Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z Brna bude jezdit cyklobus do Vranova nad Dyjí

 
neděle, 15. dubna 2018, 12:00

Na jižní Moravě od soboty začnou po zimní přestávce opět jezdit cyklobusy,. Na vybraných spojích na pravidelných linkách tak bude možné převážet kola na nosiči či na vleku. Letošní novinkou je zařazení linky z Brna přes Znojmo do Vranova nad Dyjí,. Linka 108 z Brna do Znojma pojme až 20 kol.

Ze Znojma bude autobus pokračovat jako linka 817 přes Čížov k Vranovské přehradě. Cyklobusy budou fungovat i na linkách 816 a 830, které spojují Podyjí se Znojmem. „Chceme takto cyklistům zpřístupnit Národní park Podyjí a Vranovskou přehradu bez nutnosti jet autem. Připravovali jsme tuto linku dlouho a nyní jsme ji mohli otevřít díky tomu, že se podařilo vysoutěžit dopravce pro tuto oblast," řekl mluvčí společnosti Kordis JMK Květoslav Havlík

V předchozích letech začaly cyklobusy jezdit do Moravského krasu, na Drahanskou vrchovinu, k Dalešické přehradě a do podhůří Bílých Karpat. Kolo lze také převážet ve většině osobních a spěšných vlaků a také rychlíků. Cyklobusy budou od soboty vyjíždět každý víkend a ve svátky až do 30. září.

Cestující si musí pouze najít v jízdním řádu symbol kola, aby vybraný spoj kola přepravoval. Na linkách 251 a 256 lze kola přepravovat každý den. Lidé si mohou koupit buď jednorázovou jízdenku, která stojí pro kolo stejně jako pro dospělého, nebo celodenní krajskou jízdenku za 70 korun, s níž lze kolo přepravovat i ve vlaku. Veškeré informace o cyklobusech je možné najít na webu.

Rezervace zatím není možná, nestalo se totiž, že by se zájemci nevešli. „Pokud by však byl zájem větší než kapacita, pro příští sezonu bychom nějak rezervace zavedli," řekl Havlík.

Foto Vranov nad Dyjí | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Zebra se za Tebe nerozhlédne! Policisté ukazují školákům, jak se...

středa, 4. dubna 2018, 10:59

Policisté spustili preventivní akci "Zebra se za Tebe nerozhlédne“, která potrvá až do konce pracovního týdne. Na...

Během velikonočních svátků křižovaly jihomoravské silnice opět...

úterý, 3. dubna 2018, 13:01

Ačkoliv policisté letos opět veřejně avizovali, že se o velikonočních svátcích velmi důrazně zaměří na kontrolu...

Na jižní Moravě vznikne centrum na pomoc lidem s duševní nemocí

úterý, 27. března 2018, 11:29

Jihomoravském kraji letos vznikne centrum duševního zdraví. Psychiatričtí a sociální pracovníci budou v terénu pomáhat...

Nezeptali jste se dojíždějících, viní kraj z rozhodnutí o odsunu...

pátek, 12. ledna 2018, 09:50

Aliance Občané pro nádraží v centru kritizuje postup Jihomoravského kraje, jehož radní dali při řešení modernizace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.