní krajskou jízdenku za 70 korun, s níž lze kolo přepravovat i ve vlaku. Veškeré informace o cyklobusech je možné najít na webu.

Rezervace zatím není možná, nestalo se totiž, že by se zájemci nevešli. „Pokud by však byl zájem větší než kapacita, pro příští sezonu bychom nějak rezervace zavedli," řekl Havlík.

Foto Vranov nad Dyjí | Zdroj ČTK

Kam dál?

Zebra se za Tebe nerozhlédne! Policisté ukazují školákům, jak se...

středa, 4. dubna 2018, 10:59

Policisté spustili preventivní akci "Zebra se za Tebe nerozhlédne“, která potrvá až do konce pracovního týdne. Na...

Během velikonočních svátků křižovaly jihomoravské silnice opět...

úterý, 3. dubna 2018, 13:01

Ačkoliv policisté letos opět veřejně avizovali, že se o velikonočních svátcích velmi důrazně zaměří na kontrolu...

Na jižní Moravě vznikne centrum na pomoc lidem s duševní nemocí

úterý, 27. března 2018, 11:29

Jihomoravském kraji letos vznikne centrum duševního zdraví. Psychiatričtí a sociální pracovníci budou v terénu pomáhat...

Nezeptali jste se dojíždějících, viní kraj z rozhodnutí o odsunu...

pátek, 12. ledna 2018, 09:50

Aliance Občané pro nádraží v centru kritizuje postup Jihomoravského kraje, jehož radní dali při řešení modernizace...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Křivé jezero pod Pálavou se výjimečně otevře...

  • Od května se na rok uzavře Údolní ulice....

  • Klíště smrtelně nebezpečné pro psy....

  • Řidiči pozor! Zítra si policisté došlápnou...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.

Nové SUV Škody Auto pro čínský trh se jmenuje Kamiq

Nové městské SUV automobilky Škoda Auto určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Vůz byl dnes slavnostně představen na českém velvyslanectví v Pekingu. Na čínském trhu půjde již o třetí SUV v nabídce automobilky. Kamiq bude mít benzinový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 81 kW. Veřejnosti se nové SUV poprvé představí 25. dubna na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu, uvedla automobilka Škoda Auto.

Soud začne řešit další kauzu bývalého ředitele Homolky Dbalého

Pražský městský soud začne projednávat druhou kauzu bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Případ se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011. Lékaři hrozí až dvanáctileté vězení za přijímání úplatků. Spolu s ním čelí obžalobě dalších pět lidí. Začátek hlavního líčení musela soudkyně opakovaně odkládat kvůli Dbalého zdravotním omluvenkám.